www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / nabycie urlopu dodatkowego (1468 - wyświetleń)
- Autor margolek Dodany 2012-04-03 16:31
Witam. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu mojej sprawy dotyczącej nabycia pierwszego dodatkowego urlopu dla osoby niepełnosprawnej. Jestem pracownica urzędu gminy, od 10.2010 roku przebywam na zwolnieniu lekarskim oraz na rocznym świadczeniu rehabilitacyjnym, od 31.03.11r. mam wydane orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.20.12.2011 dostarczyłam je do pracy.Wracam do pracy po świadczeniu 6.04.2012r.Mam pytanie od jakiego momentu nabywam prawo do dodatkowego urlopu?, mój pracodawca oświadczył że dopiero za rok po przepracowaniu czyli 05.04.2013r. Podpiera się wyrokiem SN, w moim przekonaniu powinnam go nabyć po roku od dostarczenia go pracodawcy. Proszę o pomoc w tej sprawie.Dziękuje
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-04-03 17:43
Dodatkowe 10 dni urlopu należy się po przepracowaniu roku (12 miesięcy). Moim skromnym zdaniem (nie jestem C.I) pracodawca ma rację.
Orzeczenie dostarczyłaś 20.12.11. Na świadczeniu przebywałaś do.... nie wiadomo kiedy....wychodzi, że Orzeczenie otrzymałaś na świadczeniu.
Nie ważne kiedy otrzymałaś orzeczenie, ważne czy od tego momentu przepracowałaś rok.
Pozdrawiam :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / nabycie urlopu dodatkowego (1468 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill