www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 97) (1466461 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-19 22:26
Mnie też to wkurza, bo mam podobną sąsiadkę.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2014-07-20 10:17
A mnie wkurza ogolne grillowanie z kazdej strony zadyma,najgorsze gdy zaczna grillowac jakies kiełbasy za 5 zł od kg.:-(Fetor sie niesie niemiłosierny.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-20 10:51

> z kazdej strony zadyma


:-) aż się roześmiałam, bo kiedyś czuję, że się coś pali, jakiś dym gryzący, zaniepokojona wypadam do ogrodu, a tu sąsiedzi grilla robią...:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-20 10:52
Jeszcze w ogrodzie, to w ogrodzie, a jak na parapecie w bloku wielorodzinnym?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-20 10:55
Zawiewa tak samo uciążliwie.:-) To był wtedy wyjątek jakiś, bo inni sąsiedzi są wprawni i ładny zapach leci, a dymu niewiele.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-20 10:59
Znam to też. Jak jesteśmy na urlopie, to często rozpałkę sąsiadów wąchamy. :-(
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-20 11:49
No tak, jak zaciągnie dym grillowy z ogrodów, to nie da się oddychać. Gryzący dym skutecznie dokucza w oddychaniu.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2014-07-20 11:51
Na parapecie jeszcze nie widziałam,znaczy wszystko jeszcze przede mna.;-)
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-20 11:53
To jakieś ekstremum. Ja tego również nie widziałem. Może dla tego, iż tu są same ogrody.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-20 11:59
Do końca życia się uczymy. :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-20 12:01
To racja. Jednak gorzej jest, gdy nauka nic nie daje. Inni cierpią, a inni bawią się ich kosztem. I to jest problem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-20 12:02
Samo życie.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-20 12:05
Oj tak. Tyle, że tu życie nie ma nic do rzeczy. To ludzie ludziom to czynią. Na co dzień widzie się przejawy nieposzanowania innych. Dla tego właśnie mądrość ma duże znaczenie. :-)
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-21 18:42
Człowiek był mięsożerny z czasem "polubił" zieleninę :-) Mocne kości do starości - cielęcinka :-) Najzdrowsza wołowinka :-( niestety bo lubię krówki.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-21 18:17
Nawet wszelakie doniesienia ze świata nauki zaświadczają, iż żywność roślinna jest o wiele zdrowsza, niż żywność pochodzenia zwierzęcego. Przez wiele lat przyzwyczailiśmy się do mięsnego wyżywienia, aż zapomnieliśmy o roślinnym.
Niemniej zdaje się, iż wegetarianizm na nowo powraca, choć wolno. Myślę, że proces ten przyśpieszy, gdy ludzie dotkliwie zrozumieją, iż rozwój przemysłu, jak i skutki chowu zwierząt niszą Ziemię, a co za tym idzie samych ludzi. Myślę, że „Matka Natura” sama zadba o to, by upomnieć się o harmonię ekosystemu na każdym poziomie. Już nie raz tak było.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-21 19:59
Mięso zatrute, a rośliny nie? Pewnie jeszcze bardziej skoro ziemia na metr skażona.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-21 20:13
:-) do tego te zwierzęta jedzą te rośliny :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-07-21 20:16
Właśnie. :-)
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-21 20:22
Nie chodziło mi o zanieczyszczenie środowiska,  gdyż tu akurat jest wiele do poprawy. Chodziło mi o to,  iż roślinne pożywienie jest zdrowsze pod względem składników odżywczych,  jaj i pod względem przysfajalności. :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-22 09:01
Wedle tytułu: „Co nas wkurza…”. Wracam do sedna tematu. Mnie niezmiernie irytuje fakt, iż jest regulamin, jest Administracja, a wciąż na porządku dziennym pojawiają się agresywne, ubliżające Osobom prywatnym wpisy. To nie w porządku!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-22 09:25
Już we wszystkich prawie wątkach o tym piszesz. Może zacznij pisać coś ciekawego. :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-07-22 11:49
Bo w kończu ktoś z administratorów musi to zauważyć...  jednak wychodzi na to, że Integracji zależy nie na integracji a jednak na deintegracji środowiska Osób Niepełnosprawnych... i to mnie także "wkurza"...
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-22 12:09
Dodam tylko, iż wystarczy spojrzeć na ilość Osób piszących w działach poza kawiarenką - a ilość Osób piszących w kawiarence. Wnioski nasuwają się same. Fakt, że to są rozmowy w kawiarence, nie znaczy, iż winno tu górować chamstwo i "rozpasanie" na poziomie kultury wypowiedzi pisanej.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-22 12:26
Powiem Ci, że było tu kiedyś "gwarno", ale i to komuś nie odpowiadało , bo było "banalnie", Sylwka wypowiedzi też się nie podobały i "kulturalnie" bez wyzwisk rozpieprzono forum. Ella też odeszła, bo nie wytrzymała kulturalnej nagonki więc mi tu nie gadaj farmazonów o kulturze. "Kulturalnie" też można komuś dowalić i może nawet mocniej niż "prosto z mostu".
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-22 12:34
Zatem przypomnę jeszcze raz. Trzymajmy się zapodanego tematu. A prywatne uwagi, opisy, domysły, na temat życia prywatnego, jak i samych prywatnych Osób - niech owe Osoby łamiące regulamin pozostawią dla siebie. Ludzie stąd odeszli, gdyż nie pilnowane tematu a ich życia, ich Osoby, jak i ich stylu pisania. Ot i tyle.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-22 12:50

> "Kulturalnie" też można komuś dowalić i może nawet mocniej niż "prosto z mostu".


A któż to tak się kulturalnie zachowywał, że aż gwar ucichł? Z obecnie piszących? Lidian wal prosto z mostu, bo Twoja ocena jest zaskakująca. Nie umiem sobie wyobrazić, jak kultura potrafi wyrzucać ludzi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-22 13:11
"Kultura" Wuzetko "kultura". Powiedziałam już , że nie wtrącam się w cudze wojenki więc nie będę się w temacie rozpisywała. Forum istnieje, kto chce wiedzieć co się tu działo niech poszpera i wyrobi sobie własne zdanie.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-22 14:05
Lidian mówiąc szczerze, nie chcesz się wypowiadać w omawianej kwestii, nie chcesz przyznać odważnie, iż Kobieta A zachowała się skandalicznie. A kultura nie doprowadza innych do opuszczenia forum, a jedynie ciągłe wycieczki personalne czynione nagminnie. Myślę, że to forum bardziej przypomina przedszkole a nie forum, gdyż "nie podoba się zabawka (temat), zaczyna się tupanie nóżką". To dla tego tu nie ma ludzi. Temat, temat, temat a nie prywatność, prywatność, prywatność.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-07-22 15:50

>nie chcesz się wypowiadać w omawianej kwestii, nie chcesz przyznać odważnie, iż Kobieta A zachowała się skandalicznie.<


A co to za odwaga nagadać na kogoś? Dlaczego mam w ogóle wypowiadać się na temat osób, które Tobie się nie powiadają?

> ciągłe wycieczki personalne czynione nagminnie<


A Ty mnie czasami nie namawiałeś do takiej wycieczki?

Ludzie słonko na niebie, piękna pogoda, ptaki śpiewają, to jest warte uwagi, a nie jakieś spory. :-))))))))))
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-07-22 15:13

> Nie umiem sobie wyobrazić, jak kultura potrafi wyrzucać ludzi.


Bardzo prosto.

Fora (a na większych forach np. sekcje czy konkretne, bardzo duże wątki) działają zwykle tak, że po jakimś czasie wstępnego szumu powstaje określony klimat, bo kilka osób pisze najgłośniej, najwięcej, najbardziej. I dochodzi do naturalnej selekcji - komu się klimat podoba, ten zostaje i się rozsiada. Komu się nie podoba, ten odchodzi - na tej zasadzie ludzie odchodzili, czasem czując się tu niemile widziani, do zawsze.

Po jakimś czasie następuje zwykle "zmiana warty" - ktoś inny zaczyna nadawać ton, mówić jak "wolno" pisać (bez władzy administracyjnej jest to niegroźne, ale dla niektórych męczące) i ludzie, którym kiedyś klimat pasował a teraz nie, odchodzą. Potem zmiana nastąpi znowu i znowu, do wyczerpania żywotności forum.

To jest wersja light. Czasem na to nałoży się jakiś inny czynnik. np. czyjś gorszy okres w którym wysłuchiwanie krytyki na swój temat staje się grą niewartą świeczki, albo wręcz - niekoniecznie niekulturalne - najeżdżanie na ludzi za to, że są "prowodyrami" czy "liderami", twórcami "klik" i "układów". Na mnie kilka razy trafiło kiedyś, w bardzo dawnych czasach, ale mnie to akurat nie obchodzi. Są natomiast ludzie, którzy w takiej sytuacji wolą odejść niż się tłumaczyć (i mają święte prawo, bo forum to nie szpital, żeby TRZEBA było w nimi siedzieć do towarzystwa).

Obserwując to forum od bardzo, bardzo dawna, niemal od czasu jego założenia, widziałam już kilka kolejnych takich zmian. Poprzedni "liderzy" osiadają na swoich pozycjach, przychodzą następni, którzy zaprowadzają nowe porządki według własnego uznania, a potem też odejdą (w najkulturalniejszej wersji dlatego, że jeżeli ktoś ma potrzebę zaprowadzania porządków, to jak mu się ten porządek zepsuje, będzie niezadowolony, w gorszej bo ktoś postanowi "zreformować " forum ich kosztem albo ma inne przekonania tej natury, że forum którego nie jest administratorem koniecznie powinno służyć temu czy tamtemu ale nie owemu).
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-22 19:10

>bo Twoja ocena jest zaskakująca.<


Czyli czytać nie potrafisz - jak już pisałam! :-( Nie tylko Lidia to do ciebie pisała, ale tyyy..., najmądrzejsza, wszystkich na tym forum pouczysz i im poradzisz :-( szkoda, że nie sobie.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-22 19:03
Zygmunt nie może zboleć, że to samo zdanie mają inni. Do tej pory "narzekactwo" i "krytykanctwo" było powielane przez kilka nicków i innych głos był cichy :-( no a teraz... "grunt pod nogami zaczyna się ruszać"
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-22 19:07
Napiszę na końcu: zdołaliście zdenerwować Lidię i to w takim stopniu jakiego nie widziałam przelatując wcześniejsze posty :-(  Gratulacje Zygmunt i w -zet - wstyd :-(
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2014-07-22 19:18 Zmieniony 2014-07-22 19:21
OJOJJOJ KÓLEZANKE CI KTOS ZNERWOWAŁ.NARESZCIE JEST SOBA PO PLECKACH GŁASZCZE TAKICH JAK TY  TO PO PIERWSZE PRIMO I PO DRUGIE WYCHODZI JAKA JEST DOBRA DLA RESZTY .:-(
ELLA ODESZŁA PRZEZ TAKIE LIDZIE,ZRESZTA NIE TYLKO ELLA.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-22 21:03
Różnorodność poglądó w temacie jest okay. Spoko. :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-08-04 08:02
Co może najmocniej wkurzać jak nie głupota ludzka.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-08-04 10:00
Tak, to prawda!
Ale nie wynaleziono jeszcze na tą przypadłość skutecznej szczepionki :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-08-04 10:09
Tylko nawet jak będzie, to głupi się nie zaszczepi. Chyba słyszałeś , że ostatnio moda na nieszczepienie się zapanowała. Przynajmniej wśród rodziców małych dzieci. :-(
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-08-04 10:18 Zmieniony 2014-08-04 10:21
To nie wina rodziców a naszej połamanej na umyśle służba zdrowia...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-08-04 10:22
To rodzic prowadzi (lub nie) dziecko na szczepienie. Tutaj służba zdrowia nie jest winna.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-08-04 10:33
O ile mnie pamięć nie zawodzi, to były już opisywane/omawiane w mediach przykłady szkodliwości szczepionek dla dzieci...
Jako pracująca w służbie zdrowia powinnaś w tym temacie być bardziej poinformowana. Tu na tym forum ten temat także był poruszany...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-08-04 11:01
Właśnie jako wykształcona medycznie osoba mówię ci , że szczepionki są jedyną szansą na to , aby nie wróciły ciężkie choroby. Przez bezmyślnych rodziców te choroby wracają i dzieci cierpią. Jeśli moje słowa nie ci nie wystarczają to poczytaj.
http://www.crazynauka.pl/rodzice-szczepcie-dzieci-wrocily-grozne-epidemie/
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-08-04 11:02
Norbert, nie traktuj wszystkiego tak poważnie. Wszyscy mamy wiele uwag i negatywnych i pozytywnych nie tylko o działaniu służby zdrowia.
Ty, jako działacz samorządowy wiesz to najlepiej.
Ale więcej luzu bo za pośrednictwem forum świata nie naprawisz.
Pozdrawiam i życzę sukcesów :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-08-04 11:12
Tym bardziej, że wypowiedział się na temat , na którym się nie zna. Lepiej żeby robił dobrą robotę w swoich dziedzinach. :-)
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-08-04 12:28
Częściowo poczuwam się do winy, że temat szczepień wywołałem z myślą o przeciwdziałaniu głupocie.
Ale nie odpowiadam za sposób interpretacji i rozumiem, że nie muszę pisać w nawiasie, że to żart. Osób, którym tak trzeba było łopatologicznie wyjaśniać nie widzę od dłuższego czasu.
Idę nad wodę może uda się trochę ochłodzić. Czego i Wam życzę :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-08-04 12:32
Ty nie masz powodu do "poczuwania się do winy" w tym temacie oczywiście, bo może inne "grzeszki" masz na sumieniu, ale w to już nie wnikam. :-))))))))))))))

Baw się dobrze, a właściwie chlap się dobrze. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-08-04 12:51

>bo może inne "grzeszki" masz na sumieniu


Kto jest bez grzechu niech ....
Przed spowiedzią poproszę Cię o pomoc w Rachunku Sumienia :-)
Gadu, gadu i ... rzeka odpłynie :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-08-04 12:56
Ja już ze swoim sumieniem mam wystarczająco dużo do "roboty" więc jeszcze Twoje, to już by było za wiele. :-))))

>rzeka odpłynie :-) <


To od razu pędź nad morze. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-08-04 14:10
   Idź sie na ta woda, ino sie nie utop...
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-08-04 17:24

>Idź sie na ta woda, ino sie nie utop...


Lubię gwarę lokalną śląską, góralską ...
Wysłuchałem Waszych rad i ostrzeżeń :-)
Nie utopiłem się i nie musiałem gonić rzeki :-)
Ale dzięki za troskę.
Norbert, do wyborów 103 dni?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 97) (1466461 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill