www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 68) (1465891 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-16 10:43
Rozdawał Janosik. :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-16 12:00 Zmieniony 2013-07-16 12:03
Który okradał wszystkich żerujących na ludzkiej krzywdzie a także tych, co uczciwie pracowali i pracą dorobili się...
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-07-16 12:22
:-) Zbójnikiem był:) A dziś przepisy okradają biedniejszych.:-) Po sprawiedliwości dziejowej? :-))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-16 10:43
Wkurza mnie bezrobocie. Wszyscy jęczą, narzekają w całej Europie, a na każdym kroku jest tyle do zrobienia.
Nagle nie ma mądrych, którzy coś wymyślą.
Pakuje się pieniądze w kursy i kursiki, które nie spełniają swojej roli, za chwilę w doradców bezradnych całkiem..
Gdyby całą pulę kasy przeznaczyć na zasiłki, które pozwalają przeżyć, to co? Część by nagle przestała pracy szukać, stwarzać pozory, że chce pracować i do widzenia.
Od lat się mówi, że brak szkół zawodowych w dawnym stylu. Kiedyś młodzież się odsiewała po kolei na miarę zdolności i chęci. Dziś każdy, kto umie 30% ma maturę, na studia bez problemu, a wychodzą niedouki.
Potem się nagle wszystkim wydaje, że muszą być menadżerami, kierownikami, urzędnikami, a do zwykłej pracy nie ma nikogo.
Jest źle...brak zdrowego rozsądku w kręgach decyzyjnych.
A sejmie trwa sielanka i tylko się mówi....
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-16 11:40

>Wkurza mnie bezrobocie. Wszyscy jęczą, narzekają w całej Europie, a na każdym kroku jest tyle do zrobienia .<


Pewnie jest wiele do zrobienia, ale nie ma komu .
Przychodzi taki "bezrobotny " poszukujący pracę tylko po pieczątkę i znika jak kamfora .
Żona jadąc do pracy przebiła koło . Jak to kobieta nie wiedziała co ma zrobić i zadzwoniła do mnie ;-) ....Ja zaś do do ośmiu servisów ogumienia . I co???
Zadzwoniłem na koniec do znajomych którzy jej pomogli .

>Nagle nie ma mądrych, którzy coś wymyślą.<


Bo myslą, że coś wymyślą a tam trzeba mniej myśleć a obserwować, kontrolować i dawać możliwości pracy tym którzy jej chcą .

>Gdyby całą pulę kasy przeznaczyć na zasiłki, które pozwalają przeżyć, to co?<


Dajesz rybę nie wędkę . To zniechęca do poszukiwań i mamy armię ludzi szukających pieczątki nie pracy .

>Od lat się mówi, że brak szkół zawodowych w dawnym stylu. Kiedyś młodzież się odsiewała po kolei na miarę zdolności i chęci. Dziś każdy, kto umie 30% ma maturę, na studia bez problemu, a wychodzą niedouki.<


Każda szkoła nie obserwująca co rynek potrzebuje może nie trafiać w potrzebę rynku i kształcić potencjalnych bezrobotnych . U nas panuje przekonanie, że to ktoś za mnie powinien to kontrolować nie ja . Nic bardziej mylnego nikt za nsa nie pomyśli .

>Potem się nagle wszystkim wydaje, że muszą być menadżerami, kierownikami, urzędnikami, a do zwykłej pracy nie ma nikogo.


Jest źle...brak zdrowego rozsądku w kręgach decyzyjnych.<

No i znowu ktoś ma za nas myśleć :-( . Tak się nie da , to już nie PRL i trzeba myślećza siebie , dopasować się do sytuacji . Być kompatybilny lub coś podobnego . Muszę iść do kuchni bo czas przyjazdu ' mojej prawej ręki ' :-) się zbliża a z pisania chleba nie będzie . Bynajmniej ja muszę pomieszać by był ;-) . Pozdrawiam :-) .
A sejmie trwa sielanka i tylko się mówi....
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-07-16 12:18
Amalian większość z tego co napisałeś jest ok, ale co do decyzji nie zgadzamy się. Po to jest rząd i sejm, aby myśleli.
Jasne, że wędka, a nie rybka.
Decyzje to w moim pojęciu stwarzanie mechanizmów, aby się wszystko kręciło logicznie.
My sobie możemy myśleć, kombinować, wiedzieć, co chcemy zrobić, a potem się wykładamy na absurdach.
Ktoś tam proponuje firmy na próbę. Tak podobno jest na Zachodzie. To dlaczego u nas nie może być?
To kto ma wydać decyzję?
Tusk coś przebąkiwał o odnowie polskiego przemysłu, to już powinny ruszyć szkoły kształcące uczniów, na co czeka?
Jak normalny człowiek chce coś robić, to najpierw kupuje narzędzia i wykonuje szereg działań równoległych.
A tu mamy czekanie na nie wiadomo co.
Restrukturyzacja rządu po wakacjach zamiast przed. W czasie wakacji nowi by się wdrożyli i ruszyli do roboty od września. Ale nie...
Więc wkurza mnie ten brak działań logicznych, wielowątkowych, równoległych i perspektywicznych.
Za to mamy rycie partyjnych kretowisk i podkopów i wykopów.
A na koniec przysłowiowa ręka w nocniku "rządów jedynie słusznych".
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-16 11:42
Ludzie młodzi któtym proponuje się tylko pracę na umowy śmieciowe wolą wyjechać z kraju i za granicą zbierać śmieci. Ja się im wcale nie dziwie. Dziwie się tyko że Ci którzy rządzą i ich doradcy tego też nie widzą. Widzą tylko swoje  bardzo duże ,nieadekwatne do włożonego nakładu pracy wynagrodzenie
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-16 11:54
Nie jestem specjalistom i nie wiem ile w tym prawdy, ale czytałem że jeżeli znikną umowy śmieciowe to w znacznym stopniu zwiększy się bezrobocie . Ciekawe, czy to prawda . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-16 12:01
Zwiększy się bo pracodawca nie ma na opłaty za pracownika. To nie zatrudni. Tylko, że z tego wybiegu korzystają też krezusi i to juz nie jest ok.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-07-16 12:34

>Tylko, że z tego wybiegu korzystają też krezusi i to juz nie jest ok.


Krezusi?
Nawet Spółki Skarbu Państwa szukają oszczędności i zmuszają do samozatrudnienia a umowy "o współpracy" zawierają po fikcyjnych przetargach.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-16 12:16
Pewnie tak, tylko nikt nie potrafi się zdecydować na tak niepopularny krok aby odwrócić kierunek w ktorym zmierza nasze pONstwo. Jedziemy po równi pochyłej a nasi doradcy potrafią jedynie wymyślać dopłaty z pefronu dla ON z pierwszą grupą.
Cały nasz kraj to jedna wielka niepełnosprawność poczynając od kodeksu pracy  i na konstytucji kończąc.
Żyjemy w ONsce a nie w Polsce.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-16 12:23
Walduś...

>Dziwie się tyko że Ci którzy rządzą i ich doradcy tego też nie widzą. >


Bo oni mają, Rogalik też ma, choć mniej, ale ma na tyle, aby rządzącym lizać tyłki...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-16 12:42
Norbert!
Czy mamy to zgłosić do moderatora? :-)
Znasz ten skecz "Jasiu, ucz się ...."
Więcej kultury ..... a poza tym bardzo dobrze :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-07-16 12:45
Wężykiem, wężykiem...:-)))))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-16 14:38
Tadzio, a czy to nie prawda, że Rogalik jest doradcą, tych co nam ciągle odbierają, aby "IM" było dobrze...????
Ja wiem, że trochę nie grzecznie się wyraziłem, lecz to prawda co napisałem...
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-07-16 15:26

>Ja wiem, że trochę nie grzecznie się wyraziłem


Jak na początek samokrytyka wystarczy ... powiedział Stalin i dodał:
-Kto jest "ZA" może odejść od ściany i opuścić ręce" :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-16 15:47
Czyli mam mówić bardzo brzydko, używając pięknych słów???
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-16 15:52

>Czyli mam mówić bardzo brzydko, używając pięknych słów???


Niedługo zostaniesz radnym a tam tylko taki język obowiązuje :-)
Przyzwyczajaj się :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-16 16:04
Ja do nich będę mówił brzydko, używając niebiańskich słów... A tak na prawdę, to nim zostanę radnym, to muszę najpierw być wybranym...
A dzięki udzielaniu się przy radzie, już mam nie wielkie sukcesy, nie wielkie, ale już są...
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-07-16 16:07
Życzę powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-17 09:13
O kurcze , będziemy mieć drugiego "rogalika" na forum , który będzie o czymś decydował, coś doradzał :-)

Pkeczywa górą .;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-17 12:27
Walduś...
Jeśli o mnie myślałeś, jako o drugim "Rogaliku", to ja nie będę zajmował się sprawami doradztwa finansowego lub coś  w stylu Rogalika...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-17 19:02
Ale będziesz miał władzę ;-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-17 21:54
Więcej ruchu, tzn. władzy w nogach... no i w rękach też ....
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-16 12:44
Nie zaczynaj ad personam. Rogal jest doradcą jednym z wielu, są inni, radzą inaczej i nic z tego nie wynika i tak. Co chwilę zmiana goni zmianę, a potrzebna jest przebudowa od fundamentu.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-16 14:49
w-zetka napisała:

>Co chwilę zmiana goni zmianę, a potrzebna jest przebudowa od fundamentu.


Ten obrazek poniżej odpowie na powyższe zagadnienie...
https://www.dropbox.com/s/oq306c0bzdil3vw/im%20wiecej%20.jpg
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-16 15:32
No! Bardzo dobre!
To mi przypomina dyskusję z lat komuny o "nowej Konstytucji"
Mówiono wtedy, że nie ma o czym dyskutować bo ta "stara" była "jak nowa" - całkiem nieużywana :-) Oczywiście to ci złośliwi satyrycy tak mówili :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-07-16 21:31

>Mówiono wtedy, że nie ma o czym dyskutować bo ta "stara" była "jak nowa" - całkiem nieużywana :-) Oczywiście to ci złośliwi satyrycy tak mówili :-)


Obecna też jest w bardzo dobrym stanie. Nie widać śladów używania.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-16 21:40
Poczytajcie co dzis rzad postanowil ws. budzetu i...kupujcie konserwy.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-07-16 21:47
Właśnie słucham i czytam. Na konserwy tego nie przekładałam...Jak się ludzie do kupowania rzucą, to rząd będzie miał od razu wskaźniki ożywienia gospodarczego.To może Ty propagandę siejesz Rogal? hm? :-))))))

Również czytałam o waloryzacji rent i emerytur o 2,41% w 2014."Przedstawiciele związków zawodowych uważali, że wysokość wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w przyszłym roku powinna wynieść 50 procent realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2013 roku."
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-17 09:17
Rogalik wytłumacz to w języku zrozumiałym dla on waldusianiekiepskiego.
Tylko po co mi konserwy jak mnie nie stać na otwieracz?;-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-07-17 09:19
JAK MASZ NOZ I KAMIEN TO SE PORADZISZ ALBO KUPUJ ZUPKI W TYTKACH.:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-17 09:29
W tytkach????????? A potem niech trzyma "w antrejce na ryczce"? :-)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-07-17 12:33
TA TYTKE PRZYNIOSŁ KIEDYS NA ODDZIAŁ PAN POCHODZACY SPOD POZNANIA CHYBA Z MOSINY CZY JAKOS TAK I ZAPAMIETAŁAM SZNYTKE ZE SZNYTLOKIEM ALE NIE PAMIETAM CO TO.;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-17 12:33
w-zetka...
Ja, dyć godom ci, starka mo recht, zupy w tytkach som nojlepsze... :-) :-p ;-P
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-07-17 12:35
NO NARESZCIE NORBUS MOWIMY TYM SAMYM JĘZYKIEM.:-))))))))))))))
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-17 12:50
Staruszka123

>NO NARESZCIE NORBUS MOWIMY TYM SAMYM JĘZYKIEM.:-))))))))))))))>


No, dyć, dyć, dyć, starko, jo tyż tak godać umia jak ty, a moga i nawet lepiyj...  :-) ;-) :-p
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-17 09:32
Kamień na pewno jakiś się znajdzie ale prędzej wykorzystam go jako  jajko i na kimś go rozbije ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-17 09:36
Jaki otwieracz ??? Przecież konserwy są otwierane na pilota ; ) . Wraz z konserwą otrzymujesz kod/ pin- który wstukujesz do pilota, naciskasz OK i pojedzone ;-)) . Pozdrawiam :-) . ps . Chlebuś udał mi się wybornie i jestem dumny :-))) . Toi nie lada wyzwanie i trzeba się przy jego wyrabianiu napracować; nie tylko rękoma ale i główką . Dzisiaj zrobiłem pastę jajeczną do chlebka . Smacznego dnia życzę ;-))) .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-17 09:57
:-):-):-) teraz mogę zacząć nowy dzień amalian poprawiłeś mi humor, ale że sam ten chlebek pożarłeś tego Ci nie daruje. ;-)
A gdzie go piekłeś , w piekarniku piecu czy specjalnym urządzeniu elektrycznym do pieczenia?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-17 11:06

>ale że sam ten chlebek pożarłeś tego Ci nie daruje. ;-)<


Jeszcze trochę chlebusia zostało  . Upiekłem dwie formy i wystarczy do końca tygodnia . Piekłem go w piekarniku, ale włożyłem w jego tworzenie tyle zaangażowania że nie mogło być inaczej - smakuje wybornie :-) . Co do " urządzenia " - wypiekającego chleb to jest tylko namiastka tego co daje samo wyrabianie chlebusia, doglądanie by go i byćie za niego odpowiedzialnym . Mamy znajomków którzy zachwycają się takimi gadżetami, ułatwiaczami życia. Lubię je, ale bez przesady . Już widzę jak za nas będą żyly automaty a my w swoich solariach w sterylnych warunkach będziemy udawać że żyjemy . Sorry, ale idę włączyć Maxa na maxa i niech za mnie pochoruje ;-) . Pozdrawiam :-).  
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-17 19:20
Czy Max wyleczony?:-)  Amalian dawaj te kanapki z pastą prezydencką ;-) jak to świetnie nazwał Tadeusz .
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-17 12:38
Ja, Adamie, mosz tyż recht, biksy som łotwiyrane na lotnikach, z fligra...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-17 10:51

>Tylko po co mi konserwy jak mnie nie stać na otwieracz?;-)


Jak się "dobrze przeterminują" to się same otworzą :-) Może nawet być bombowa impreza :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-17 12:42
Tadek, dobrze wypieczonym się nie zatrujesz, możesz jedynie wyłamać się zęby...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-17 12:45
rogal160

>Poczytajcie co dzis rzad postanowil ws. budzetu i...kupujcie konserwy. >


Jaki doradca taki rząd...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-17 13:14
Norbi, jak Ty lubisz się mnie czepiać, nawet mnie to bawi:)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-17 13:27
rogal160

>Norbi, jak Ty lubisz się mnie czepiać, nawet mnie to bawi:)


Mnie też Rogaliku... ;-)  buahahahaha
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-17 14:08
No proszę! Jak się chce to jednak można :-)
Poziom dyplomacji idzie w górę :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-17 14:41
W obcych językach zaczynają.:-)
biksy som łotwiyrane na lotnikach, z fligra... nic nie rozumiem, tylko, że otwierane. :-)))
Zrozumiałam sznytki, kromki takie składane podwójnie, ale czy tylko podwójnie, czy mogą być pojedyncze sznytki nie wiem. Ale ze sznytlokiem? Tłumacza potrzeba.:-)))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 68) (1465891 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill