www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Choroby-czy coś się należy? (2749 - wyświetleń)
- Autor menixa Dodany 2012-03-03 18:31
Witam,
nie wiem gdzie się z tym skierować, nikt mi nie chce pomóc, mam 27lat,mam od urodzenia szpotawość kolan,mam opinię wydana przez lekarzy sądowych,że została przebyta krzywica z koślawym ustawieniem kolan, lekarze sądowi wydali opinię ,że jestem inwalidka 3grupy od wczesnego dzieciństwa, niestety nie mam takich dokumentów potwierdzających ta grupę tylko taka informacja została zawarta w tej opinii co mam. Następnie mam astygmatyzm, od urodzenia wada wrodzona nic nie widzę na oko prawe,okole lewe wada -1,5. od jakiegoś czasu mam żylaki jedna noga była operowana,ale już pojawiają się następne, druga jest w całości w żylakach,mam obrzęki na nogach,nogi są ciągle spuchnięte, do tego niedawno stwierdzono u mnie refluks przełykowo żołądkowy i kamienicę woreczka, moje pytania są następujące, gdzie mogę sprawdzić czy faktycznie mam tą 3grupę czy tylko zostało tak napisane w opinii? i czy mogę się starać z tymi chorobami o jakieś świadczenie pielęgnacyjne bądź rentę? proszę bardzo o pomoc,gdyż nikt mnie nie chce przyjąć do pracy mimo młodego wieku, bo albo,zbyt duża wada wzroku która przeszkadza w wykonywanej pracy, bądź stan nóg,które przeszkadzają w wykonywanej pracy
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-03-05 21:22
Jak widać nikt "nie chce" lub "nie potrafi" Ci pomóc :-)
Moim zdaniem składaj dokumenty (wyniki badań, zaświadczenia od lekarzy) z wnioskiem do ZUS i do Orzekania o Niepełnosprawności. To nic nie kosztuje, a udać się może (w co wątpię).
Jak nie, nic nie tracisz.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor karina123 Dodany 2012-03-06 00:57 Zmieniony 2012-03-06 01:05
renta socjalna hym z tym trzeba zwrócić się do ZUS ale jak CI wydali III grupę to jesteś zdolna do pracy, jeżeli nie masz okresów składkowych to się nie kwalifikujesz do uzyskania renty, chyba, że po ZUS ustali Ci całkowitą niezdolność do pracy ale  z przyczyn braku składek jej nie przyzna możesz się zwrócić do prezesa ZSU o tzw. rentę specjalną przyznawaną tylko w wyjatkowych przypadkach no i musi być całkowita niezdolność do pracy

orzecznictwo o niepełnosprawności
w zależności czego oczekujesz, jeżeli lekkiego stopnia niepełnosprawności to złóż do PZOoN wniosek do ulg i uprawnień +zaświadczenie lekarskie + aktualne orzeczenie III grupy inwalidzkiej + posiadane dokumenty leczenia (Ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych z dnia 27 sierpnia 1997 r. [Dz.U.97.123.776 z późn. zm.])

Przełożenie nowego i dawnego systemu orzecznictwa ZUS na stopnie niepełnosprawności:
-              znaczny stopień niepełnosprawności odpowiada całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji /dawna I grupa/ w orzeczeniu ZUS,
-              umiarkowany stopień niepełnosprawności odpowiada całkowitej niezdolności do pracy /dawna II grupa/ w orzeczeniu ZUS
-              lekki stopień niepełnosprawności odpowiada częściowej niezdolności do pracy /dawna III grupa/ w orzeczeniu ZUS,

jest to ustalenie z jakich ulg możesz skorzystać i wydanie orzeczenia zgodnego z III grupą inwalidzką

ale jeżeli chcesz inny stopień to stajesz na ustaleniu stopnie niepełnosprawności jest to inny wniosek, ale takie samo zaświadczenie i reszta dokumentacji med,

pozdrawiam i powodzenia
najlepiej jak się pójdziesz i zapytasz w powiatowym zespole powinni Ci opowiedzieć,
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Choroby-czy coś się należy? (2749 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill