www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odmowa prawa do renty z pominięciem odwołania (1773 - wyświetleń)
- Autor elivka Dodany 2012-02-17 21:17
Witam. Jestem tu nowa i jak wszyscy mam problem z ZUS (od stycznia 2010).  Przepraszam że powielam wątek ale dopiero się dopatrzyłam własciwego miejsca na pytanie.
Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie wiem co powinnam zrobić w takiej sytuacji:
30 września złożyłam dokumenty o rentę
27.stycznia dostałam pocztą ( byłam skierowana na konsultację) orzeczenie z dn. 18.01.lekarza orzecznika. 07 lutego wysłałam odwołanie do Komisji ZUS( potwierdzenie odbioru 08 lutego)
15 lutego również pocztą otrzymałam odmowną decyzję prawa do renty z dnia 10 lutego.
W uzasadnieniu napisano  .... "Doręczony odpis Komisji Lekarskiej stanowi integralną część wydanej decyzji" ( na Komisję lekarską nie byłam jeszcze wzywana) i że mam prawo odwołać się do sądu.

Czy lekarze orzecznik i konsultant to Komisja ZUS???
Wiadomo że w terminie jaki mam na odwołanie do sądu komisja się nie odbędzie.
Odwołać się jednak powinnam ale wszystkie "wzory odwołań" a czytałam ich bardzo wiele nie są oparte na takiej sytuacji.

Bardzo proszę o pomoc jak powinnam takie odwołanie napisać
pozdrawiam
Nadrzędny Autor elivka Dodany 2012-02-18 21:07
Podciągam wątek, czy nikt nie wie jak to napisać żeby było poprawnie.
Proszę.........
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odmowa prawa do renty z pominięciem odwołania (1773 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill