www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Projekt dla osób niepełnosprawnych z Wielkopolski (4652 - wyświetleń)
- Autor Barbara Bartczak Dodany 2012-04-04 10:12
Masz mniej niż 25 lat? Jesteś osobą niepełnosprawną? Mieszkasz lub uczysz się na terenie woj. wielkopolskiego?
Weź udział w projekcie pt. " Kreatywni, mobilni, niezależni. Niepełnosprawni przedsiębiorcy w Wielkopolsce"

Udział w projekcie to:

•  możliwość otrzymania jednorazowej dotacji inwestycyjnej do 40 000,00 zł na swój własny biznes
•  wsparcie pomostowe przez okres 6 miesięcy od dnia zalożenia działalności gospodarczej, wypłacane miesięcznie w kwocie 1386,00 zł
•  bezpłatne szkolenia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej
•  pomoc doradcy zawodowego i psychologa
•  bezpłatna możliwość prowadzenia działalności w HUB-ie przystosowanym do osób niepełnosprawnych

Więcej informacji o projekcie:
www.kreatywniniezalezni.pl

Informacji udziela również Specjalista ds. Rekrutacji Barbara Bartczak tel. 504 456 172, e-mail: b.bartczak@eureka-tp.pl

Zapraszamy serdecznie do udziału w projekcie! Udział jest całkowicie bezpłatny!

Rekrutacja trwa do czerwca 2012 r.
Nadrzędny - Autor hanna1 Dodany 2012-04-04 12:06
A co z osobami, które mają 35 lat, a chętnie wzięłyby udział w tego typu projekcie?mają się powiesić?Czy mam się czuć dyskryminowana z powodu wieku?
Gdziekolwiek dzwonię, jeżdżę i szukam informacji na temat projektów oraz szkoleń, to albo województwo nie to albo nie posiadam danego rodzaju niepełnosprawności albo też, kiedy spełniam wszelkie formalne wymagania, to zbywa się mnie, że nie wiadomo, czy zostanę zakwalifikowana do projektu, np. w Centrum Doradztwa Inwestycyjnego Europejczyk w Poznaniu:
http://ogloszenia.ngo.pl/x/743528

Nie wiem zresztą, czy to odpowiednie miejsce, aby opisywać, jak traktuje się petenta, tzn. osobę niepełnosprawną w tymże Centrum.
Ponadto kiedy zadzwoniłam do Pani Bartczak i spytałam się, czy będą organizowane inne projekty dla pozostałych osób niepełnosprawnych, usłyszałam odpowiedź, że nie wiadomo, czy i kiedy.
To jest najczęściej udzielana mi odpowiedź.  Dla mnie to zbywanie.
Nadrzędny - Autor serduszko12 Dodany 2012-04-05 18:47
Zgadzam się z opinią dla osób po 30 -nie ma nic.
Jeśli coś nawet jest ,to potem "dają"odp-przykro nie ma funduszy.
Wiele razy zgłaszałam się na podobne projekty,ale kiedy podawałam wiek -to był już koniec!.
Ludzie My Też istniejemy-my po 30.
Nie nasza wina ,że jesteśmy niepełnosprawni.
Mam apel do 30 latków ,niech napiszą o swoich problemach -zaapelujmy do osób -Unii- Polska Nas wyklucza!!.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-04-16 17:07 Zmieniony 2012-04-16 17:13
Bo jak się ma poniżej 25 latek to pracodawcy nie muszą płacić podatku... i dlatego szukają osoby niepełnosprawne, możliwie z najwyższymi grupami o niepełnosprawności i jednocześnie z najwyższą mobilnością... A starsze i mniej mobilne to od razu kwalifikują jako nie użyteczni... Taka jest brutalna prawda... 
 
Nadrzędny Autor newcork Dodany 2012-05-13 12:40
Najlepiej zarabia sie przy tworzeniu projektów.Normalnie szok.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Projekt dla osób niepełnosprawnych z Wielkopolski (4652 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill