www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / choroby skóry a stopień niepełnosprawności (3654 - wyświetleń)
- Autor kacha Dodany 2012-03-14 14:56
a moje drugie pytanie do centrum integracji dotyczy orzeczenia o stopniu nie niepełnosprawności w tej chwili mam przyznany lekki stopień niepełnosprawności .Natomiast  ja od lat  cierpię  i leczę sie na  przewlekle   łojotokowe zapalenie skóry jest to choroba niewyleczalna można ja jedynie zaleczyć ale okresy 'wysypu 'są bardzo uciążliwe ja nigdy yego nie traktowałam w ten sposób  jako chorobę która można wpisać jako dodatkowa gdy składam wniosek o przyznanie  stopnia niepełnosprawności jako  nie brałam tego pod uwagę że choroby dermatologiczna tez mogą byc brane pod uwagę. I teraz moje pytanie czy można taka chorobę zamieścić w takim wniosku Pytam bo wiem ze  as dużo poważniejsze przypadłości u ludzi którzy sa niepełnosprawni i nie chcę wyjść  na śmieszna ale jednak chciałabym się dowiedzieć
                                                               Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-03-14 17:04
W moim przekonaniu warto przedstawić tą informacje. Komisja orzekając o stopniu niepełnosprawności powinna brać pod uwagę całokształt sytuacji orzekanego. Wiek, wykształcenie, schorzenia, ich wpływ na codzienne funkcjonowanie, możliwość  poprawy sytuacji orzekanego przez rehabilitacje czy odpowiedni sprzęt itp.
Skoro przy ocenianiu stopnia niepełnosprawności można brać pod uwagę zeszpecenie to można i choroby skórne. Raczej niemożliwe jest uzyskanie orzeczenia tylko z tego powodu, natomiast może to  mieć znaczenie przy ocenie ogólnego stanu zdrowia.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-14 18:29
Alergia - wyprysk alergiczny,JEST BRANY POD UWAGĘ TEŻ PRZEZ ZUS - jako dodatkowe schorzenie :-)
Nadrzędny Autor kacha Dodany 2012-03-14 20:37 Zmieniony 2012-03-14 20:41
dziękuje za odpowiedzi , ja zdaje sobie sprawę że jakaś tam  choroba skóry nie jest brana bardzo   pod uwagę jeśli chodzi o orzecznictwo dlatego sama nigdy jej nie wpisywałam nawet nie byłam świadoma że można ja dopisać,  tylko chciałam się dowiedzieć właśnie czy mogę ja zamieścić we wniosku  jako jakaś tam choroba współistniejąca no jednak leczę sie na nią  od wielu 10 lat albo dłużej teraz w grę wchodzą nawet sterydy ii jednak jest to utrudnienie np w szukaniu pracy jednak niestety jak cie widza tak cie piszą:( oczywiście to można  zaleczyć ale nie wyleczy sie do końca s okresy kiedy skóra wygląda ok a le są jednak  okresy dużo gorsze  gdzie trzeba  zmieniać leki itp Dziękuje za odpowiedzi w takim razie następnym razem dopisze ja sobie do wniosku ja nawet na nic nie liczę moze na to że dostanę na dłuższy okres stopień Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / choroby skóry a stopień niepełnosprawności (3654 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill