www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Jak urodzenie niepelnosprawnego dziecka wplywa na rodzine (3433 - wyświetleń)
- Autor BOSTON Dodany 2012-02-18 14:38
Dzień dobry!

Nazywam się Beata Kołakowska i po pracy w korporacji zajmuje się tym, co lubię robić najbardziej, czyli pisaniem tekstów dziennikarskich, reportaży.

Dotychczas współpracowałam z Organic Magazine. Obecnie moje materiały ukazują się w Pulsie Medycyny i Pulsie Farmacji (rubryka „Jeden dzień z…”). Jestem jednak szczególnie szczęśliwa z faktu rozpoczęcia współpracy z magazynem Charaktery.

W marcu Charaktery po raz pierwszy opublikują mój materiał o osobach wspierających chorych na nowotwór. 

Obecnie rozpoczynam pracę nad nowym tekstem dla Charakterów. Interesuje mnie tematyka narodzin dziecka niepełnosprawnego i konsekwencje tego zdarzenia dla rodziny. 

Chcę popracować nad tym tematem pod kątem dwóch problemów:
- rozpadu rodziny (podobno około 80% rodzin rozpada się po narodzinach dziecka niepełnosprawnego) i, być może,
- świadomego podjęcia decyzji o urodzeniu dziecka w momencie, kiedy matka wie już, że dziecko będzie chore.

Poszukuje osób, rodziców , którzy zechcą ze mną porozmawiać. Oczywiście nie ma potrzeby podawania w artykule swojego prawdziwego imienia, czy nazwiska. Interesują mnie jednak szczere rozmowy, choć domyślam się tylko jak trudne mogą one być…

Będę wdzięczna za pomoc.
Beata Kołakowska
e-mail: Beata.B.Kolakowska@gmail.com
 
Nadrzędny Autor jamnik2002 Dodany 2012-02-25 03:00
Wiem ze czesc rodzin dzieci niepelnosprawnych sie rozpada (najczesciej ojciec odchodzi i matka zostaje sama z dzieckiem), ale 80 % to sporo. Skad ta statystyka? Mozesz podac zrodlo? Z punktu widzenia rodzica dziecka wolalabym sie tez dowiedziec jak funkcjanuja te rodziny ktore sie nie rozpadly i jak takiemu rozpadowi zapobiec. Czy maja wiecej pieniedzy? Wiecej wsparcia dalszej rodziny, przyjaciol, lekarzy, szkol, lokalnej spolecznosci  i rozmaitych organizacji. Gdzie szukaja pomocy?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Jak urodzenie niepelnosprawnego dziecka wplywa na rodzine (3433 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill