www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa a "stare" orzeczenie (4260 - wyświetleń)
- Autor smutnyszaman Dodany 2012-03-10 14:14
Witam, mam pewna wątpliwość.Posiadam orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim, przyczyna ruchowa, w orzeczeniu napisane jest również , że poruszam się przy pomocy kuli łokciowej. Orzeczenie zostało wydane na stałe w roku 2000. W Urzędzie Miasta nie przyjęto mojego wniosku o kartę parkingową twierdząc, że moje orzeczenie jest za stare( "starego typu") i nie posiada informacji czy karta mi przysługuje a tak jak podobno w nowych orzeczeniach. Mam stawać jeszcze raz na komisję lekarska , żeby uzyskać nowe orzeczenie w którym będzie punt odnośnie możliwości posiadania karty parkingowej. Czy decyzja Urzędu jest słuszna? Ma znowu przynieść całą dokumentację medyczna, wypisy, opisy lekarza prowadzącego, tak jakby to orzeczenie na stałe nie przedstawiało już żadnej wartości...
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-10 18:37
A co? Od 2000 do 2012 nie potrzebowałeś tej karty? Skoro po 12 latach jest Ci potrzebna to chyba na zdrowiu podupadłeś? W takim razie to chyba nie problem poddać się ponownemu badaniu i złożeniu dok.? :-)
Nadrzędny - Autor smutnyszaman Dodany 2012-03-12 14:13
Kolejny oszołom.
Wyobraź sobie, że od 14 roku życia do 25 nie potrzebowałam karty bo nie miałam ani prawa jazdy ani samochodu. Ja nie pytam o poradę jakiegoś ignoranta tylko osoby, która może coś wnieść merytorycznie. Przecież nie chodzi o licytację ani o sąd, kto i jak długo potrzebował, nie potrzebował. A stawanie na komisję zawsze jest problemem i chyba nie tylko dla mnie. Po pierwsze nie pójdę do pracy, po drugie muszę kawał drogi jechać do lekarza prowadzącego z prośbą o opis.
A tak na marginesie już wcześniej widziałam, że ludzie niektórzy tu to wyjątkowo niesympatyczne typki. Może niepełnosprawność wypełnia te dusze ludzkie goryczą?
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-03-12 15:09
smutnyszaman,  z Ustawy:
" - orzeczenia o wskazaniach do ulg i uprawnień, wraz ze wskazaniem spełnienia w punkcie 9 orzeczenia przesłanek określonych w art. 8 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym - musi pojawić się zapis, że dana osoba te przesłanki "spełnia".

podstawa

USTAWA z dnia 22 maja 2009 r.o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw )
(Dz. U. 2009 Nr 97 poz. 802)
Data wejścia  w życie 22.09.2009r

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20090970802
w pdf do pobrania Ustawa
Nadrzędny Autor smutnyszaman Dodany 2012-03-14 12:01
Dzięki bardzo
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-12 20:07
Przy orzeczeniu w stopniu lekkim nie sądzę aby był problem ze stawaniem na komisję. Sadzę natomiast, że dla ciebie to problem bo mogą teraz uczciwie zabrać i to - "sympatyczny typku", a może "cwaniaczku"? Skoro musisz gdzieś jechać do Z.O.N. to mała miejscowość i widać w tym Urzędzie wiedzą, że ta karta ci nie jest niezbędna natychmiast :-)
Nadrzędny - Autor smutnyszaman Dodany 2012-03-14 12:12
Racja, karta nie jest mi potrzebna od dzisiaj.Mieszkam w Grudziądzu, ponad 100.000 mieście.Pracuję poza miastem. Po opis do lekarza prowadzącego muszę jechać do Poznania. A komisja to nigdy nie jest zabawa. znamy wiele przypadków cudownego uzdrowienia przez ZUS. Zresztą wydaje mi się to zbędne;niepełnosprawność ruchowa na zawsze, poruszanie się o kulach i stawanie na komisję udowadniając, że mieli rację, że przez te lata nie polepszyło mi się co zresztą sami stwierdzili lat temu naście. A REA coś się chyba pomyliło, ja nie wyłudzam odprawy w kwocie miliona, nie żądam limuzyny z szoferem. Ja tylko chciałam złożyć wniosek o wydanie kart parkingowej w mieście, które rozciąga się na długości 12,5 km.Mam 10 kroków do tramwaju i mogę czasem przejechać całe miasto, a są dni kiedy zejście z 3 piętra to za dużo. Ale i tak uważam , że moja niepełnospr. jest w stopniu lekkim. Chcę tylko k.p. i staram się nie wykonywać zbędnych ruchów w jej pozyskaniu.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-03-14 18:37
A ludzie ze znacznym często nie mają :-) My Ci tej karty nie wydamy. Sam przyznałeś, że boisz się komisji. Są też tacy co zawsze mają problem z chodzeniem niestety :-) Między "chcę" a mam daleka droga :-)
Pozdrawiam i wybacz mam dziś zły dzień - durnowatość sł. zdrowia i niekompetentna pani stomatolog :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa a "stare" orzeczenie (4260 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill