www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stopień Umiarkowany a Ulgi i Uprawnienia (4502 - wyświetleń)
- Autor eclipseofmoon Dodany 2012-03-12 16:15
Witam serdecznie!

Posiadam stopień niepełnosprawności - umiarkowany. Symbol przyczyny niepełnosprawności 05 - R czyli ruchowa.
Czy w związku z tym przysługują mi jakieś Ulgi i Uprawnienia? Jeśli tak - to jakie?

Jest wiele stron w internecie na ten temat , jednak nic konkretnego wyczytać nie mogę.
Bardzo proszę o pomoc.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-12 20:01
Może szukaj co Ci potrzebne dla ułatwienia życia, a nie co Ci się należy :-)
Nadrzędny - Autor eclipseofmoon Dodany 2012-03-12 20:42
Masz rację. Konkretnie chodzi mi o zniżki na PKS , PKP i Komunikację Miejską oraz czy przysługuje mi dofinansowanie na turnusy rehabilitacyjne itp.

Kilka lat temu również miałam ten stopień niepełnosprawności i płaciłam 100% za wszelkie przejazdy , rehabilitację , środki ortopedyczne typu kule , balkonik itp. Właśnie wczoraj dowiedziałam się , że będąc osobą niepełnosprawną przyslugują mi ulgi na pewne "rzeczy".

O niczym nie miałam zielonego pojęcia , dlatego chciałam zapytać Was :-) 
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-12 20:50
Na PKP i PKS nie jesli nie masz renty, na MPK tak. Dofinansowania z PCPR na rehabilitację i sprzęt tak, ale......
Masz potrzebę, receptę (nawet jak nie) idź do Nich i pytaj na mniejscu, weś druki, wypełniaj, składaj i kupuj. :-)
Dofinansowania zależą od posiadanych pieniędzy na dane cele, a to jest różnie w różnych miastach.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-03-12 21:48
eclips - dwie proste, generalne zasady:
1) poszperaj chociażby w serwisie niepelnosprawni.pl chociażby w zakładce "Poradnik" lub w googlach - wszystko jasno opisane.
2) nigdy nie opieraj się na postach użytkownika Rea.

Pozdrawiam,
Nadrzędny Autor eclipseofmoon Dodany 2012-03-12 22:05
Ok. Dziękuję za pomoc.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-03-12 22:34
Ciekawe? Opieram się na tym co piszę i mam co chcę:)
Czyżby blu... OPIERAŁA SIĘ NA moim nazywaniu jej czarnym aniołem i błękitnym diabłem (może być niebieski-to kolor "wiochy"-przysłowiowy) :-)
Blu... obcieli ci z nóżkami i mózg? Podłe, ale do takich prawdziwe - niestety :-)
Wszyscy wiedzą, że wujek google przydatny :-)
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-03-12 22:47
Rea, i nie "WEŚ" lecz "WEŹ".
Jeny, mądralo, korzystaj chociaż z elektronicznego słownika...
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-03-12 22:49
To do czego bedzie służyć coś takiego jak ty?:-) Hi, hi?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stopień Umiarkowany a Ulgi i Uprawnienia (4502 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill