www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Świadczenie opiekuńcze (2730 - wyświetleń)
- Autor krystyna1958 Dodany 2012-02-05 20:19
Choruję na sm (stopień niepełnosprawności znaczny).Wymagam całodobowej opieki.Świadczenie opiekuńcze pobiera mój brat jednak bardzo krótko sie mną opiekował.Jest alkoholikiem i woli spędzać czas na spożywaniu alkoholu.Ponieważ mieszkam sama zaopiekował się mną mój przyjaciel,który zamieszkał ze mną jednak podobno według prawa nie będzie mógł korzystać z tego świadczenia.Przyjaciel jest bezrobotny i czy w jakiś sposób może pobierać zasłużone mu pieniądze.W mojej rodzinie tylko brat spełnia te wymagania bo jest też bezrobotny ale nie poczuwa się do opieki.Boję się,że przyjaciel odmówi mi opieki ponieważ wie o wynagrodzeniu,które pobiera mój brat.Będę rezygnować z pomocy brata ale czy w zamian to świadczenie mógłby pobierać przyjaciel ? Proszę o pomoc.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-02-06 12:02
Niestety nie. W Pani przypadku sytuacja wygląda tak, że jest osoba z najbliższej rodziny, która powinna się Panią opiekować. Przepisy nie przewidują sytuacji, w której osoba ma problem z nadużywaniem alkoholu. Stąd też przyjaciel nie otrzyma świadczenia pielęgnacyjnego.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-02-06 13:00
Szanowne Centrum INTEGRACJA,
sorry, ale jak się czyta takie COŚ, to ręka świerzbi...

Czy w takim razie, opierając się na odpowiedzi Centrum, wynika jednoznacznie, że:

1) jest obowiązek, aby komuś z najbliższej rodziny państwo wypłacało to nieszczęsne świadczenie pielęgnacyjne? A co jeśli chora/chory nie wskaże takiej osoby - choćby miał nawet najbliższą rodzinę, ale ona się nim nie ma zamiaru opiekować?
2) jeśli komuś takie świadczenie jest wypłacane, chory nie może napisać wniosku o jego zawieszenie lub wycofanie, jeśli otrzymujący świadczenie nie wywiązuje się ze swoich obowiązków?
3) świadczenie pielęgnacyjne jest wypłacane tylko dlatego, że ktoś jest czyjąś rodziną czy dlatego, że chory go wskazał a ten wywiązuje się ze swojej roli?

Meritum się zgadza - przyjaciel nie może, w świetle głupiego obecnego prawa takiego świadczenia otrzymywać (bo żyjemy w zakłamamy, katolickim kraju).

Ale co to jest za odpowiedź "Przepisy nie przewidują sytuacji, w której osoba ma problem z nadużywaniem alkoholu.".......???????????????? A przewidują, że "opiekun" umrze?????????? Wówczas też mu się będzie pieniądze wypłacało???
Nadrzędny - Autor krystyna1958 Dodany 2012-02-06 13:21
A jeżeli mąż opiekuje się osobą niepełnosprawną czy może otrzymać świadczenie opiekuńcze ?Wiem ,że to też jest wbrew przepisom ale może istnieje jakaś furtka np.sąd - odwołanie.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-02-07 17:08
Nie ma "furtek". Ta Ustawa powstała dla matek "rodziców" opiekujących się  swoimi chorym dziećmi. Rozciągnęło się na ludzi "starych". Ustawa jest wykorzystywana przez oszustów (oszustki). Mąż ma pracować, opiekować się i Cię kochać. Jeśli nie pracuje to jest leserem!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Świadczenie opiekuńcze (2730 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill