www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / termin komisji lekarskiej a umowa o prace (3649 - wyświetleń)
- Autor sslawek77 Dodany 2012-03-14 21:16
witam, mam pracownika któremu się kończy z końcem marca umowa o prace, wraz z końcem terminu jego grupy. Nowy termin kiedy ma się stawić na komisje przypadnie mu po połowie kwietnia.
Chciałem się dowiedzieć czy jak mu przedłużę umowę od 1 kwietnia, to czy po otrzymaniu przez niego ponownie grupy ( bedzie mu się liczyc jako kontynuacja) będę mógł skozystac z refundacji za kwiecień
gdyby jego decyzja np była po połowie maja ?
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-03-15 08:00

>prowadze od pół roku DG ( stacje LPG), sam jestem osobą z orzeczeniem, w tej chwili zastanawiam się nad pracownikiem z grupą,


czy aktualny ten wpis z poprzedniego postu.

>mam pracownika któremu się kończy z końcem marca umowa o prace,


a teraz pytanie kto prowadzi Twoją księgowość?  tak prostej rzeczy  nie wiesz?

Za marzec rozliczasz się w kwietniu. I ten okres rozliczysz jak dotychczas
Za kwiecień rozliczasz się w maju, do 31 maja masz termin złożenia wniosku o refundację składek  do PFRON
Jeżeli w tym terminie pracownik zdąży dostarczyć pracodawcy nowe orzeczenie na podstawie którego pracodawca będzie mógł wypełnić kolejny wniosek o refundację, z jednoczesnym wysłaniem do PFRON kopii  aktualnego orzeczenia  (potwierdzonej za zgodnością z oryginałem) to za kwiecień otrzymasz refundację składki.
Jeśli w maju nie dostarczysz  nowego kolejnego orzeczenia do PFRON i wniosku o refundację,  to nie będziesz mógł uregulować miesiąca  kwiecień w czerwcu.
Przesunięcie, opóźnione wypłacenie refundacji składek społecznych dotyczy tylko ewentualnej korekty za dany miesiąc.
Kontynuacja w PFRON nastąpi od miesiąca za  który wpłynie  prawidłowo wypełniony wniosek, gdyż to  jest podstawą do zwrotu składki.
Nadrzędny Autor sslawek77 Dodany 2012-03-16 12:45
AD.1 Tak aktualny.
AD.2 Widocznie nie wiem skoro pytam, moja księgowa powiedziała mi że musi wcześniej dostarczyć orzeczenie, przed wnioskiem o refundacje. ale że miała mało styczności z PFRON-em nie potrafiła mi wyjaśnić dokładnego terminu.
       A przeszukując internet też ciężko znaleźć taką informacje.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-16 20:07
1) pracownik wiedział, że kończy mu się orzeczenie, więc znając terminy i życie powinien złożyć wniosek odpowiednio wcześniej.
2) kadrowa - księgowa (obecnie małe i skąpe firmy łączą te funkcje w 1 os.) ma obowiązek pilnowania aktualności orzeczeń i odpowiednio przypominanie i (lub) wysyłanie pracownika.
3) Jeśli otrzyma orzeczenie to będzie z datą kontynuującą poprzednie - czyli będzie ciągłość.
Dlaczego decyzja po połowie maja skoro komisja w kwietniu? Nawet jeśli, to pracownik będzie już wiedział czy dostał grupę :-)
Albo kłamiesz o tej księgowej, albo ona ciebie - zawsze udzielają odpowiedzi.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-16 20:11
Tak teraz doczytując to te Twoje posty nie trzymają się....
Masz pracownika już z grupą, który pracuje i kończy mu się orzeczenie teraz piszesz, że chcesz wystąpić dopiero o refundację?????????? Na człowieka bez grupy???
Nadrzędny - Autor sslawek77 Dodany 2012-03-17 08:29 Zmieniony 2012-03-17 08:44
pracownik wiedział, ja wiedziałem i księgowa z biura rachunkowego tez wiedziała.
termin komisji ma po połowie kwietnia, tak mu dali wiec sobie nie wybierze innego.
nie wiem kiedy otrzyma papier pocztą, a to ten papier jest potrzebny, wiec ostatni termin zakładam po połowie maja.
co kłamie ! napisałem ze powiedziała mi ze musi wczesniej wysłac nowe orzeczenie niz składanie dokumentów o refundacje.
Wiec sie chciałem tylko dowiedziec do kiedy musi pfron otrzymac ten nowy dokument z orzeczeniem i kontynuacja grupy.

jaką refundacje bez grupy ?? palisz coś ? ja nie wiem co ty wogóle wymyslasz.
dostał umowę do terminu jego orzeczenia, termin komisji ma po połowie kwietnia, ( chyba nic dziwnego, bo ja tez miałem jak mi przedłuzali chyba termin po miesiacu jak mi sie skończyła), wiec się chciałem dowiedzieć do kiedy musiał bym złozyc do PFRON jego orzeczenie w maju ze by dostac refundacje za kwiecień, bo jak dostanie to z kontynuacja grupy od 1 kwietnia. A chce mu dac kolejną umowę od 1 kwietnia.
Ot to cała filozofia

Julka_ potrafiła napisać to o co pytałem nie wymyślając przy tym innych historii.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-03-17 16:21
Naucz się czytać i pisać!
Julka napisała co wiedziała i przyjęła, że jesteś normalnym pracodawcą, chociaż....
Sam piszesz, że masz już pracownika, kończy mu się umowa i dopiero chcesz wystąpić o dofinansowanie, a to coś innego niż składki!
Nie prawda każdy wie kiedy mu się kończy orzeczenie tak jak i kadrowa i występuje o nowe odpowiednio wcześniej!

>tak mu dali wiec sobie nie wybierze innego.


TAK ZŁOŻYŁ WNIOSEK.

>napisałem ze powiedziała mi ze musi wczesniej wysłac nowe orzeczenie niz składanie dokumentów o refundacje.


To normalne: zatrudniasz O.N. występujesz o refundację - kasę dostałeś i koniec. Ty mylisz pojęcia i co chcesz!
Gratuluję Julce, że się domyśliła :-)
Ubliżanie komuś pewnie ci pomoże.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / termin komisji lekarskiej a umowa o prace (3649 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill