www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / opinia biegłego sądowego (12408 - wyświetleń)
- Autor eowina Dodany 2012-02-23 17:49
Witam,
jestem po przegranej w sądzie odnośnie renty.Pokrótce: biegły sadowy neurochirurg wydał opinie niezgodną z prawdą, czyli tym co pokazywał rezonans magnet. Sad nie przychylił się do mojego wniosku o powołanie innego biegłego sądowego,mimo moich uzasadnień, co do wiarygodności opinii. Nie chciał też włączyć do akt sprawy zaświadczenia o fakcie ,że kwalifikuje się do operacji, choć na ten moment nie byłam gotowa psychicznie do tak poważnej i wielogodzinnej operacji. Sprawę oczywiście przegrałam. Prawnik , którego się radziłam, powiedział  że nie muszę przedstawić opinii innych lekarzy( nie biegłych) ale nie zgadzających się z opinia  nieuczciwego biegłego, bo sąd i tak nie weźmie tego pod uwagę. Fakt sąd uznał tę jedna opinie jako niepodważalną i niezaprzeczalnie słuszna. Po przegranej już sprawie dalej konsultowałam wynik rezonansu i moich objawów bólowych z inymi neurochirurgami, którzy jednogłośnie kwalifikowali mnie do operacji, stwierdzając, że neurochirurg nie mógł nie zobaczyć na obrazie rezonansu widocznej dużej przepukliny i ucisku na nerw. Świadczy  to o nieuczciwości biegłego sądowego, który w dodatku jest ordynatorem oddz. neurochirurgii. i na co dzień operuje. Proszę mi powiedzieć w jaki sposób mogę ( odwołać od jego decyzji nie mogę)  zaskarżyć, może se stopy cywilnej , lekarza, który narażał moje zdrowie, działając nie zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza. Jak można ukarać nieuczciwego lekarza, działającego na niekorzyść pacjenta? W dodatku odebrano mi rentę, która w danym momencie się należała. Podsumowując:
Rady adwokata dziwne, sąd nie dopuszczał wniosku o innego biegłego i ewidentnie fałszywa opinia biegłego, co mogę z tym faktem zrobić? Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor MrWoland Dodany 2012-02-23 19:34
Jeśli zapadł  wyrok w sądzie okręgowym, powinnaś wnieść apelację od tego wyroku do sądu apelacyjnego. Żeby wnieść apelację, trzeba złożyć w sądzie okręgowym pisemny wniosek o sporządzenie uzasadnienia niekorzystnego wyroku (może ZUS to zrobił?) w terminie 7 dni od ogłoszenia tego wyroku. Gdy zostanie Ci doręczony wyrok wraz z uzasadnieniem, masz 14 dni na złożenie apelacji do sądu apelacyjnego za pośrednictwem sądu okręgowego.
Apelacja powinna zawierać:
oznaczenie wyroku, od którego jest wniesiona, ze wskazaniem, czy jest on zaskarżony w całości czy w części,
zwięzłe przedstawienie zarzutów,
uzasadnienie zarzutów,
powołanie, w razie potrzeby, nowych faktów i dowodów oraz wykazanie, że ich powołanie w postępowaniu przed sądem pierwszej instancji nie było możliwe albo że potrzeba powołania się na nie wynikła później,
wniosek o zmianę lub o uchylenie wyroku z zaznaczeniem zakresu żądanej zmiany lub uchylenia.
Nie wiem, czy apelacji nie powinien napisać adwokat.
Nadrzędny - Autor eowina Dodany 2012-02-23 21:22
Dzięki za szybka odpowiedź. Problem w tym, że miałam uzasadnienie wyroku w terminie i konsultowałam mój problem z dwoma prawnikami z łodzi i oni tez stwierdzili, że nie mam najmniejszych szans w sadzie apelacyjnym. Żadnej podpowiedzi co powinnam zrobić, jak zrobić. O powołanie świadków czy innych opinii nie wspomnieli, tylko tyle, że nie mam szans.Jakby się bali podważyć opinii,i tego konkretnego biegłego.Czekam w kolejce na operacje, wina biegłego jest ewidentna, jak to możliwe, że w XXI wieku, takie przekręty są możliwe? Te drogę już wyczerpałam, może jest inna? może z powództwa cywilnego?
Nadrzędny - Autor MrWoland Dodany 2012-02-23 22:28
W moim przypadku sąd apelacyjny z podobnego powodu skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Powód - sędzia nie uwzględnił moich zastrzeżeń wobec opinii biegłych - odrzucił je jako nieuzasadnione. Sąd apelacyjny uznał to za błąd. Sprawa zaczęła się od początku, powołano nowych biegłych. Apelację napisał mi prawnik, który uważał, że jest szansa, żeby wygrać i jak się okazało, miał rację. Nie rozumiem, co to znaczy - bać się podważyć opinii biegłego. Można wnioskować o biegłych specjalistów spoza miejsca zamieszkania.  Sąd może zaprzysiąc dowolnego specjalistę spoza z listy biegłych sądowych, jeśli uzna, że jest taka potrzeba.
Nadrzędny - Autor eowina Dodany 2012-02-23 22:49
teraz to już zupełnie nie rozumiem co się u mnie stało, dlaczego dwóch różnych prawników zajmujących się sporami z ZUS, ,, spuściło mnie na drzewo"". Dlaczego nie podjęli się reprezentacji mnie w sadzie, za kasę? W tak ewidentnej sprawie? O co chodzi?
Nadrzędny - Autor MrWoland Dodany 2012-02-23 23:14
Nic nie wymyślę, zwłaszcza, że nie jestem prawnikiem. Mój prawnik był początkujący, była to chyba jego pierwsza sprawa z ZUS-em.
Nadrzędny - Autor eowina Dodany 2012-02-23 23:22
szkoda, myślałam,że jesteś prawnikiem. Mimo wszystko dziękuję za poświęcony czas.
Nadrzędny - Autor MrWoland Dodany 2012-02-24 17:58
Żaden problem.
Moja sprawa ciągnęła się 3 lata (2 apelacje), ale ostatecznie ją wygrałem dzięki biegłemu spoza miasta, w którym mieszkam. Sąd oparł się na jego opinii, ZUS starał się ją podważyć. Jednak w kolejnej apelacji sąd orzekł, że ZUS nie podał powodów do podważenia tej opinii poza jednym - opinia była nie po myśli ZUS-u. A to jednak za mało.
Życzę powodzenia w kolejnym starciu z ZUS, bo obecną drogę sądową chyba już zakończyłaś rezygnując z apelacji. A to lektura na temat:
http://wyborcza.pl/1,87648,11198803,Wejde_na_Palac_Kultury_i_bede_krzyczec.html
Nadrzędny - Autor nonsensehunter Dodany 2012-03-04 09:48
W moim przypadku orzekał biegły sądowy , który opracowywał dla ZUS tabele procentowego uszczerbku na zdrowiu,sprawdż czy na pieczątce lekarza biegłego nie ma ID ZUS, bo takie perełki się zdarzają.Jesli chodzi o prawników ,to mnie odmówiło czterech , a piąty nieoficjalnie powiedział,że sprawami tego typu (czytaj o rentę w ZUS), nie chce sobie psuć dobrych relacji w sądzie.
Nadrzędny Autor eowina Dodany 2012-03-04 22:49
Witaj nonsensehunter,

no tak kariera, więc po co taki zawód wybierają? Dobrze wiedzieć. 

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-03-05 21:16
A ja słyszałam, że sprawy z ZUS dla prawników są najprostsze :-)
Nadrzędny Autor eowina Dodany 2012-03-04 22:46
Witam,
szkoda,że długo mnie tu nie było. Dzięki za link. Nie mogę się pogodzić z bezsilnością. Z tym, że w demokratycznym państwie przecietny obywatel zostaje bez pomocy.Pewnie było by łatwiej, gdyby rodzina wspierała, ale na to tez liczyć nie mogę.

Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / opinia biegłego sądowego (12408 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill