www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / sprawa zus (2159 - wyświetleń)
- Autor janusz1958 Dodany 2012-04-03 07:13
Witam
chcialbym zorientowac sie w temacie czasu jaki ma zus na zalatwienie sprawy .Otoz po odmownej decyzji zus (odmowa przyznania renty z powodu braku 5 lat w ostatnim10-leciu)donioslem dokumenty ktorych wczesniej nie zlozylem,bo czekalem na duplikaty.problem polega na tym ze czesc brakujacych lat przepracowalem w irlandii(mam wszystkie p-60,p-45 ) oraz polskie swiadectwa pracy z moich wyliczen wynika ze tych lat mam na tyle ze renta bez problemu powinna zostac przyznana,Pani w zus powiedziala mi zew sprawie zaistnialy nowe okolicznosci wiec oni musza to wszystko posprawdzac,tylko ze to sprawdzanie trwa juz ponad miesiac,bylem w zus i zlozylem takie oswiadczenie o mojej sytuacji z prosba o przyspieszenie biegu sprawy tylko ,ze to bylo 2 tygodnie temu i nic sie nie dzieje .i tu jest pytanie w jakim czasie oni sa zobowiazani do zalatwienia tej sprawy,bo przeciez chyba jako instytucja panstwowa obowiazuje ich jakis kodeks.prosze o wiadomosc za co z gory dziekuje
Nadrzędny - Autor nairam Dodany 2012-04-03 08:14
Kodeks Postępowania Administracyjnego.

Art. 35
Par. 1
Organy administracji publicznej obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej
zwłoki.

Par. 2
Niezwłocznie powinny być załatwiane sprawy, które mogą być rozpatrzone w
oparciu o dowody przedstawione przez stronę łącznie z żądaniem wszczęcia
postępowania lub w oparciu o fakty i dowody powszechnie znane albo znane z
urzędu organowi, przed którym toczy się postępowanie, bądź możliwe do
ustalenia na podstawie danych, którymi rozporządza ten organ.

Par. 3
Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno
nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie
skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia
postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym - w ciągu miesiąca od dnia
otrzymania odwołania.

"w sprawie zaistnialy nowe okolicznosci wiec oni musza to wszystko posprawdzac,"  - no ,  to może trochę potrwać , oni mają czas,  Ty zaś cierpliwość "opanuj".
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-04-03 17:48
Zgadza się :-) i ciesz się będzie dobrze :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / sprawa zus (2159 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill