www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / przyznana renta socjalna zamiast inwalidzkiej (14375 - wyświetleń)
- Autor raczek12 Dodany 2012-03-09 10:45
Witam, wczoraj miałem w domu wizytę orzecznika ZUS. Pani była zle przygotowana, przyszła bez żadnych moich dokumentów, ale stwierdziła, że widzi niezdolność ale bez dokumentów nic więcej nie wie.Na koniec stwierdziła, że skłania się ku rencie socjalnej. Ja przez ostatnie 2 lata pobieralem rentę inwalidzką z resztą przyznaną sądownie. Czy ktoś z Was miał podobna sytuacje? Czy mam przyjąć socjalną czy odwołać się upierając sie przy inwalidzkiej? Czy jeśli sie odwołam to do czasu rozpatrzenia  najpierw komisji a potem sądu będzie mi wypłacana renta socjalna czy też wstrzymają wszystkie świadczenia?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-09 19:31
Tak mi się dziwnie wydaje, że my też

>bez dokumentów nic więcej nie wiemy


To czy masz

>przyjąć socjalną czy odwołać się upierając sie przy inwalidzkiej?


zależy od tego co chcesz, jak to wygląda materialnie i co łatwiej (z mniejszym stresem) uzyskać.
Musisz mieć własne zdanie i przekonanie. Co ci dolega, od kiedy to Ty wiesz najlepiej. Ktoś Ci poradzi tak i będzie źle, to co, będziesz miał winnego? Ludzie podejmujcie sami decyzje - jesteście dorośli!
Pozdrawiam :-)
Ps.

>będzie mi wypłacana renta socjalna czy też wstrzymają wszystkie świadczenia?


to zależy, jeśli skończyła się renta to nie dostaniesz nic do puki nie dostaniesz decyzji. Strasznie komplikujesz, poczekaj na decyzję na piśmie z ZUS :-)
Nadrzędny Autor fiury45 Dodany 2012-03-17 15:34
Poszukuje osob poszkodowanych w całym kraju przez lekarzy orzeczników Zus .
emel.fiury45@wp.pl lub gooo3@o2.g2.pl
Proszę o wszelkie informacie
Nadrzędny - Autor Mistrz Dodany 2012-03-10 20:37 Zmieniony 2012-03-10 20:53
A generalnie - walcz o rentę inwalidzką. Jeżeli zamierzasz dorobić - lata pracy będą wpływać na jej wysokość. Sama renta (z tytułu niezdolności do pracy) i tak zawsze będzie wyższa od socjalnej. Trzeba więc wybiegać trochę w przyszłość i mieć nadzieję, że Twój stan zdrowia trochę się poprawi. Jeżeli trochę - możesz liczyć na częściową niezdolność do pracy, a jeśli poprawi się przy socjalnej - "nie będziesz całkowicie niezdolny do pracy" i ją stracisz w całości.

Tylko renta z tytułu niezdolności do pracy. Oczywiście pod warunkiem, że w dokumentach to gra, a więc niezdolność powstała w czasie pracy, po przepracowaniu odpowiedniego okresu dla Twojego wieku.
Nadrzędny - Autor raczek12 Dodany 2012-03-15 10:33
Przyznali mi socjalną, jeśli się odwołam chcąc inwalidzkiej to czy do czasu rozpatrzenia odwołania będą mi wypłacać socjalną czy wstrzymają wypłatę?
Nadrzędny - Autor fiury45 Dodany 2012-03-17 15:34
Poszukuje osob poszkodowanych w całym kraju przez lekarzy orzeczników Zus .
emel.fiury45@wp.pl lub gooo3@o2.g2.pl
Proszę o wszelkie informacie
Nadrzędny Autor Julka_ Dodany 2012-03-21 14:44
fiury45
dnia  17.03.2012r od godz 16:06 do  godz 16:44
wkleiłeś ten sam post 30 razy.

fiury45, czy szukasz potencjalnych klientów do biura zajmującego się sprawami poszkodowanych przez ZUS, jaką firmę reprezentujesz, kim jesteś,  czy może jesteś adwokatem.
Przedstaw zakres swojej pracy,  w jakim celu poszukujesz osób poszkodowanych przez lekarzy orzeczników ZUS.
Musisz podać publicznie na forum dane własne, dokładny adres, jeśli jesteś firmą zajmującą się w/wymienionymi  sprawami musisz podać  również REGON, abyśmy mogli sprawdzić wpisane  PKD

Nikt,  bez podania rzetelnych informacji nie powinien podawać Tobie swoich problemów, danych osobowych i wszelkich innych danych, abyś Ty je miał na e-mail i wykorzystał w nie wiadomo jakim celu.

jako ewentualne ostrzeżenie  wklejam mój post w te wątki w których zamieściłeś post poszukiwawczy
Nadrzędny - Autor Mistrz Dodany 2012-03-18 05:59
Będą wypłacać Ci rentę socjalną aż do uprawomocnienia się wyroku, a potem skorygują (jeśli wygrasz i dostaniesz tą z tytulu niezdolności do pracy). Nic więc nie tracisz, bo renta i tak zostaje - kwestia tylko: jaka.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-20 19:50
Jakiego

>uprawomocnienia się wyroku


chyba DECYZJI, A JAK DECYZJA SIĘ UPRAWOMOCNI TO NIE MOŻE SIĘ ODWOŁAĆ :-)
Nadrzędny - Autor Mistrz Dodany 2012-03-24 06:57
Przeczytaj uważnie pierwszy post, to się domyślisz :-)
Człowiek jest świadomy konieczności odwołania do komisji, a potem do sądu i nie o to pyta. Jak nie masz nic rozsądnego do dodania - proponuję nie zaśmiecać forum.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-24 19:13

>Witam, wczoraj miałem w domu wizytę orzecznika ZUS.
>stwierdziła, że skłania się ku rencie socjalnej. Ja przez ostatnie 2 lata pobieralem rentę inwalidzką


POBIERAŁEM - czas przeszły :-)
Czyli pobierał rentę inwalidzką, kończył się okres na który została przyznana - wystąpił ponownie -TYLKO TYLE WYNIKA Z POSTU JAK MISTRZ WYCZYTAŁ WIĘCEJ TO CHYBA MA KONTAKTY POZAZMYSŁOWE :-)

>Czy mam przyjąć socjalną czy odwołać się upierając sie przy inwalidzkiej?


Proste jasne pytanie! Mistrzu wymyślania.
PYTAM GDZIE TU W OBECNYM MOMENCIE MIEJSCE NA SĄD - WYROK?

>Będą wypłacać Ci rentę socjalną aż do uprawomocnienia się wyroku


W zw. z tym to ty musisz

>Przeczytaj uważnie pierwszy post


Z twoich wszystkich postów w tej sprawie wynika, że

>nie masz nic rozsądnego do dodania


i zaśmiecasz forum.
Nadrzędny - Autor Mistrz Dodany 2012-03-24 22:11
REA, czytaj ze zrozumieniem i skoro nie masz nic do dodania poza pyskówkami - nie odzywaj się w ogóle. W swoim długim poście potwierdziłaś tylko swój chory upór i niski iloraz inteligencji. Proszę, nie odpisuj, bo przez takie osoby jak Ty to forum jest pełne śmieci. Proste - nie wiesz - nie odzywaj się.
Nadrzędny - Autor REAktor Dodany 2012-03-25 13:13
Posty REA wnosza tylko bałagan i nic więcej.No jeszcze bute i arogancje - taka wiejska alfa i omega,ale z tego nic dobrego nie wynika niestety
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-26 20:02
MiSZCZU, re(d)aktor (chciało by się, cooo?), a może godunow, staruszko - lidianko? Czy inna "babo Jaga".
Ciekawe, ludzie ze wsi lubią innym wytykać pochodzenie wiejskie, sami nie przyznają się do swego pochodzenia :-)
Pomyliłaś się "laluniu" :-)
Reaktor - nick mówi o twoim marzeniu, ale nic z tego, zbyt ubogie słownictwo i wiedza pomijając inteligencję! :-)
Poza tym: trzeba jakoś wyglądać - pozytywnie - hi, hi.
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2012-03-27 08:12
REO...Widać że najadłaś się tylko "soli pokładowej"....bo " Sól  Attycka " znana ci nie jest ...jak  czytam to co ty prezentujesz swymi wypowiedziami   ...to jest tylko zjadliwość....przykłady?...proszę:

""Pomyliłaś się "laluniu" :-)""   ""Czy inna "babo Jaga"".

""Poza tym: trzeba jakoś wyglądać - pozytywnie - hi, hi. ""

Czy to świadczy o twej inteligencji? Odkąd to wygląd świadczy o wartości człowieka? Co to znaczy "pozytywnie wygłądać"? Czy wystarczy mieć inne niż ty zdanie by doczekać się takich zjadliwych epitetów?
Faktycznie mają rację Ci co twierdzą ,że bardzo to forum zmieniło się na niekorzyść...aż żal...bo było naprawdę pomocne...
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-27 18:36
Soli  nie przeżywam :-)
Jak ktoś pisze głupoty do tego komuś wymawia "wieś" niekoniecznie słusznie, ale tak na oślep....? To moim zdaniem też złośliwość.
Jeśli ktoś na jednym forum funkcjonuje pod wieloma nicami, a sposób pisania jest jeden, czas jeden itd., to..............
Tak, dla mnie tylko złośliwa czarownica w watkach, w których jest konkretne pytanie, pisze obelgi tylko po to aby WYTŁUMACZYĆ SWÓJ BŁĄD.
Niestety kciuki taki świat aby być redaktorem czegokolwiek trzeba mieć wiedzę, inteligencję, intuicję, spostrzegawczość i czytać między wierszami.
Wygląd też w dzisiejszym świecie jest niezmiernie ważny i to w każdej dziedzinie i zawodzie noooo może jak nie trzeba wychodzić z domu :-)
Zajrzyj na stare strony, to dopiero byl Meksyk.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2012-03-27 19:13 Zmieniony 2012-03-27 19:27
Ja się szczycę ,że moi Dziadkowie są ze wsi...i nawet nie wiesz jak bardzo chętnie bym wróciła do "rodzinnego" domu gdzie nie musiałabym wysłuchiwać imtymnych zachowań czy kłótni rodzinnych sąsiadów z góry ,dołu czy z boku( mieszkając w bloku z wielkiej płyty poszatkowanym dziurami po remontach...),nie mówiąc już o ich totalnym braku kultury w postaci trzaskania drzwiami czy klapą zsypu,nocnych głośnych  imprezach itp...a przecież SĄ MIASTOWI...
"SÓL ATTYCKA" to cięty ,kulturalny dowcip ,którym też można powstrzymać niekulturalnych forumowiczów...  faktycznie masz rację...jest ich  tu sporo a niektórzy są napastliwi...ale "podgrzewanie " w nich złości to nie metoda:)
Kilka nicków to nie przestępstwo... A obelgi wracają rykoszetem do piszących je ...a Ty masz awatar w postaci pięknego PEGAZA ( co prawda bez skrzydeł...ale przepiękny)na tle wschodzącego ( czy zachodzącego słońca)...ciągle GO podziwiam...powinnaś być GO WARTA:)...no i "REA "...taki nick też zobowiązuje:)
Wyglądam niestety niezbyt pięknie...przytyłam po lekach...wytrzeszcz złośliwy zmienił mą twarz...zmiany reumatyczne w dłoniach nie pozwalają na zadbanie super o siebie...czy dlatego mam się czuć gorsza?...bać się wyjść z domu?...kiedyś tak robiłam (będąc półłysa po naświetlaniu,potwornie gruba po sterydach i z olbrzymim wytrzeszczem ,gdy każde Dziecko w otoczeniu wołało za mną ....popatrz mama ...idzie "pani-żaba")
Teraz REO już się nie boję...znam swą WARTOŚĆ...i Wielu mnie docenia ...czego i Tobie życzę... i pozdrawiam:)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-29 20:48

>Kilka nicków to nie przestępstwo.


Kciuki, to jest tak jak z dowodami tożsamości, po coś się tworzy nowe konta z nowymi nicami jak i D.O. - nigdy nie jest to uczciwe.
"Kilka nicków" daje pozory większej liczby internautów - pozory poczytności. Wykorzystywane są też jak u Gogola. Ktoś chce zafałszować poglądy społeczeństwa tworzy fikcyjne osoby (też nicki). KTOŚ JEST TAK TCHÓRZLIWY I DO TEGO ZŁOŚLIWY, ŻE CHCE DAĆ UPUST ZŁOŚCI, KTÓRA GO PRZEPEŁNIA I TEŻ POD INNYMI NICKAMI WYPISUJE NA FORUM OBELGI, PISZE DO FORUMOWICZÓW NA PRIW. dziwne "listy" - było o tym na forum - obecnie mnie też obrała sobie za cel. Mało tego ten ktoś podobno może czytać naszą prywatną pocztę? Jeśli jest to wykorzystywane do w/w celów jest to PRZESTĘPSTWO niestety :-)
Gdzieś sprawdziłaś swoją wartość, nie chciałaś być dziennikarzem i to tel. Wiesz zapewne, że niektóre zawody wymagają odpowiedniej aparycji. Chodzi też zwyczajnie o estetyczny wygląd ale też KULTURALNE I LOGICZNE WYPOWIEDZI. Nigdy na tym forum argumentu nie zamieniałam na obelgę, czasem oddawałam "pięknym za nadobne". Nie trawię kłamców i cwaniaczków - bez względu na płeć. Jak ktoś chce udawać dziennikarza itd. to musi mieć min. wiedzy, a i sposób wypowiedzi nie jest bez znaczenia.

Mój awatar to nie pegaz :-) To koń bez CUGLI - mam nadzieję, że rozumiesz :-) Wolny, a co znaczy wolność także dla ludzi? No właśnie dla "staruszki" np. jak ją zignorowałam to nowe konta założyła, wątek i na priv. mnie bombarduje. Tak naprawdę to nie wiadomo czy to "czarownica" czy Gargamel bo i chłopaków na forum nękała podobnymi listami.

Pozdrawiam i wierz mi odróżniam wygląd zmieniony chorobą, a nawet starością :-)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2012-03-29 23:15
REA,KOBIETO,PIEPRZNIJ SIE W TEN FAŁSZYWY CZEREP!!!!KIEDY TO NIBY DO CIEBIE NA PRIV PISAŁAM?MYSLAŁBY KTO,ZES TAKA INTELIGENTNA ZEBY Z TOBA PISAC,A CZY TU NIE MA LUDZI GODNYCH UWAGI???WATEK CI ZAŁOZYŁAM ZEBYS NIGDZIE WIECEJ TYCH POPŁUCZYN NIE PISAŁA TYLKO W JEDNYM MIEJSCU,ALES NIC NIE ZROZUMIAŁA.

>KTOŚ JEST TAK TCHÓRZLIWY I DO TEGO ZŁOŚLIWY, ŻE CHCE DAĆ UPUST ZŁOŚCI, KTÓRA GO PRZEPEŁNIA I TEŻ POD INNYMI NICKAMI WYPISUJE NA FORUM OBELGI, PISZE DO FORUMOWICZÓW NA PRIW. <


I TO SA SWIETE SŁOWA,SAMA SIEBIE SCHARAKTERYZOWAŁAS.POZDRAWIAM.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / przyznana renta socjalna zamiast inwalidzkiej (14375 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill