www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Chcemy pomóc na rynku pracy, ale potrzebujemy Twojej pomocy! (3059 - wyświetleń)
- Autor daniel00 Dodany 2012-01-29 13:04
Witajcie,

Moja firma zajmuje się od kilku lat szkoleniami dla firm, na których często gościmy osoby niepełnosprawne. Zainspirowani ich bardzo pozytywnym nastawieniem i entuzjazmem, postanowiliśmy w przyszłym roku stworzyć projekt, którego celem będzie ułatwienie osobom z określonym stopniem niepełnosprawności wejście na nasz lokalny rynek pracy.

Zanim jednak zaczniemy cokolwiek działać w tym temacie, powstał pomysł, aby dowiedzieć się więcej o tym jak na chwilę obecną osoba niepełnosprawna porusza się na rynku pracy.

Jednym słowem - chcemy Was lepiej poznać zanim zaczniemy cokolwiek robić, aby nasza pomoc rzeczywiście była jakąś wartością.

I tutaj moja gorąca prośba:

Stworzyliśmy projekt ankiety, który chciałem z Wami skonsultować przed rozesłaniem do respondentów:

http://www.szkolenia.dk/Osoba_niepelnosprawna_szuka_pracy_ankieta.doc

Cel ankiety: Zebranie informacji o aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych, w szczególności o sposobach korzystania osób niepełnosprawnych z narzędzi i instytucji rynku pracy.

Bardzo Was proszę o zapoznanie się oraz komentarze (w tym wątku) - piszcie wszystko: Wasze opinie, pomysły, przemyślenia nt. tematu - każda Wasza uwaga jest dla nas cenna!
Nadrzędny Autor pedofil Dodany 2012-03-11 15:09
Osoba niepełnosprawna szuka pracy – projekt ankiety do konsultacji

1.  Twój status na dzień dzisiejszy to:
c)  jestem właścicielem firmy i pracuje dodatkowo dla 2 innych firm

2.  Forma prawna zatrudnienia na dzień dzisiejszy to:
c)  umowa zlecenie 2x, umowa agencyjna 1x,-  to ja daje ludziom umowy o pracę

3.  Określ stopień satysfakcji z wykonywanej przez Ciebie pracy: (skala 1-6 bardzo niezadowolony-bardzo zadowolony)
6 – jako właściciel firmy, 1 – jako pracownik dla innych firm
przejdź do pytania 8
4.  Zaznacz stwierdzenie najlepiej pasujące do Twoje obecnej sytuacji
a)  aktywnie poszukuję zatrudnienia
b)  nie jestem zainteresowany podjęciem aktywności zawodowej – napisz dlaczego?

5.  Co jest według Ciebie wyznacznikiem atrakcyjności danej oferty pracy? (kafeteria 6-cio stopniowa całkowicie nieważne- mało ważne- ważne - bardzo ważne – decydujące)

5. ponadprzeciętne warunki finansowe
0. możliwość pracy z domu (telepracy)
2. elastyczny czas pracy
1. możliwość korzystania z dodatkowych świadczeń (opieka medyczna)
3. Praca zgodna z zainteresowaniami
4. Praca zgodna z wyuczonym zawodem
6. Możliwość awansu i brak dyskryminacji

6.  Czy gdybyś znalazł pracę odpowiadającą Twoim kryteriom, lecz warunkiem byłaby zmiana miejsca zamieszkania (przeprowadzka do innej miejscowości) – czy podjąłbyś zatrudnienie?
a)  Tak

7.  Zaznacz, które z poniższych sposobów poszukiwania pracy wykorzystujesz/wykorzystywałeś
a)  internet – portale pracy
b)  internet – fora internetowe
c)  internet – portale społecznościowe
d)  Urząd Pracy- tam nie ma pracy dla niepełnosprawnych

8.  Jak długo poszukujesz zatrudnienia? (lista rozwijalna z przedziałami poniżej 1 miesiąca, 1-3 miesięcy, 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy, 1-2 lat, 2-4 lat, 4-8 lat, powyżej 8 lat)
Czas znalezienia pracy dla mnie sięga od miesiąca do 6 miesięcy.

9.  Co w Twojej opinii jest dla osób niepełnosprawnych główną przeszkodą uniemożliwiającą znalezienie zatrudnienia?
Dyskryminacja ze strony osób zdrowych. Mentalność społeczeństwa i systemu w którym żyjemy – uczącego was zdrowych, że nsprawni są od tego żeby ich wykorzystać i na nich zarobić , nie po to żeby  rozwijać się, awansować, zarabiać porządnie i tworzyć lepszą przyszłość tego kraju. Nsprawny w pracy jest neiwolnikiem i powinniem byc wdzięczny że wogóle go ktoś przyjął. Druga najważniejsza sprawa to fakt oszustw w ZPCH. Ile osób z zatrudnionych w ZPCH jest chora a ile z nich ma załatwioną grupę. Wszyscy o tym wiedzą RZąd, PFRON, a POPON sam instruuje pracodawcę jak wyciąga się kasę na rzecz nsprawnych....dlatego ludzie naprawdę chorzy nei mają szans zaistnienia a napeno nei awansu.

Dane statystyczne
Płeć Kobieta
wiek (w latach) 30
wykształcenie wyższe
Doświadczenie zawodowe (wszystkie stanowiska, w latach, dopuszczalne są ułamki np. pół roku = 0,5) cały czas od skończenia studiów pracue, nie będę pisać gdzie pracowałam…ale wszędzie nawet na uczelni wyższej, gdy byłam doktorantką dyskryminowano mnie i szykanowano
kod pocztowy miejsca zamieszkania kraków
Stopień niepełnosprawności znaczny

Jeżeli jesteś zainteresowany otrzymaniem wyników, w pole poniżej wpisz swój adres e-mail:

Powodzenia Panu życzę, ja mam własną wizję stworzenia możliwości dla osób niepełnosprawnych. Takich gdzie będą mogli awansować, zarabiać rozwijać się i nikt nie będzie im wmawiał, że nie są zdolni sami o siebie zadbać.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Chcemy pomóc na rynku pracy, ale potrzebujemy Twojej pomocy! (3059 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill