www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kraków i MPK + tramwaje (6842 - wyświetleń)
- Autor Ella. Dodany 2012-03-07 18:15
W krakowie zmieniono ceny biletów. Dla ścisłości podam tu link (klik)

W zawiązku z tym mam pytanie bo w linku nie ma. Jak to odnosi się do osób ON ze stopniem znacznym. Sprawa bardzo pilna
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-08 19:22
Nie ma nikogo z Krakowa? Trudno trzeba jakoś wyszukać nowe przepisy w googlach.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-08 20:44
pojedziesz i się przekonasz
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2012-03-12 13:43
tak postaja nowe przepisy dla niepelnosprawnych i innych w innych kategoriach. nic nie pisano o likwidacji ulg za przejazdy wiec po co to pytanie? Wlasnie tylko po to by je zlikwidowano tak pani ellu? Przepisy ulg na przejazdy dla inwalidow w kazdym miescie inne a mnie sie tak spodobalo jak dowódca strazy pożarnej w czasie wypadku pociagow powiedzial że straz przyjechala z kilku województw i dla niej nie ma granic jest wypadek jest potrzeba to oni sa a tu co jest pytam sie ? co wojewodztwo i miasto to co innego bo inny iwalida żyje w slupsku a inny w wieliczce! hura i tak trzymac krećcie sami na siebie bat bo mie juz niewiele zostalo mam siedemdziesiatke jakos przetrwam
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-12 15:30
100 lat i jeden dzień dłużej
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-12 16:24
Wołodia nie obraź się , ale uprawiasz jakąś teorię spiskową. Spytała grzecznie kobieta więc jak wiesz to jej odpowiedz, a nie wymyślaj własnych teorii dlaczego takie pytanie zadała.
Nadrzędny Autor Wolodia Dodany 2012-03-13 22:36
Lidian powiedz gdzie tu jest spisek w mojej wypowiedzi/ Wybacz więc ze się nie obraże bo niemam o co ,tak zrozumialempytanie temat i tak moja logika mi mowize mam odpowiedziec.
Dziękuje tez za sto lat i jeden dzień - milo mi i oby sie spelnilo
I jeszcze jedno - dobrze wiem kto ustala ceny za bilety i po co, a takze co jest opłacalne a co nie i za ile.
Tak ze moja miła Lidian jak widzisz każdy trzyma sie swojego rozumowania a nie narzuconego tematu,. Jak wiesz to juz kope lat temu mówino że dwoch polakow to trzy wersje tego samego tematu.
Milo mi bylo uslyszeć glos krytyki ale zdania nie zmieniam.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-12 19:59
Wołodia, komunikacja miejska podlega Prezydentowi Mista i miasto ustala ceny na bilety zwykłe i ulgowe. Zależy to od wielu czynników, a głównie opłacalności - czyli kasy.:-)
Nadrzędny - Autor moerbecke Dodany 2012-03-13 12:43
Podwyżka/obniżka cen nie ma nic wspólnego z uprawnieniami do bezpłatnych przejazdów. Dla osób niepełnosprawnych ze stopniem znacznym- bez zmian. Szczegóły tutaj:

http://www.mpk.krakow.pl/Data/Files/_public/mpk/bilety/bilety-2011/nowe-uprawnienia-www.jpg

pozdrawiam,

moerbecke

PS. Wujek Google i strona MPK nie gryzą...
Nadrzędny Autor Julka_ Dodany 2012-03-13 13:52 Zmieniony 2012-03-13 13:54
powinno być ujednolicone we wszystkich miastach, np połowa ceny. Miasta od tego że jednakowo określą ulgę dla I grupy(stopień znaczny) nie zbiednieją
Wprowadzono mętlik dla niepełnosprawnego pasażera, kolejne utrudnienie  lub na logikę, szybciej  złapią że  źle wykupiony bilet.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-19 17:14
moerbecke dziękuję ci za informacje. Mimo że już po fakcie nie oto mi chodziło.Kraków mam z głowy :-) Dokładniej chodziło mi o strefowe przejazdy. Warszawa ma ich trzy. Kierowcy nie chcą lub nie wiedzą o zniżkach co do punktów sprzedaży zależy na kogo się trafia. I tu poruszę również Warszawę. Kolejkę elektryczną i autobusy na 2 i 3 strefie. Owszem stać mnie na bilet ale pytam z czystej ciekawości poniewać w jednym z punktów sprzedaży poinformowanop mnie, że kolejką jadę darmo w drugim punkcie że jadę na pół biletu.

PS: Wujek Google są mi znane nie od dziś inaczej bym tkwiła na przystankach :-)))))))

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor moerbecke Dodany 2012-03-19 17:30
Kraków nie ma żadnych stref. Zostały podpisane porozumienia międzygminne, dzięki którym po gminach ościennych jeździ się na zasadach krakowskich.

Pozdrawiam,

Moerbecke
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-19 19:43
Po gminach owszem masz rację zaś po samym mieście, a szczególnie centrum i to własnym autem chyba już nie. Auta nie mam więc mnie to już nie dotyczy :-)

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Wolodia Dodany 2012-03-24 14:17
co wy chcecie od tego krakowa krakow udostępnil mpk dla wszystkich sa specjalne tramwaje autobusy dostosowane do potrzeb inwalidow dojazd wlaśnie do sródmiescia jest wygodny i szybki przystanki niemalze co 50 metrow, co potrzeba wiecej jak ktos sie potrzebuje dotlenic w krakowie nawet jakby to bylo łozko reanimacyjne jak ktos ma mozliwosc go pchac to moze se przejechac i zwiedzic ten moloch krakowski z zatrutym powietrzem tzw smogiem. W innych misatach płace klimatyczne niech i tu tez turysci inwalidzi placa.kraków jest dobrze zorganizowany do przejazdow przemieszczania sie gorzej z własnym srodkiem lokomocji bo nie ma gdzie zaparkowac- parkuja bizesmeni a dla inwalidow nie ma miejsca ich stac na mandaty a ty inwalido szukaj se miejsca. Po za tym jest tyle stron www ze mozna caly krakow zobaczyc w szczegola ch i nie trzeba sie denerwowac na miescie. piekne zdjecia i okolice a co trzeba inwalidzie - kłopotów w tereni??
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-03-24 21:14
Wołodia jak chcesz obrażać to ok bo tu na tym forum to tylko taka moda. Kocham Kraków i nie przeszkadza mi jego powietrze Jak to nazwałeś smogiem. Co do tramwai itp nie oto mi chodziło ale już po fakcie a wątek też nieaktualny i nie będę się rozwodzić nad tym bo wolę spacerki, które dają więcej rozrywki niż zwiedzanie z okien pojazdów.
pozdrawiam wiosennie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kraków i MPK + tramwaje (6842 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill