www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aparat ilizarowa-skrót kończyny,stawy rzekome itp. (11579 - wyświetleń)
- Autor aparatilizarowa Dodany 2012-02-09 10:53
Witam,
chcę zaoferować pomoc osobom, które będą miały ilizarowa, a nie bardzo wiedzą co to i jak to działa.
Wszyscy ilizarowicze mogą uzyskać u mnie stosowną pomoc (pod warunkiem, że nie poddali się temu "zabiegowi" w celach kosmetycznych!).

Mam na imię Aleks, jestem osobą niepełnosprawną. Prowadzę pierwszą w Polsce stronę w pełni poświęconą temu stabilizatorowi. Strona cały czas się rozwija dzięki ludziom, którzy ilizarowa już przeszli i wiedzą z czym to się je.  Cały czas uzupełniamy podstawowe informacje o osteogenezie dystrakcyjnej oraz o samym aparacie. Wciąż rozbudowywany jest dział "rehabilitacja".

W zakładce "szpitale" cały czas przybywa miejsc, gdzie można taki aparat założyć. Posiadamy także obszerną galerię zdjęć, wszystkie te zdjęcia pochodzą od ludzi, którzy z nami współpracowali/współpracują, większości nie znajdziecie nigdzie poza naszą stroną.

Na stronie można znaleźć zakładkę "przydatne porady", gdzie byli ilizarowicze nadsyłają jak łatwiej żyć z ilizarowem. rady dotyczące jak się łatwiej ubierać, myć, spać, a nawet przenosić przedmioty.

Mamy również forum, na którym można zapytać o najlepszego lekarza, zadać nurtujące pytanie nt. ilizarowa, a także miło spędzić czas z osobami o podobnym ilizarowiczowym problemie. 

W przypadku kiedy ktoś potrzebuje pilnej odpowiedzi można próbować na GG, które znajduje się w dziale "kontakt".

Mamy także facebooka (można klikać "lubię to!"  ), na którym Rutek informuje o nowościach na stronie.

Zapraszamy ilizarowiczów byłych, obecnych i przyszłych i w ramach pomocy nam i pomocy Wam!

http://www.aparatilizarowa.pl
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-02-09 18:44 Zmieniony 2012-02-09 18:46
I to dopiero teraz tu się ujawnia? Znam ten aparat wiem gdzie u nas je zakładano ale chyba to nie dla wszystkicj bo mnie ominął :-( O nim słyszałam już ponad 10 lat temu. Przedłuża sięnim kończyny ale wiem też że tylko do pewnego wieku.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-09 19:57
W latach 60-tych dzięki temu aparatowi lekarze zrobili ze mnie większą inwalidkę niż byłam. :-( A teraz zapanowała moda na traktowanie aparatu jako zabiegu "kosmetycznego". Bogate paniusie chcą sobie dodać centymetrów. Nie zdają sobie sprAWY JAKIE TO NIESIE RYZYKO. Oglądałam cały program na ten temat. Oczywiście , że w niektórych przypadkach jest aparat potrzebny wtedy osoby, które ze względów zdrowotnych potrzebują takiego zabiegu są odpowiednio informowane przez swoich lekarzy.
Założycielu wątku kogo reprezentujesz? Producentów czy prywatne kliniki?
Nadrzędny - Autor aparatilizarowa Dodany 2012-02-10 09:21
UWAGA! Ja NIE reprezentuje żadnych prywatnych klinik, strona NIE powstała na zlecenia żadnego szpitala itp.
Jestem osobą prywatną, która uczy się na kierunku medycznym i jest osobą niepełnosprawną ruchowo. Sama jestem osobą, która potrzebuje interwencji aparatem ilizarowa, a że nie istnieje żadna strona całościowo poświęcona ilizarowi, gdzie można spotkać inne osoby, które to przeszły, to taką stronę stworzyłam.

Jeszcze jedna uwaga: Ja NIE pomagam ludziom, którzy ilizarowa chcą założyć do celów kosmetycznych - napisałam to chyba dość wyraźnie w pierwszym poście, na samym początku. Pomagam tylko tym osobom, które potrzebują tego ze względów zdrowotnych. Można do mnie napisać, dowiedzieć się o ryzyku, pogadać o tym.

Lidian może zechcesz opisać swój przypadek na stronę, co może odwiedzie dużo osób, które mają "widzimisię" żeby taki aparat założyć?
Każdą osobę, która chce założyć ten aparat w celach kosmetycznych odwodzę od tego i NIE pomagam jej znaleźć szpitala, w którym mogłaby to zrobić.

Strona jest młoda, bo ma dopiero jakieś pół roku, wcześniej taka nie istniała.

Lidian aparat ilizarowa został wprowadzony do użytku w 1951 roku, to prawda, ale początkowo nie używano go przez następne 10 lat. Przez te pierwsze lata wykorzystywany był wyłącznie w przypadkach urazowych, gdzie nie było innego wyjścia. Dopiero po tym czasie wprowadzono go do do chirurgii na szerszą skalę.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-02-10 09:44
Nie chcę tego opisywać, bo to była moja tragedia i chyba nikt już by nie uwierzył w moje cierpienie. Nie opiszę również z tego powodu, że są osoby , które muszą się poddać takiemu zabiegowi. Teraz są inne czasy , więcej doświadczenia lekarskiego w zakładaniu aparatu.
Jak powiedziałam były to lata sześćdziesiąte. Lekarze, którzy wykonywali ten zabieg już nie żyją. Już wtedy byli wiekowi.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-02-09 20:07
Lid ja miałam sznsę po wypadku i to na kasę w szpitalu. Niestety nie zakwalifikowałam się. Tak masz rację te urządzenia były znane dawno ale od kiedy nie wiem. Mnie one zainteresowały po wypadku.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-02-09 20:14
Ja też na kasę chorych zostałam "załatwiona". Aparat powstał w 1950 roku , a rok później już robili operacje tylko nie w Polsce.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-02-09 20:16
Dzięki za informację lid. Nie wiedziałam że od tak dawna istnieje. :-) Wtedy miałam żal do nich ale może teraz i dobrze a może i nie sama nie wiem. Wiem że to już po obiedzie.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-02-10 10:10 Zmieniony 2012-02-10 10:15
Witam Pana,
znana mi placówka z dobrymi rezultatami leczniczymi jest już na liście szpitali na stronie którą Pan Przytacza, a jest to szpital im Grucy w Otwocku. Jest to placówka w której leczy się na osobnych oddziałach dzieci i  młodzież, na osobnych dorosłych, podobny podział dotyczy przychodni, jedną z bolączek tego szpitala jest nadal brak urządzenia  Rezonansu magnetycznego
Szpital wyłącznie ukierunkowany na leczenie i oddziały rehabilitacji schorzeń układu kostnego, dlatego potocznie nazywany jest kostny lub dla połamańców, placówka jest dobra, dostać się do niej jest sprawą możliwą ale jest trudną jest długa kolejka.
lidian, nie zastraszaj ludzi, że Ty trafiłaś do złego fachowca nie znaczy że wszyscy mają się bać tego aparatu.
A mianowicie, dzięki temu aparatowi, procesowi całego leczenia, syn moich znajomych dzisiaj jest zdrowym młodzieńcem, ma teraz 28 lat,  biega :-) szybko, a po dawnej nierówności długości kończyn nie ma śladu. Nie wszyscy lekarze i świat ludzi pracujących  w placówkach medycznych jest zły.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-10 10:23 Zmieniony 2012-02-10 10:26
Julka. Nie doczytałaś do końca tego co napisałam , albo doczytałaś i nie zrozumiałaś. Naromiast jeżeli doczytałaś i zrozumiałaś, to jesteś po prostu złośliwa.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-02-10 10:41 Zmieniony 2012-02-10 10:47
ależ ja bardzo dokładnie czytam, to z wpisu tego tematu.

>W latach 60-tych dzięki temu aparatowi lekarze zrobili ze mnie większą inwalidkę niż byłam.


dlatego odpowiedziałam ci między innymi na to Twoje zdanie.

Ponadto ja już nie mam ochoty słuchać Twoich skarg, w dużej ilości wątków,  jak to Służba Zdrowia Ciebie źle obsługuje
Proszę przybliż, o ile jesteś w stanie nam tutaj objaśnić co znaczą te choćby Twoje wpisy

>Autor lidian Dodany 2011-05-12 08:31 Zmieniony 2011-05-12 08:33
>Tylko mi nie mów, że zwracam Ci uwgę ze względu na Twoje wykształcenie, bo nie mam pod tym względem kompleksów (również jestem medykiem
>Autor lidian Dodany 2011-04-25 19:39
>Basiu jestem z zawodu medykiem więc sprawy zdrowia>


Popieram Stronę Pana : Aparat ilizarowa.  Te zabiegi wykorzystywane są także w leczeniu pourazowym powypadkowym
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-10 11:06 Zmieniony 2012-02-10 11:08
Julka czyli miałam rację, jeśli "bardzo dokładnie " czytasz , to jesteś złośliwa. Rozwalasz wątek idiotycznymi zaczepkami. A tak dla ścisłości czy przeczytałaś te moje słowa?

>Nie opiszę również z tego powodu, że są osoby , które muszą się poddać takiemu zabiegowi. Teraz są inne czasy , więcej doświadczenia lekarskiego w zakładaniu aparatu. Jak powiedziałam były to lata sześćdziesiąte.<


Widzisz różnicę z obecnymi czasami, bo ja widzę. To jest 40 lat. Medycyna się posunęła. Nie udawaj idiotki, doskonale zrozumiałaś, tylko masz potrzebę czepiania się.

>Ponadto ja już nie mam ochoty słuchać Twoich skarg jak to Służba Zdrowia Ciebie źle obsługuje


<
Nie masz , to nie czytaj tego co piszę. Nie nazwałabym moich wypowiedzi "skarżeniem się", ale Ty możesz je nazywać jak chcesz.

>Proszę przybliż, o ile jesteś w stanie nam tutaj objaśnić co znaczą te choćby Twoje wpisy


<
Oczywiście jestem w stanie. Z wykształcenia jestem medykiem z dwudziestoletnim stażem pracy.

Jak już powiedziałam wiem dokładnie co to jest aparat Ilizarowa, znam jego historię i wiem doskonale ile dobrego przynosi ludziom chorym. Uważam jednak, że informacji o nim powinni udzielać fachowcy, czyli lekarze, którzy widząc pacjenta i jego stan najlepiej go poinformują.

Oburza mnie natomiast uleganie modom i głupota sprawnych kobiet, które decydują się na wydłużanie kończyn dla "urody". Wiem z dokumentu pokazanego w telewizji, że takie coś istnieje.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2012-02-10 14:49
JAK RANY!!!KOGOS TU POPIER...!!!!!!!WAZNY TEMAT A SZARPANIE KTO CO ,KIEDY JAK POWIEDZIAŁ!!!!CZY TAM GDZIE LUDZI INTERESUJE WATEK TRZEBA WTKAC SWOJE BEZZASADNE OPLUWANIA I PYSKOWKI?:-(
Nadrzędny Autor aparatilizarowa Dodany 2012-02-10 16:12
Spokojnie, nie kłóćcie się. :-)

Jeszcze raz powtarzam, żeby nie było niejasności. Nie udzielam rad ani informacji osobom, które aparat ilizarowa chcą założyć ze względów kosmetycznych bo mają "widzimisie" i za dużo pieniędzy!! To ważna kwestia i nie powinno być żadnych niejasności co do niej.

U mnie można dowiedzieć się gdzie założyć, jakie mogą być konsekwencje (ogólnie, a nie dostosowane indywidualnie od przypadku - od tego jest lekarz!), zobaczyć zdjęcia (niektórzy nie wiedzą jak to wygląda), pracujemy nad tym żeby zrobić zestaw ćwiczeń rehabilitacyjnych we współpracy z pewną przychodnią rehabilitacyjną (w zamian za reklamę u nas na stronie, moja strona jest tworzona całkowicie jako wolontariat!), wszelkie zdjęcia i rady pochodzą od osób, które ilizarowa miały, są to ich prywatne zdjęcia i doświadczenia oddane nam zupełnie darmowo do użytku, na forum dołączonym do strony można uzyskać potrzebną pomoc od osób, które ilizarowa miały (lub mają aktualnie).
Nadrzędny - Autor aparatilizarowa Dodany 2012-02-10 16:15
Julka jestem dziewczyną. ;-)
Ale to prawda, szpital w Otwocku jest jednym z lepszych pod tym względem razem ze szpitalem im Degi w Poznaniu i dzieciątka jezus w Warszawie. To taka "wielka trójka" najbardziej polecanych ;-)
Nadrzędny Autor Julka_ Dodany 2012-02-10 18:33
wybacz , gdy przeczytałam to zdanie,

>Mam na imię Aleks>


dlatego ujęłam zwrot do Pan.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aparat ilizarowa-skrót kończyny,stawy rzekome itp. (11579 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill