www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Perthes (4951 - wyświetleń)
- Autor marlen Dodany 2012-03-20 22:26
Witam jestem mamą Michalka chorujemy na Perthesa od 2 lat  ,,,jakoś leci leczymy się u prof.Sydnera w Łodzi  .Supe fachowiec pokazał że można nie dac sie zagipsowac ani unieruchomic normalnie moje dziecko funkcjonuje i wraca do zdrowia
Nadrzędny - Autor edyta1980 Dodany 2012-03-26 09:14
Jestem mama 4-letniego Miłosza, 2 tygodnie temu została potwierdzona choroba perthesa. Jeździmy do kliniki do Szczecina. Lekarz prowadzący kazał Miłoszowi chodzić do przedszkola i normalnie żyć, ale cały czas mam obawy- czy nie powinniśmy go położyć na wyciąg. Przeczytałam różne posty na forum - proszę mi powiedzieć: czy samo ograniczenie ruchu wystarczy???? Wczoraj nie mógł chodzić na nóżkę, mamy wózek inwalidzki dla dzieci i zrobiliśmy od dzisiaj tygodniową przerwę od przedszkola. Co o tym wszystkim myśleć?- mam już mętlik w głowie. Jeździmy bardzo często na basen – 4 razy w tygodniu w celu zapobiegnięcia przykurczu. Czy to wszystko ma sens????

Choroba jest w pierwszym stadium rozwoju- tak sądzę po wyniku z rezonansu magnetycznego i rozmowie z lekarzem.
Nadrzędny - Autor marlen Dodany 2012-03-27 21:17
witam!bardzo dobrze ,że basen!!!nie martw się wszystko bedzie dobrze niech normalnie funkcjonuje,bez skoków ,mogę z podac moj email  marlen140@wp.pl.moge polecic lekarza ze Szczecina do niego też przyjezdza chłopiec znamy się on nas o 2 lata wyprzedza zta choroba jest ok i normalnie caly czas funkcjonuje ,,,tak jak moj Michał będzie dobrze ..............
Nadrzędny - Autor Monika1407 Dodany 2012-04-03 17:18
Witam mój syn Robert choruje na tą chorobę od 2006 roku jeżdżę do Otwocka lekarz kazał mu chodzić i jeździć rowerem ,ale też mi powiedział że musi przejść operację że chrząstki się nie odbudują bo bardzo duże są ubytki jestem załamana nie wiem co robić syn chodzi z trudem.  Do tego skrzywił mu się kręgosłup i ma zdeformowaną klatkę piersiową.Teraz chodzi do 3 gimnazjum i bardzo chce iść do szkoły na mechanika,pani psycholog mu powiedziała, że nie da rady niech mi ktoś poradzi co mam zrobić czy jest szansa że mój syn będzie chodził i może miał ktoś operację czy ona jest konieczna.   
Nadrzędny Autor marlen Dodany 2012-04-12 21:29
Sprobuj innego lekarza sie poradzic
Nadrzędny Autor marlen Dodany 2012-04-12 21:31
Ja polecam łódz
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Perthes (4951 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill