www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowania, dotacje, fundusze europejskie (2085 - wyświetleń)
- Autor aleksandrag Dodany 2012-02-08 12:46
Witam,

w tym roku planuję zamontowanie w moim hotelu oznaczeń z pismem Brailla, które ułatwiły by poruszanie się po obiekcie osobom niewidomym i niedowidzącym. Czy istnieje możliwość dofinansowania tego projektu np. ze środków unijnych ?

Pozdrawiam
Aleksandra
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-02-09 19:17
Masz hotel to może tak trochę z własnej kieszeni dla o.n. zwłaszcza niewidomych?!
Jak kosić z UE to chyba już wiesz. :-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2012-02-09 20:45
Jako laik (ekspert z CI może się tu jeszcze pojawi), proponuję Pani odpowiedzenie tej strony: http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/ Zwracam uwagę, że tam jest wyszukiwarka, która powinna Pani pomóc w zorientowaniu się, czy tego typu przystosowanie można dofinansować ze środków UE.

Na pierwszy rzut oka nie wydaje mi się, żeby środki na tego typu inwestycję miał PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Strona: http://www.pfron.org.pl/portal/pl/

Nie mam zielonego pojęcia jak - ewentualnie - wygląda sprawa ze środkami samorządowymi.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-02-10 10:01
Szanowna Pani
PFRON nie ma programu, z którego możnaby współfinansować takie inwestycje. Jedynym źródłem, z którego mogą być finansowane tego typu działania są środki pochodzące z funduszy strukturalnych. Można również spróbować pozyskać takie fundusze poprzez Urząd Pracy, ale to tylko pod warunkiem, że zdecyduje się Pani zatrudnić osobę niepełnosprawną, dla której takie dostosowanie byłoby konieczne i pod warunkiem, że Urząd Pracy będzie dysponował odpowiednimi środkami.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowania, dotacje, fundusze europejskie (2085 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill