www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Prośba do Pań o wypełnienie ankiety (3147 - wyświetleń)
- Autor marhip Dodany 2012-04-23 13:05
Witam wszystkie Panie i dziewczyny niepełnosprawne,
piszę pracę z zakresu socjologii pt. Pełnienie ról społecznych przez kobiety niepełnosprawne w społeczeństwie polskim.
Zapraszam do wypełnienia ankiety, co pomoże mi uwiarygodnić moje naukowe rozważania.
Będę bardzo wdzięczna.
Oto linki do ankiety - ma ona II części
http://www.ankietka.pl/ankieta/84622/pelnienie-rol-spolecznych-przez-kobiety-niepelnosprawne-w-spoleczenstwie-polskim.html
oraz
http://www.ankietka.pl/ankieta/84628/pelnienie-rol-spolecznych-przez-kobiety-niepelnosprawne-w-spoleczenstwie-polskim-czesc-ii.html
Pozdrawiam
Marzena
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-04-23 16:07
Pani Marzeno, Ankiety wypełniać nie zamierzam, ale może to się Pani przyda:

Pani pytanie numer 6 jest dość niezręcznie sformułowane. Nie ma czegoś takiego jak "całkowity stopień niepełnosprawności"...

Istnieją dwa systemy orzekania (co istotne, możliwe jest posiadanie dwóch różnych orzeczeń dlatego że w jednym przypadku ocenia się samą niepełnosprawność "biologiczną", a w drugim to, na ile - zdaniem orzeczników - utrudnia ona podjęcie pracy)

W przypadku "stopnia niepełnosprawności" mówi się o: lekkim, umiarkowanym, znacznym.  W przypadku orzeczenia ZUS do celów rentowych, o "częściowej niezdolności do pracy", "całkowitej niezdolności do pracy" lub "całkowitej niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji". W praktyce wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby sporo osób z "umiarkowanym" (środkowym) stopniem, miało orzeczenie tylko o częściej niezdolności do pracy (najniższe), na przykład.

W Pani ankiecie te dwa systemy orzekania się dosyć specyficznie "zlewają". Może to stanowić pewien problem...
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-04-23 19:50
:-) zgada się.
Nadrzędny - Autor marhip Dodany 2012-04-23 21:25
Bardzo dziękuję za podpowiedź :-) naniosłam zmiany :-) Pozdrawiam
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-04-24 20:48
:-)
Nadrzędny Autor miau Dodany 2012-04-29 21:02
W ankiecie jest:

Status zawodowy *
  Pracująca (bez dodatkowych świadczeń)   
  Rencistka pracująca   
  Rencistka niepracująca   
  Uczennica/studentka

A CO JEŚLI KTOŚ JEST CAŁKOWICIE NIEZDOLNY DO SAMODZIELNEJ EGZYSTENCJI I NIE DOSTAŁ RENTY Z ZUS'u, BO MA ZA MAŁO LAT WYPRACOWANE, CO MA ZAZNACZYĆ?!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Prośba do Pań o wypełnienie ankiety (3147 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill