www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 64) (1469600 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-24 22:00
Lepiej sklepany budżet i przepisy mądrzejsze.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-24 22:31
I to zrodzi oszczednosci w wymiarze niezbednym do spelnienia Waszych postulatow? Wolne zarty.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-24 23:21
Zarabiasz, i to krocie, jesteś doradcą jakiegoś zdurniałego politruka z PO, to właśnie ty zapłacisz za to wszystko, Rogaliku... Prędzej, czy później... To nie żarty, a szczera prawda...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-25 08:16
Wbij sobie wreszcie do otumanionej organkami głowy, że nie jestem związany z żadną opcją polityczną i kolejne przetasowania niczym mi nie grożą. To ile zarabiam to nie Twoja sprawa. Wiem za to, że człowiek bogaci się dzięki pracy a państwo jest od tego aby kreować odpowiednie warunki do tworzenia miejsc pracy. Jasne, nie każdemu z nas zdrowie pozwala pracować i tym osobom, i tylko tym, państwo powinno zapewnić godny byt.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-25 10:41 Zmieniony 2013-06-25 10:44
Rogal, proszę Cię, nie mieszaj moich instrumentów muzycznych z opisywaną sprawą, a jeśli chodzi o to, na czym gram, to ci już piszę:
Organy kościelne
Organy Hammond
Elektroniczne instrunty klaw. syntezatory...
Pianino/fortepian
Klawesyn
Akordeon klawiszowy
Akordeon guzikowy
Harmonika klawiszowa
Gitara klawiszowa...
Mam średnie wykształcenie muzyczne... Byłem kierownikiem, aranżerem w kilku orkiestrach... A to, że nie znam się na twoich durnych ideologiach. To nie świadczy, że możesz mieć mnie za nieuka... Tak samo ja ciebie mógłbym posądzić, że skoro masz sprawne ręce, słuch mowę jesteś nieukiem... Ja tego nie stosuję...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-25 12:19
Panowie, panowie trochę wyluzujcie. Po co upodabniać się do takiej jednej ale w trzech osobach? :-)
Norbert i Rogal - każdy z Was ma swoje racje ale forma już dalece wyprzedziła treść więc zatrzymajcie się, pomyślcie a może przeproście za obraźliwe słowa i zajmijcie się każdy tym co robi najlepiej.
Fakt, że na medycynie i polityce znają się "wszyscy" natomiast na muzyce może też - tylko nie każdy umie grać. :-)
I na tym zakończmy kłótnie co nie znaczy, że nie możemy dyskutować i nie zgadzać się z ze zdaniem innych.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-25 12:29
Tadziu, już po badaniach? Cukru nie stwierdzono ? To może po nalewce - na vdobre krążenie . Mi się dobrze krąży(pokój, WC ) po piwe ;-))) .Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-06-25 12:36

>Cukru nie stwierdzono ? To może po nalewce


Jeszcze nie mam wyników. A jeśli stwierdzą cukier to dokupię drożdży i wykorzystam to w najlepszy sposób :-)
Za nalewkę jeszcze dzisiaj dziękuję. :-) Jutro mam bardzo "pieszczotliwe" badanie ale raczej dla posła Biedronia :-)
Bez względu na wyniki będzie okazja to oblać :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-25 10:25 Zmieniony 2013-06-25 10:27
Kolego number sixty-second...Zdecydowanie za dużo wina wypiłeś i masz ograniczoną ocenę rzeczywistości ;-))) . Przypominasz mi ..a argumenty panów którzy ograniczają nas tylko do .... ( tutaj proszę wpisać samemu ...;-) . Pozdrawiam i na kaca najlepsze jest - dzień wcześniej nie pić ;-)))) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-25 11:22
Norbi, przecież to Ty mnie personalnie atakujesz.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-25 13:30
A ty co robisz, Rogal??? Gadasz o jakiś organkach... Niestety, moje granie też przechodzi do historii, z powodu postępu choroby, a nie lenistwa...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-25 14:44
Nigdy nie mówiłem, że jesteś leniwy, ani nie nazywałem Cię idiotą, a Ty mnie tak:)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-06-25 19:01
rogal trochę plączesz się, jak powiedziałam, że niektórym trzeba pomóc, obruszyłeś się, potem sam mówisz, że pomóc trzeba tym, którzy ze względu na chorobę nie mogą pracować. Zdecyduj się na coś
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-25 19:24
O ile dobrze pamiętam Rogal zawsze wypowiadał się, że trzeba pomóc tym co nie mogą podjąć pracy ze względów zdrowotnych.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-25 19:41 Zmieniony 2013-06-25 19:44
Może jednak trzeba coś innego przyjąć do wiadomości i zrozumieć , wyjaśnić.
Z tego co wyczytałem ,on tylko dobrze wykonuje zlecone prace. Tak aby płatnik był z niego zadowolony.
Ale  nie on osobiście podejmuje jakieś decyzje.
Co prawda jego pracą podpierają się inni i chociaż jest ona robiona na zamówienie i podobnie jak reklama która w większości mija się z prawdą podobnie jest z opracowaniami rogala.
A małe przepychanki między Norbim i rogalem dodają tylko tematowi smaku jak egzotyczne przyprawy.
Fakt że nie zawsze smakuje nam danie przez nich przygotowane, ale mieści się w przepisach dobrego smaku.
To moje spojrzenie na wytworzony układ, i może być inaczej interpretowany przez każdego.
;-) pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-25 21:52
Tak, tak, tylko przez te wycieczki rozmowa się rozmyła, gdzieś sie zgubiło sedno, były nieporozumienia co do intencji itd. I nic z tego nie wynikło, bo każdy dalej ma swoje zdanie. To znaczy ma je Rogal, choć tyle osób mu tu usiłowało wytłumaczyć, że dobra ekonomia to nie tylko statystyka.:-)
Recepty na przyspieszenie Też Rogal konkretnej nie podał, choć z naszymi się nie zgadzał. Z tego wynika, że ekonomiści stoją aktualnie  pod ścianą? Jakoś w ogóle nigdzie nie słyszę jakiejś zwartej koncepcji wyjścia z kryzysu. Miała być korekta budżetu i ucichło.
Na wrzesień Duda rozkręci strajk i tyle będzie z tego "zysku".
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-25 22:19
Bo tu nie ma jednolitej recepty. Uwarunkowania kryzysu leza poza Polska. Dlug publiczby uniemozliwia praktycznie jakikolwiek prorozwojowy ruch i dlugo nic sie nie poprawi. Niestety jest zle a bedzie gorzej. Nowela budzetu jesli bedzie to odczujemy to na sobie wiec nie ma sie do czego spieszyc. Recepty w skali makro nie ma. A w skali jednostku. Nauczyc sie czegos za co placa i sprzedawac te umiejetnosc gdzie sue da. Ja mam cztery zrodla dochodu ovecnie. Dzieki temu nie drze na mysl ze nagle zostane bez srodkow do zycia. Tyle ze ja kiedys mialem szczescie- ktos tu wszedl i zobaczyl moje ogloszenie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-25 22:32
Zastanowię się jutro...dziś jestem zmęczona, wróciłam z dalekiego wyjazdu.
Dług publiczny, budżet...a tymczasem kupujemy pendolino, mając zakłady w Bydgoszczy. I tak po kolei przejrzeć każdą gałąź, każdy wydany grosz i załatać... Nie da się? Mam ciągle wrażenie, że marnuje się multum  środków na 'nic', bo ktoś tam ma jakieś wyrwane z kontekstu koncepcje. To staje się piaskiem w trybach. Potem chociaż się kręci, ale jak...to już widzimy na co dzień.
Nie mam poczucia, że ekipa rządząca to dobry zespół walczący o całokształt wspólnie i zgodnie.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-06-25 23:13
Kupuje bo dobre a nie bo polskie . Jeżeli to jest dobre i polskie to jak najbardziej . Nie jesteśmy w stanie budować wszystkiego od podstaw . Na tym etapie naszej gospodarki musimy korzystać z technologi sprawdzonych i zaawansowanych technicznie kupując je  . Oczywiście wcześniej trzeba sobie zadać pytanie: Czy to jest potrzebne? Jak możemy spożytkować najlepiej zakupione licencje . To czy ten ktoś podejmując taką a nie inną decyzję podjął tą właściwą to już inna para kaloszy .Jeżeli jest błędna, to słyszę stwierdzenie(a raczej usprawiedliwienie, że to nie wina naszego człowieka)to jest wina struktur i trzeba je zmienić . I mamy nowe struktury, które powodują tylko większe koszty i dalsze rozmycie granic odpowiedzialności .itd , itd .

Co zaś idzie do naszej ekipy to są ludzie, którzy dali plamę i powinni odejść ...minister tik-tak jako pierwszy . Jego 'dobry' czas minął .
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-06-26 09:31
w-zetko,

Nie jestem ekonomistą (dzięki Bogu), ale wydaje mi się, że tu jest ważna podstawowa matematyka. Dług publiczny to zdaje się teraz coś około 13% budżetu, ponad 40 miliardów złotych rocznie (poprawki mile widziane). To co nasze państwo niegospodarnie traci wydaje się dużą sumą, bo nią dla normalnego człowieka (nie operującego w miliardach) JEST. Ale jednocześnie to jest w ogóle śmiesznie mało w obliczu zadłużenia.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-26 09:43

>Nie jestem ekonomistą (dzięki Bogu),<


Umiesz liczyć licz na siebie :-))) ! Z tym hasłem pojechaliśmy n a pustynie licząc drobinki piasku;) . Po kilku latach musieliśmy zjechać do Polski , bo nie było co liczyć ... Na NASZYCH PRACODAWCÓW RÓWNIEŻ ;-)  - sory za caps ;-) .
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-06-26 10:30
75% wydatków budżetu to wydatki prawnie zdeterminowane (tzw. sztywne) - nie do zdjęcia "od ręki". Postulujemy tu oszczędności na urzędnikach, paliwie dla posłów itd. Jak już słusznie zauważono to śmieszne sumy (góra 500 mln zł rocznie), które nie pozwalają na wprowadzenie jakiejkolwiek prorozwojowej reformy.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-26 10:54

> To co nasze państwo niegospodarnie traci wydaje się dużą sumą, bo nią dla normalnego człowieka (nie
> operującego w miliardach) JEST. Ale jednocześnie to jest w ogóle śmiesznie mało w obliczu zadłużenia.


Ślicznie i pięknie, ale to oznacza pozwolenie na tę niegospodarność. I jeśli już, to niech niegospodarnie pomoże tym maluczkim, a nie bogatym.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-26 11:19
Nie może być tak, że tylko jeden rząd musi:wymagać: oszczędności, odpowiedzialności w wydawaniu pieniędzy, zmniejszać uprzywilejowania dla wybrańców . Podejmować decyzje wielce niepopularne i dobrze rządzić . Wszystko z umiarem :-).
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-06-26 11:37
Ekonomistom nie wytłumaczysz, im się musi zgadzać na papierze. .:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-26 11:05
Odbijam na lewą stronę, aby się nie zawieruszyło w dyskusji.
Ciągle się mówi  o długu publicznym, więc musiałam trochę poczytać. Różne rzeczy znajdowałam, ale to napisane jest klarownie dla nie-ekonomistki. I czego dowodzi?
Że przez wszystkie lata nabijano nas w butelkę, a my jeszcze temu pomagaliśmy z radością, że w ogóle chcą nas nabijać. I nie było mądrego i nadal nie ma.
Czy okazuje się, że w świetle tego artykułu, głosy ekonomiczne (ekonomiczne - podkreślam, nie inne) płynące z prawicy nie były takie głupie???
Tylko...gdy sama  rządziła niewiele zrobiła .
A tu jest artykuł, choć może nie z dnia dzisiejszego, ale wystarczy, żeby coś zrozumieć z ekonomii.

http://nienaszdlug.pl/materialy/dlug-polska/skad-sie-bierze-polski-dlug-publiczny/
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-26 11:18
Nic odkrywczego w tym artykule nie ma.  "wpływy z tytułu CIT wprawdzie wzrosły, ale tylko z powodu zwiększenia się liczby firm w Polsce" ciekawe tylko dlaczego tych firm (a raczej spółek) jest więcej? Przypadkiem nie dlatego, że obniżono CIT?
Gdybyśmy chcieli zrównoważyć budżet choćby na rok (nie zaciągać nowych długów) konieczne byłoby drastyczne obniżenie jakości życia obywateli skutkujące rewolucją. W linkowanym artkule słusznie zauważono, że rząd liczy na to, że dług "spłaci się" w długim okresie dzięki wzrostowi gospodarczemu Tyle tylko, że bez reform nie ma wzrostu, a bez ograniczenia długu nie ma reform. Koło zamknięte. Bieda dla nas:)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-06-26 11:34
Konieczne by było zlikwidowanie kreatywnej księgowości:
Przedsiębiorstwa w większości nie płacą w ogóle podatku dochodowego, bo wykazują straty.
I ma rację, bo podatków nie płacą firmy w specjalnych strefach ekonomicznych

A pamiętasz, jak zakłady pracy obchodzą składki ZUS i funduszu zdrowotnego?
Zacznijcie dodawać wyciekający pieniądz, a nie wyciągać go z kieszeni szaraków, to nie boli, a byłoby go znacznie więcej.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-26 11:37
http://www.sfora.pl/Najwieksze-absurdy-w-Polsce-Olbrzymie-pieniadze-w-bloto-a57113
A to dołączam do tematu. Niegospodarność, marnowanie pieniędzy i nieprzemyślane decyzje. Mówicie, że to czy tamto, to są małe kwoty biorąc pod uwagę całe finanse państwa, to może jednak myśleć i oszczędzać, a to "mało" przeznaczyć na pomoc najuboższym.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-26 11:40
No i o tym pisałam też do Ioty, choć przecież przeznaczone było do ekonomistów.:-)
Ale my swoje, a wszystkie rządy po kolei swoje.
Pendolino za to kupiliśmy i zobaczcie jak jest fajnie, jak bogato...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-26 12:03
Co do specjalnych stref ekonomicznych to mamy tu do czynienia z kwestiami ekonomiczno - aksjologicznymi. Trzeba sobie zadać pytanie czy gdyby nie owe zwolnienia to czy te firmy zainwestowałyby u nas czy np. na Słowacji czy Węgrzech a tam też są strefy. Bez tych inwestycji nie byłoby iluś tysięcy miejsc pracy.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-26 12:24 Zmieniony 2013-06-26 12:29
Chcemy zmieniać fundamenty: struktury, przepisy,  a wystarczy zacząć od ludzi, którzy siedzą i za siedzenie im się płaci . Lekarz, który nie ma odpowiednio wiele wiedzy, czy nauczyciel, czy adwokat, prokurator lub inny urzędnik - minister również = powinni nimi nie być . Faktem jest, że jak już się wygra wybory to myśli się o wypoczynku, splendorze, przywilejach i zmienia się - nie wszyscy : ... :zegarek, komórkę czy samochód na lepszej marki . Uważając, że będzie odmierzał lepszy czas, czy łączyło się tylko z ludźmi których lubimy słuchać . Ta " strefa ekonomiczna " pomyślana jest tak by niczego nie zabrakło :paniom i panom posłom, senatorom . Nie zauważają problemów dnia codziennego ...Dobrze, że wybory są co cztery lata, bo co cztery lata przypominają ogółowi, że żyje w demokratyczny państwie . To smutne, ale ... Czy coś się zmieni po następnych wyborach - oprócz rządu ???
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-26 12:49
Właśnie dziś się zastanawiałam na kogo bym głosowała.
Na PiS ze względów wiadomych nie, bo dość mam sekty smoleńskiej i polityki jedynie słusznej ideologicznie.
Na Palikota nie, bo nie pochwalam metod i pajacowania, zamiast rozumnej krytyki.
Na SLD nie, bo millerowej lewicy nie lubię, a młodych mądrych jeszcze nie mają.
Na PO już dziękuję, bo zmarnowali za wiele lat, zachowując się jak myszy pod miotłą, utrata siły nabywczej pieniądza przez te lata jest nie do wybaczenia. Poza tym popełniają grzechy zaniechania wobec niegospodarności. Rząd jest złożony z amatorów w większości. Koniec kropka.
Na PSL nie, bo nepotyzm i obrotowość to nie moja bajka.
Na  Solidarną Polskę? Ne podoba mi się Ziobro jako szef i pani Kępa. Nic na to nie poradzę.
No i kto został?
Nikt na dziś.
Tym sposobem, bo takich jak ja jest multum,  wygra PIs bo ma pretorian.:-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-06-26 13:35 Zmieniony 2013-06-26 13:41
Jak wygra PiS to będzie problem tak czy tak : Jak wygra z taką przewagą , by rządzić samemu (na co się nie zanosi, ale ...) to zrobi problem Solidarności lub sobie . Solidarności, bo potrzeba będzie cięć a sobie jak tego nie zrobi . Również nie wierzę w bajki smoleńskie pana Antoniego - chociaż jestem wierzący . I jestem dumny, że nim jestem . Na co dzień dzięki niej się ruszam motywuje iiiii tylko w myślach kropkuje ;-) . Nic niee widzę oprócz politycznego populizmu i zanosi się, że nie pojdę na wybory, bo również nie mam na kogo głosować . Platform musi odpocząć od rządów . Choćby dlatego by zobaczyć to w szystko z boku i innej perspektywy . A w sumie to nie lubię dłłłługich rządów bo je kojarzę tylko z tyranią i "przewodnią siłą narodu ;-))) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-26 12:28
Zgoda, ale trzeba było ograniczyć swobodny wypływ kapitału. Chcesz TU zarabiać, to TU zostawiaj określoną część kasy. Inwestuj w nowe, albo konsumuj, ale TUTAJ. A tego zabrakło. Takie było trudne? Polska jest i tak największa z krajów "na dorobku" (o, ironio), więc i tak tu by przyszli. A jak nie to po licho nam aż tyle marketów koło siebie. Oni byli mądrzejsi.
Znajomy producent chciał kiedyś niezły produkt sprzedawać w pewnej sieci i co? Na dzień dobry nie zapytano go co ma i za ile, ale skąd jest produkt. Z Polski, nie dziękujemy. Jasne i klarowne, a my się zachłystujemy...i to było na początku, przed zalewem chińszczyzny konkurencyjnej cenowo.
Więc wszystko tak, ale z rozumem!!!
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-26 12:33
podobno Anglicy zaczynają się temu przypadków-niepłacenia podatków w kraju w którym się zarabia, przez międzynarodowe firmy -b przypatrywać i wymagać . Google jest jedną z pierwszych, którym się przypatrywano . Nie wiem z jakim skutkiem .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-26 13:27
sorry, ale Kali tak ma, że czasem nie kliknie dobrze w klawisz a później , pewnie i z lenistwa nie 'kuknie' ;-) co napisał . Przepraszam:)  lub ;( .
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-06-26 20:24

>Tym sposobem, bo takich jak ja jest multum,  wygra PIs bo ma pretorian.:-)


Statystycznie rzecz ujmując rodzi się więcej ludzi przeciętnych niż mądrych, a geniuszy znikoma ilość. Z tego wniosek, że "pretoranie" urządzają ten świat i nazywa się to demokracją. To wyjaśnia wszystko. :-)
Ja zagłosuję na Ruch Palikota. Nie dla samego Palikota, ale ze względu na ludzi, którzy to ugrupowanie tworzą.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-06-26 18:53 Zmieniony 2013-06-26 19:52

> Ślicznie i pięknie, ale to oznacza pozwolenie na tę niegospodarność.


Duże instytucje są (wydaje mi się) naturalnie niegospodarne, w takim zakresie.

- Prawo wielkich liczb (to samo, które powoduje, że ludzie będą się zastanawiali czy wydać 300 złotych na płaszcz, ale przepuszczą takie samo trzysta złotych w totka albo na fajki i nawet się nie obejrzą)
- Gry budżetowe (jak czegoś NIE wydamy to zamiast nas docenić po prostu dadzą nam mniej pieniędzy w przyszłym roku, a wymagać będą tak samo jak teraz - to coś zupełnie odwrotnego niż w życiu osobistym, gdzie oszczędność jest zabezpieczeniem, a nie strzelaniem sobie w stopę),
- Konieczność podejmowania wspólnych decyzji (im więcej osób musi uczestniczyć w jej podjęciu tym gorzej dla decyzji, nawet zakładając, że wszyscy chcą dobrze i są kwalifikowani).

W ramach dodatku jest też kwestia tego, że polityka w demokracji naturalnie staje się domeną ludzi, którzy chcą rządzić, co wcale nie oznacza, że najlepiej się do tego nadają. Jeżeli swoją klasę "ekonomów" (zarządzających dobrami) ograniczamy do ludzi gotowych paprać się w bojki polityczne, to nie dziwny się potem, że zamiast cichych fachowców mamy ludzi zainteresowanych w pierwszej kolejności marketingiem politycznym (prosty przykład: utrzymujemy co roku deficyt budżetowy, tj. co roku zadłużamy się trochę bardziej - ktoś kto chciałby tę sytuację naprawić byłby samobójcą politycznym, bo musiałby istotnie obciąć wydatki budżetowe, obiecując że za ileś lat dzięki temu będziemy stabilniejszym państwem - za ileś lat, czyli NIE za jego kadencji).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-27 08:55
No i polityka:)
Coś czuję, że zaraz pojawi się tu dużo nowych nick'ów prześcigających się w pisaniu, która partia ma najwięcej do zaoferowania ON.

Pozdrawiam,
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-06-27 10:43 Zmieniony 2013-06-27 11:04
Nie wszyscy to miejsce odwiedzają bezinteresownie ... . Z 'politycznymi' można sobie dać radę, najgorsi są ci śledczy . A i pewnie tacy tu mogą zawitać czy już są ....  Nie cierpię ich !!! Jak również nie cierpię jak ktoś pali papierosa w mojekj obecności . To jest wielki nietakt . Mnie to dusi i staram się unikać takich palaczy . Ekipa remontująca- nade mną mieszkanie - pali i czuję ten dym ...:-(((( . Idę do ubikacji i zamknę drzwi iiii ... nie spłuczę ...może poczują co ja czuję  do palaczy i internetowych paparazzi .
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-27 11:26
Czekamy na ciebie, Rogaliku, jakie masz koncepcje na polepszenie bytu tych niepełnosprawnych, którzy są zależni od osób trzecich... np. tych co protestowali w marcu, maju i na początku czerwca w tym roku przed sejmem i przed kancelarią  premiera... O tym jakoś ani mru, mru, na ten temat na "Integracji"... A w moim przekonaniu, powinno być bardzo głośno...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-27 12:10

>którzy są zależni od osób trzecich... np. tych co protestowali w marcu, maju i na początku czerwca w tym roku przed sejmem i przed kancelarią  premiera...<


Ja nie rogal, ale to proste jak rogal, że premier nie jest odpowiedzialna za trzecie osoby ... czy Integracja . Trzeba by się zapytać organizatorów protestu by powoli i wielkimi literami powiedzieli czemu miała służyć ten protest .Pewnie byś zrozumiał, że i od nas wiele zależy . Pozdrawiam :-) .
Na froncie remontu u somsiada ucichło : albo, albo . Albo czytają nasze forum, albo poczuli - jak to jest smrodzić .... cicho, cicho .Pozdrawiam i pamiętajcie ....zapomniałem o czym . Na wszelki wypadek, jeszcze raz pozdrawiam ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-27 13:39
Norbi ja już tu mówiłem wiele razy.
Ci co mogą pracować do pracy - to najlepsza droga do lepszego bytu.
Tym którzy pracować nie mogą pomóc powinno państwo. Teraz daje za mało by mogli godnie żyć. Skąd wziąć środki? Zabrać renty tym, których stan zdrowia na prace pozwala.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2013-06-27 18:50

>Skąd wziąć środki? Zabrać renty tym, których stan zdrowia na prace pozwala<


Jak proste rozwiązanie. Można iść dalej: Pracujesz - znaczy możesz pracować i nie należy Ci się renta.
Emeryci mają emerytury - zakaz pracy, zwłaszcza dla emerytów mundurowych.
Zwiększy się ilość miejsc pracy i kasa na głodowe renty.

Tylko co z rentami socjalnymi? Co z niepełnosprawnymi, którym ZUS renty nie przyznał, a uważają się lub są chorzy?

Do Rządu ludzie nie spadają z kosmosu. Każdy człowiek powinien pilnować i uważać na "polityków" na poziomie swoich gmin, powiatów, województw.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-27 20:46
Plura pisze na Facebooku, iż UE przykręca kurek dla pracodawców... Ja dodaję, że pracodawcy źle rozporządzali kasą unijną... KE jednak nie są tacy głupcy, bo połapali się, że kasa na niepełnosprawnych, na przystosowania stanowisk pracy znikała jak "kanfora" w kieszeniach nieuczciwych pracodawców, bo zamiast organizować miejsca pracy, to całą kasę zgarniali, a aby nie zbudzić podejrzeń, operowali fikcyjnymi pracownikami, a jak już kogoś zatrudnili, to na pozór, na najniższych progach wynagrodzenia...
Dobrym przykładem takiej manipulacji są firmy ochroniarskie...
Plura, z jednej strony, pluje na KE w sprawie śląskiego języka, a z drugiej strony żąda od KE dalszego finansowania takich nieuczciwych przedsiębiorców zatrudniających niby niepełnosprawnych... KE zorientowało się o co tu biega, więc przykręciła nam kurek... Niestety, teraz za to teraz zapłacą ci winni, jak i ci najsłabsi, ci którzy niczym nie zawinili...
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-06-27 22:36

>pracodawcy źle rozporządzali kasą unijną.<


Coś chyba pomyliłeś.

>nieuczciwych przedsiębiorców zatrudniających niby niepełnosprawnych<


To się dzieje za zgodą 3 stron: pracodawca, pracownik i np. PFRON - fakty.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-27 23:15
Kobieta A.
Pracodawca zmusza pracownika grożąc wylaniem z pracy i pracownik idzie na to bo nie chce stracić pracy, a PFRON ma głupi obowiązek powiadomienia pracodawcy o zamiarze przeprowadzenia kontroli i tu się błędne koło zamyka... I tu wracamy do punktu wyjścia... 
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-06-27 18:11

> No i polityka:)


Z mojej strony to historia/socjologia.

(Polityka to taka dużo młodsza, wyrywna siostra historii...).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-27 19:16
http://wiadomosci.wp.pl/title,Druzgocacy-raport-NIK-o-finansach-publicznych-zmarnowalismy-187-mld-zl,wid,15769043,wiadomosc.html?ticaid=110d84&_ticrsn=3

Słów brak.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 64) (1469600 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill