www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Proszę o pomoc w napisaniu odwołania (2872 - wyświetleń)
- Autor Chłopaczek Dodany 2012-05-18 07:11
Witam mam 29lat nie dawno stawałem na komisje orzeczniczą w Starostwie Powiatowym,jak to na takich komisjach wygląda każdy wie... (wywiad 5min, lekarz 3 min...) NASTEPNY!!! poprostu ręce opadają... Ale do rzeczy...po długiej i wnikliwej ( 3 min ) analizie zebranych dokumentów odnośnie mojego schorzenia ( Choroba Schauermanna ) i przeprowadzeniu badania poprzez wetknięciu kilkukrotnym palca w miejsce schorzenia   ( jak przy sprawdzaniu ciasta drożdżowego czy już wyrosło ) i mruknięciu czegoś pod nosem usłyszałem DO WIDZENIA...

Po kilku dniach no może 7 do domu przylecił ledwo co zywy goniec z owym orzeczeniem, otworzyłem i co widze: stopien LEKKI na stałe.
Nie ukrywam że od kiedy zdiagnozowano moją chorobe miałem stopień UMIARKOWANY (1998 r.),inaczej mówiąc przy mniejszych dolegliwościach i lepszych wynikach takich jak prześwietlenie RTG miałem Umiarkowany a obecnie RTG masakra i ciągłe łykanie cukierków przeciw-bólowych do tego stopnia że załatwiłem sobie dodatkowo nadciśnienie... mam mieć Lekki stopień??

Proszę o pomoc w napisaniu odwołania od decyzji orzecznika.
e-mail: rafcio459@tlen.pl
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-05-18 11:50
Oczywiście, każda osoba – w terminie określonym w orzeczeniu – może nie zgodzić się z przyznanym jej stopniem niepełnosprawności. Od orzeczenia Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, zaliczającego do jednego z trzech stopni lub niezaliczającego, przysługuje odwołanie do Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, za pośrednictwem Zespołu, który orzeczenie wydał w terminie 14 dni od daty jego odbioru. Z kolei orzeczenie od Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności może być zaskarżone w terminie 30 dni od daty jego doręczenia do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Z odwołania, które Pan złoży ma wynikać Pana niezadowolenie z orzeczenia, od którego się odwołujemy. Nie ma, więc "wzoru" odwołania, który byłby jedynym obowiązującym.  Można napisać: „niniejszym odwołuję się od orzeczenia (nazwa organu) z dnia (...) w przedmiocie zakwalifikowania (lub nie) mnie do lekkiego stopnia niepełnosprawności. Uważam, że mój stan zdrowia oraz dokumentacja medyczna, jaka została w tej sprawie zgromadzona - przeczą w sposób oczywisty zaskarżonemu przeze mnie rozstrzygnięciu"
Na koniec należy własnoręcznie się pod tym podpisać.

Ubiegając się o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i przygotowując dokumentację medyczną, którą należy załączyć do wniosku proszę jednak pamiętać, że w orzecznictwie pozarentowym stosowany jest holistyczno-funkcjonalny model zdrowia, gdzie o poziomie zdrowia człowieka współdecydują czynniki patogenne (np. schorzenie somatyczne) i zasoby tkwiące w człowieku, w jego cechach biologicznych, psychicznych i społecznych oraz w środowisku naturalnym i społeczno-kulturowym. W tym modelu zdrowia niepełnosprawność wynika nie stricte z rozpoznanej jednostki chorobowej, ale poziomu ograniczenia samodzielności, który z niej wynika w codziennym funkcjonowaniu (samoobsługa, prowadzenie gospodarstwa domowego) oraz realizacji ról społecznych - rodzinnych, zawodowych, zdobywania edukacji.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-05-18 19:51
No proszę wreszcie spec w C.I :-) Nawet ja skorzystałam z info :-)
Dzięki i pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Proszę o pomoc w napisaniu odwołania (2872 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill