www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PIT-37 i renta socjalna (2762 - wyświetleń)
- Autor dziobnij Dodany 2012-02-15 15:18
Zapewne ten temat był już wałkowany kilkakrotnie, ale nie znalazłem jednej informacji.

Cały rok 2011 pobierałem rentę socjalną. Był to mój jedyny dochód. Wiem, że w takim wypadku nie muszę rozliczać się z US, bo robi to za mnie ZUS. Chciałbym jednak odliczyć od podatku darowiznę na cele charytatywno-opiekuńcze. W takim wypadku muszę złożyć PIT-37 z załącznikiem PIT-O, ale w PIT-37 zaznaczam "złożenie zeznania" czy "korekta zeznania"? Normalnie dałbym to pierwsze, ale przecież ZUS już mnie rozliczył automatycznie więc chyba powinienem dać "korekta zeznania".

Proszę o odpowiedź.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-02-15 16:16
zaznaczasz złożenie zeznania
Korekta oznaczy, że TY poprawisz coś w już wypełnionym dokumencie.
ZUS wylicza stan czy jest nadpłata czy niedopłata na poczet podatku dochodowego, reguluje kwotowo, w najbliższej wypłaconej Tobie rencie. Do US posyła taki sam PIT co Tobie - a to się nazywa zestawienie wypłaconych należności i pobranych zaliczek. Natomiast każdy z podatników ma prawo do złożenia PIT-u do US z kolejnym wyliczeniem odpisując wskazane Ustawą odliczenia.
Nadrzędny Autor dziobnij Dodany 2012-02-18 16:23
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PIT-37 i renta socjalna (2762 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill