www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Niepełnosprawność przy cukrzycy (7216 - wyświetleń)
- Autor Gosik.r Dodany 2012-02-22 14:27
Witam!!
Bardzo proszę o informacje na temat dofinansowania, z jakiego może skorzystać osoba chora na cukrzycę.
Moja babcia ma 86 lat i od 20 lat choruje na cukrzycę. Ostatnio zepsuła Jej się lodówka, a słyszałam że osoby chore na cukrzycę z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą starać się o dofinansowanie do jej zakupu (80%), w związku z tym, że muszą w niej przechowywac insulinę. Pomyślałam więc, żeby złożyć wniosek o orzeczenie o pełnosprawności, bo babcia takiego jeszcze nie ma i jeśli je otrzyma to starać się o dofinansowanie do tej lodówki. Zadzwoniłam przy okazji do PCPR, żeby zapytać jaki wniosek się składa, żeby otrzymać dofinansow.do lodówki, a tam pani z sekretariatu powiedziała, że nie ma już dofin. do sprzętu domowego i od razu wniosek zostanie odrzucony(wcześniej znajoma powiedziała mi, że pewnie mi tak powiedzą, ale żeby złożyć wniosek, bo ktoś tam złożył i dostał, także teraz już nie wiem). Wnioski ponoć są rozpatrywane w marcu i najlepiej składac je już w styczniu, bo kto pierwszy ten lepszy, a na orzeczenie czeka się miesiąc ,więc nawet jeśli babcia dostanie grupę, to nie załapie się na rozpatrywanie wniosku. Moje pytanie jest takie: czy w takim wieku opłaca się w ogóle starać o grupę?? Z jakich ulg, zasiłków czy jakichkolwiek dofinansowań z PCPR lub innych instytucji babcia mogłaby skorzystać mając gupę lub też jej nie mając (nigdy z żadnych nie korzystała)?? Młodsze osoby to wiadomo komputer, przejazdy pkp... Ona mieszka z dziadkiem, pks i pkp nie jeździ, komputera nie potrzebuje...tylko ta lodówka, a teraz skoro marne szanse na uzyskanie dofinansowania do niej, to zastanawiam się czy w ogóle ciągać babcię po tych urzędach, lekarzach itp czy nie warto bo niewiele z tego będzie korzyści dla niej? Baaaardzo prosze o jakiekolwiek informacje. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-02-22 20:04
Gosik sama napisałaś

>czy w takim wieku opłaca się w ogóle starać o grupę??


Masz rację, w wieku 86 lat większość ulg i tak obowiązuje. Za nim to wszystko załatwicie to babcia może umrzeć (przepraszam ale takie życie). Okaże się w końcu, że i tak PFRON nie ma kasy, albo nie ma na taki cel. Moim skromnym zdaniem "nie warta skórka za wyprawkę". Taniej i mniej kłopotów to będzie naprawa lodówki lub kupno nowej - są promocje i naprawdę tanio można kupić dobrą, nową lodówkę.
Pozdrawiam :-)
Fajnie, że jest ktoś kto pisze logicznie i obiektywnie jak Ty :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-02-22 21:34
Gosik.r
Nie warto wozić babci po komisjach. Ten temat przerabiałam z kim innym. Znam go bo sama sprawdzałam. Grupę babcia może dostać, ale nie dofinansowanie. W mojej sprawie którą załatwiałam innej babci chodziło dokładnie o aparat słuchowy. Tamta babcia ma 81 lat i jak się okazało nie dostanie dofinansowania bo jest za wiekowa. Nie pytaj o przepisy bo powiedziano mi wprost Za wiekowa i już.
Smutne ale prawdziwe.

Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny - Autor Gosik.r Dodany 2012-02-23 08:06
Witam ponownie i dziękuję Wam za odpowiedzi:-) Rozwiały one moje wątpliwości i utwierdziły w przekonaniu, że "gra nie warta świeczki" w tym wieku. A z tą lodówką... na pewno kupi się coś niedrogiego, myślałam tylko, że jeśli będzie pewność, że dostanie dofinansowanie, to dlaczego z niego nie skorzystać. W takim przypadku rozejrzę się za promocjami;-) Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-02-23 19:50
:-)
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-02-23 20:44
Gosik też tak myślałam i nawet sama się pofatygowałam z papierami i tam wyłożyli mi kawę na ławę. Smutne ale prawdziwe.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Niepełnosprawność przy cukrzycy (7216 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill