www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (1500336 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor lidian Dodany 2012-02-29 09:21
http://moto.wp.pl/kat,1342,title,Policja-bezradna-pijanych-kierowcow-coraz-wiecej,wid,14290792,wiadomosc.html

Wkurza mnie ta bezradność w walce z pijanymi kierowcami. Co to znaczy, że nie można sobie z nimi poradzić. Zabranie prawa jazdy na zawsze pewnie dało by do myślenia innym kierującym pojazdami. Oczywiście o ile taki ma mózg i potrafi go używać.

Inna sprawa dotycząca kierowców.

Wczoraj słyszałam w wiadomościach, że w jakimś mieście lubuskim facet dostał za kierownicą ataku epilepsji i spowodował wypadek ciężko raniąc dwóch młodych ludzi. Nie wiadomo jaki jest dziś ich stan. Niedawno w jednym z wątków(nie pamiętam którym)  na forum wypowiadał się ktoś, że skoro on dostanie od lekarza pozwolenie, to mimo epilepsji będzie siadał za kierownicę. Wszystko teraz zależy od mądrości lekarza. A ilu jest takich co ukrywają swoje choroby? Ludzie myślą tylko o sobie.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-02-29 14:35
róbta co chceta
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-02-29 15:58
Uwaga, jak zwykle zajmę się wsadzaniem kija w mrowisko... :-)

> Ludzie myślą tylko o sobie.


To po prostu nie jest prawda. Niektórzy ludzie, są od nas gorsi, inni od nas lepsi. Ale warto pamiętać, że media nie zajmują się rzeczami tak mało sensacyjnymi jak to, że ktoś jeździ dobrze i nie miał wypadku albo ktoś wypadkowi nie uległ. Albo dobrze wykonuje swoją pracę.

Jeśli chodzi o pijanych kierowców, warto pamiętać, że jeśli podnoszą się statystyki wykryć to jeszcze nie znaczy, że jest gorzej. Może na przykład być tak samo źle, tyle że więcej się wypalało. Tak zjawisko to opisuje w źródłowym artykule Rzeczpospolitej rzecznik Policji: "Wyłapujemy coraz więcej przypadków, które dotąd stanowiły ciemną liczbę". (http://www.rp.pl/artykul/21,830570-Pijani-zabijaja-za-miliardy.html), Może nawet wręcz jest tak, że statystyki wykryć muszą się podnieść, żeby potem mogły spaść (człowiek który nie zostanie złapany, będzie bardziej skłonny próbować ponownie). To jeszcze nie musi być "bezradność".

(chociaż ogólnie policja jest "bezradna" w tym sensie, że może reagować tylko jak coś się już wydarzyło, np. ktoś już wypił i wsiadł za kierownicę - a to się przecież w ogóle nie powinno było zdarzyć!)

Druga sprawa, tak samo jak z mediami - wiemy ilu ludzi robi coś złego (np. nadużywa alkoholu ogólnie, zostało złapanych za jazdę po pijanemu). Nie wiemy, ilu zrobiło coś dobrego (np. zrezygnowało z picia pomimo presji, ("daj spokój, jedno piwko to nie problem, co Ty taki sztywny jesteś"). Nikt ich nie ujmuje w statystyki i nie wystawia im laurek (niestety).
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-14 23:24
Iota

>(chociaż ogólnie policja jest "bezradna" w tym sensie, że może reagować tylko jak coś się już wydarzyło, np. ktoś już wypił i wsiadł za >kierownicę - a to się przecież w ogóle nie powinno było zdarzyć!)


I tu masz niestety rację. Reagujemy na Coś co się wydarzyło. Wielokrotnie wstrząsają nas wiadomości o np. braku kontroli. Albo ostatnio zgubieniu dzieci na spacerze. A wystarczyłoby pomyśleć. Dać dzieciakom wstążkę , linkę której mają sie trzymać (nawet przywiązać do niej, tych co lubią się zagapić;)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-15 16:17
Do walpoz

Jak psa na smyczy. dzieci się chowa z głową a nie zakłada smycz.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-15 22:22
Dla bezpieczeństwa ich zdrowia i życia , czasami "tzw przez ciebie smycz) pozwoliłaby się im nie zgubić. Może nigdy nie obserwowałaś maluchów na spacerze. Popatrz przy najbliższej okazji, ale nie przez sekundę.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-05 09:26
Podatki - te wydatki musisz uprawdopodobnić
MF: Wydatki na zabiegi rehabilitacyjne trzeba uprawdopodobnić
Przedłożenie orzeczenia o niepełnosprawności i dowodu rejestracyjnego pojazdu nie jest wystarczające, aby w zeznaniu rocznym można było odliczyć ulgę z tytułu przejazdów samochodem osobowym na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne. Konieczne jest również uprawdopodobnienie poniesienia wydatków - czyli uprawdopodobnienie faktycznego korzystania z zabiegów.
Przeczytałam artykuł na interii i co ?
Otóż WSA w Olsztynie zinterpretował że korzystanie z wizyt u lekarzy specjalistów nie jest procesem rehabilitacji, czyli jeżeli pojedziemy na kilka wizyt do specjality który wyznaczy nam zabiegi rehabilitacyjne to nie możemy skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej a tylko w przypadku faktycznego dojazdu na wskazaną rehabilitację, jakiś obłęd czy wizyta u lekarza kierującego nie jest składową procesu rehabilitacji ? Może zlikwidować tą ulgę ? Są przecież ON dla których podróż samochodem jest wygodniejsza i bezpieczniejsza i uważam że im się to należy bez względu czy korzystają z rehabilitacji czy nie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-01 09:48
http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/kraj/skazani-na-swinstwo,1,5040219,kiosk-wiadomosc.html
KAry za to powinny być odpowiednio wysokie,to przestało by się opłacać produkować świństwo.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-01 14:32
nasze niedoczekanie niestety
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-01 18:44
Ilekroć słyszę, że teraz jest lepiej, bo zamiast dyżurnego octu mamy w sklepach uginające się półki, zadaję pytanie, komu lepiej.
Większość, jeżeli nie wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe są własnością obcego kapitału. Co z tego mamy?  Miejsca pracy (obsługa marketów) i podatki. Cała "śmietanka", czyli kapitał wyjeżdża za granicę. Jakość towarów też budzi zastrzeżenia, bo tanie nigdy nie będzie dobre. Przecież głównym celem kapitalisty jest pomnażanie kapitału, a nie prowadzenie działalności charytatywnej.
Nie dziwi mnie, że w pogoni za zyskiem kapitalista gotowy jest zrobić największe świństwo.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-01 19:08
Jednak przepisy (i egzekwowanie ich) powinny być takie , aby zminimalizować "te świństwa", których pazerni się dopuszczają.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-01 20:51
Lidian, wiesz jak w Polsce ustanawia się przepisy. Pełno bubli prawnych, które później się poprawia, a następnie  wprowadza poprawki do poprawek. Podobnie jest z przestrzeganiem tych przepisów. Łatwiej jest ukarać mandatem kierowcę, który przekroczył prędkość o 11 kilometrów,  iż skontrolować firmę obracającą milionami. Nawet gdy coś wykryją, to armia prawników tak rozmydli sprawę, że winny staje się ofiarą nagonki organów kontrolnych.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-03-01 20:54
Niestety, ale to często jest prawda. :-(
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2012-03-01 18:35
"Takie wejście pod lód zaliczył w niedzielne lutowe popołudnie Sebastian Górniak, tetraplegik i działacz społeczny związany ze środowiskiem polskiego rugby na wózkach"
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/104466

To jest właśnie osoba która po pijaku spowodowała wypadek i teraz jeździ na wózku. Ile kosztowało leczenie takiego pijaka i komu należało zabrać pieniądze na leczenie. I ktoś taki był nominowany do nagrody Człowiek bez barier 2011. Można oburzać się na wiele sposobów.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-03-01 19:05
Nie znam człowieka więc konkretnie na jego temat nie wypowiem się. Nie popieram jazdy po pijaku i uważam, że powinny być za to wysokie kary. Jednak po wypadku leczyć tych ludzi trzeba. Chyba nie wyobrażasz sobie, że zostaną pozostawieni bez opieki. Ludzi przebywających w więzieniach również się leczy na koszt podatników. Cywilizowane społeczeństwa tak robią.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-02 22:08
Wkurzające jest to, że jeszcze nie wycofuje się ze sklepów żywności zawierającej skażoną sól.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-03 12:47
Szybciej uporali się z dopalaczami. Ale dopalacze nie zahaczały o wielką politykę. Sól tak, bo wchodzi w skład różnych towarów, które eksportujemy za granicę. A to oznacza załamanie handlu. Słowacy, na wieść o tej aferze, już zareagowali.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-03 13:51
Tak, czytałam o Słowakach. Za chwilkę będą naciski z innych państw, które importowały od nas żywność. Teraz chyba się sprawy "nie pozamiata." Tylko zdrowia nam już nikt nie wróci.
Co do dopalaczy, to znów wracają. W wiadomościach już o tym wspominali.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-05 09:12
NIE WIERZE
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-03-23 15:02
Napisze tylko, że ta afera solna, moim i nie tylko moim, to rządowe dążenie do likwidacji najbardziej chorych i niepełnosprawnych ludzi przez podtruwanie między innymi cyjankiem potasu wszystkich szarych ludzi a tylko przeżywać mają najzdrowsi, najsprawniejsi, no i najbogatsi... Innym słowy, jest to rządowa selekcja... solna...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-04 23:37
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-05 08:40
nie wypowiadam się czkam na opinie fachowców
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-05 18:48
Są już pierwsze ustalenia i zatrzymania. Nie oznacza to, że winnym jest jeden człowiek. W przypadku każdej katastrofy na przyczyny składa się wiele okoliczności.
Dyżurny chciał sfałszować dokumentację? "To irracjonalne"

>Członek prezydium związku wskazuje, że nie ma jednej przyczyny katastrofy, ale jest to ciąg rzeczy, które w efekcie prowadzą do tragedii. Jakie powody sam wymienia? - Zła organizacja pracy, odrywanie dyżurnych do innych czynności, które nie są związane z ruchem pociągów - mówi, wskazując na spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe jako winną takiego stanu rzeczy. - Dziś dyżurny ruchu często jest też palaczem, sprzątaczką i ma zapowiadać pociągi - mówi związkowiec. Nie wiadomo, jaka jest zawartość dyżurnego w dyżurnym - parafrazuje znane powiedzenie.<

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-05 20:36
Patrząc na ten ogrom nieszczęścia przychodzi refleksja. Każdy z nas co dzień może znaleźć się w podobnej sytuacji, niekoniecznie na kolei. Wychodzimy z domu i nie wiemy czy do niego szczęśliwie wrócimy, dlatego warto się nieraz zastanowić co w życiu ma dla nas wartość. Tak, zwolnić tempo i pomyśleć czy nie lepiej porozmawiać z drugim człowiekiem, powiedzieć miłe słowo, pochylić się nad cierpiącym, powiedzieć bliskim , że ich kochamy, zamiast pędzić za kasą, nowym telewizorem czy modnym ciuchem. Oby kiedyś nie było za późno na dobro w naszym życiu.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-03-05 21:59
Kto potrafi "robić" kasę to ją robi bez "pędzenia". Wystarczy wykształcenie i (lub) inteligencja :-)
Większości "nieszczęść" jest winny inny człowiek! Nic tu nie ma do rzeczy los, przypadek itp.
Dziwne, że ci tak wierzący w "życie po życiu" tak bardzo dbają o siebie :-) ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-06 07:31
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-06 09:41
ano brak
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-06 11:00
Oj tam i tak coś jeść trzeba a ja jakoś na sobie nie zauważyłam różnicy. Może dlatego że wiele potraw robię sama i to małosolnych :-) Przeżyliśmy niejedną aferę a super że je wykrywają i nagłaśniają. Może zmniejszy się lewactwo.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-06 12:19
wątpie w zmiany na lepsze
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-06 13:58
Jednego oszusta złapią, a na jego miejsce pojawiają się inni.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-06 16:26
niestety ale to prawda
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-06 16:32
Jak w przysłowiu, "z dużej chmury, mały deszcz". Najpierw wielka afera, a za chwilę uspakajanie opinii publicznej, że sól wypadowa dobra jest, a nawet smaczna. Komu wierzyć?
Afera solna: odpowiadamy ile soli wypadowej trzeba zjeść, aby zaszkodziła
I jeszcze o soli tutaj:
"Sól wypadowa" nie jest groźna dla zdrowia
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-06 16:34
ja już nikomu nie wierze
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-07 09:00
nikomu z rodziny by nie dał tej soli a i tak ją mają w produktach które sól potrzebują
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-07 09:25
On już wie czego nie kupować. Cwaniaki.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-07 09:34
wątpie by dało się uniknąć tej soli
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-07 09:36
Przez tyle lat to nikt się nie uchronił.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-07 09:46
no dokładnie
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-03-07 14:41
Coraz więcej nowych wiadomości na ten temat. Wynika z nich, że pewnie nigdy się nie dowiemy co zjedliśmy. Znów zwyciężają oszuści.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-03-23 15:28
Wyżej napisałem te słowa w tej sprawie afery solnej:

>Napisze tylko, że ta afera solna, moim i nie tylko moim, to rządowe dążenie do likwidacji najbardziej chorych i niepełnosprawnych ludzi przez podtruwanie między innymi cyjankiem potasu wszystkich szarych ludzi a tylko przeżywać mają najzdrowsi, najsprawniejsi, no i najbogatsi... Innym słowy, jest to rządowa selekcja... solna...>


I wychodzi na to, że od dawna wiedzieli wszyscy włodarze o tym procederze... Tylko, ktoś puścił parę, i przysłowiowe szydło wyszło z wora, a teraz nam próbują wmawiać, że sól z cyjankiem potasu nie jest szkodliwa.. To niech ktoś z włodarzy spożyje tą sól przez tyle lat ile nas truli, dałbym głowę, że nawet nie ruszyliby jej, bo oni mają swoich dostawców żywności, zdążyli się zabezpieczyć przed spożywaniem takiej żywności jak nas faszerują...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-03-07 15:39
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-07 16:43
Może ten wiersz zapożyczony z innego forum ale nie zastrzeżonego da odpowiedź dla Lid  ;
  ~Stanisław Użytkownik anonimowy ~Stanisław: 

Znowu piosenka płynie z głośnika:
"Narodzie drogi! Pracuj, nie fikaj
I już od dzisiaj zaciskaj pasa,
Bo na to czeka Ojczyzna nasza!

Zaciskaj pasa i jedz wodzionkę,
Zbieraj też szmaty i zbieraj stonkę,
Zbieraj też puszki i złom też zbieraj,
A władzą swoją nie poniewieraj!

Dostaniesz zupę gorącą z trawy,
Ze szczawiu będą pyszne potrawy,
Na podwieczorek trafi się gratka,
Bo z liści dębu będzie sałatka!"

I "Druga Polska", "Trzecia Holandia",
"Piąta Japonia", "Ósma Irlandia",
Że niby wielka zachodzi zmiana,
Ale piosenka ciągle ta sama!

Polska piosenka! Nasza ci ona!
Ktoś chciał doczekać, lecz zdążył skonać!
I znów czekamy na wielkie zmiany,
I dla Ojczyzny się poświęcamy!zwiń

Te 72 zł waloryzacji to brutto i jak się okazało wypłacano po 50parę zł. Dokładnie nie pamiętam ale 50 napewno.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-03-07 19:28
Możemy sobie tylko pogadać. Nafaszerowali nas paskudztwem i mówią, że to nic takiego. Nie, nie boję się śmierci , jak to ktoś na forum zarzucał, jestem na nią gotowa od jakiegoś czasu. Jednak diabli mnie borą jak jakaś zachłanna świnia truje miliony ludzi, a sprawa jest zamiatana pod dywan. Jak się do tego ma apel :myjcie rączki czy higiena ponad wszystko. Zdrowa żywność to w naszym kraju "śmiech". A tyle się za nią płaci.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-07 19:44
Lid mnie też to wkurza ale nic na to nie poradzę. Jest więcej niż sól tej trucizny, drożyzny tylko nie wszystko wypływa na światło dzienne.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-07 21:57 Zmieniony 2012-03-07 22:07
A czy nas spytano, czy chcemy mieć kapitalizm? Tyle nam obiecywano, a co spełniono z tych obietnic? Pomimo że od lat jesteśmy oszukiwani, nadal wybieramy do władz te same osoby, więc do kogo możemy mieć pretensje? Zmieńmy władzę na taką, która będzie działała w naszym interesie, a nie tylko dbała o swoje układy.
Protesty w sprawie ACTA pokazały, że władza musi się liczyć z głosem ludu. Rzecz w tym, aby ten lud potrafił mówić jednym głosem.
Czy jesteśmy bezsilni w przypadku np. afery solnej? Uważam że nie.  Mamy siłę i możemy ją wykorzystać przeciwko nieuczciwym producentom.
Wystarczy nie kupować artykułów od producentów, którzy brali udział w aferze solnej i jajecznej.
Przed chwilą przeczytałem, że nie chcą podać nazwy firm, które brały udział w tym procederze. To tym bardziej społeczeństwo powinno się domagać ujawnienia tych oszustów.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-08 08:49
piszesz

Wystarczy nie kupować artykułów od producentów, którzy brali udział w aferze solnej i jajecznej.

podaj tych producentów skoro jesteś taki mądry
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (1500336 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill