www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Mam 1 grupę i skąd mogę liczyć na jakieś dodatkowe pieniądze (10965 - wyświetleń)
- Autor Agapurin Dodany 2012-05-18 11:45
Mam 33 lata otrzymałam pierwszą grupę inwalidzką, mam raka z przerzutami, grupę dostałam bezterminowo. Mam męża i dwójkę dzieci. Mąż zarabia 2200zł na rękę i ja dostaję na starsze dziecko
alimenty w wysokości 560zł. Załatwiłam sobię tylko te 153zł z opieki. Czy mam szanse na dodatkowe pieniądze z opieki. Nigdy nie pracowalam ponieważ po szkole zaszłam w ciążę potem drugą i w końcu wykryli nowotwór piersi z przerzutami. Więc na rentę nie mogę liczyć. Proszę o odpowiedź bo wszyscy mówią że więcej niż te 153 zł nie dostanę. Czyli w polsce człowiek chory i niepełnosprawny ma najlepiej umrzeć? Proszę o odpowiedź. agapurin1979@o2.pl
Nadrzędny Autor nairam Dodany 2012-05-18 14:06
"Proszę o odpowiedź bo wszyscy mówią że więcej niż te 153 zł nie dostanę."  jak tak mówią to musi prawda.
" Czyli w polsce człowiek chory i niepełnosprawny ma najlepiej umrzeć? Proszę o odpowiedź. agapurin1979@o2.pl " - a co tu odpowiadać, trzeba być z rodziny premiera to wówczas p. Kopacz  coś by poradziła ,  rząd oszczędza i to na najsłabszych, chorych  inwalidach, zabrał połowę dodatku  pogrzebowego, nam została tylko modlitwa i "cud"  Tuska  - niestety smutne ale prawdziwe,  życzę siły, zdrowia, wiary.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-05-18 18:12
Niestety przy takim łącznym dochodzie, jako rodzina przekraczacie kryterium i nie kwalifikujecie się do formy materialnej ale...
wg ustawy o pomocy społecznej można otrzymać pomoc nawet gdy przekracza się kryterium dochodowe, wtedy decyzję podejmuje kierownik MOPS (czy innej placówki tak gdzie się stara o pieniążki). Nie pamiętam dokładnie tego przepisu, decyzje wydaje kierownik, gdy odmówi pieniędzy można złożyć odowłanie od tej decyji - wszysko jest napisane na tym piśmie. W wyjątkowych sytuacjach przyznają zasiłek pomimo że się przekracza kryterium dochodowe, robi to się przy bardzo chorych ludziach, klęskach inny zdarzeniach losowych.
Proszę się postarać o pieniążki, zabrać ze sobą orzeczenie, wypisy ze szpitala, ew recepty, próbować a gdy odmówią to sie odwołać. Mało kto wie że mimo większych dochodów może się starać o pieniądze trzeba tylko dobrze to umotywować

podam mój przykład
miałam rentę socjalną i zasiłek pielęgnacyjny zatem przekraczałam kryterium dochodowe, ale byłam objęta programem usamodzielniania sie (przez MOPS) i dostawałam dofinansowanie do wynajętego mieszkania/pokoju. Wg ustawy o pomocy społeczniej nie powinnam dostać bo przekraczałam kryterium ale dostaławałam pieniądze przez 3 lata (ok 450zł co miesiąc) do czasu otrzymania mieszkania od gminy. Kierownik MOPS wykorzystał właśnie jeden z tych przepisów i dostałam więcej pieniędzy niż osoby mieszczace się w kryterium. Miałam udokomentowane koszty wynajmu, koszty leczenia itd więc na tym się opierali.
Zatem można, tylko trzeba wiedzieć że są takie "furtki" w tej ustawie, a gdy nie chcą przyznać to trzeba się odwołać.

Jest Pani w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej, jest Pani w moim wieku. Ja w wieku 24l miałam usuwane łagonego guza z piersi (gruczolako-włókniak), na razie chyba jest dobrze bo nic nie widać na usg ale też nie wiem co mnie czeka za jakiś czas. Mam nadzieję że uda się pani pokonać chorobę, życzę tego z całego serca, bo przerzuty to poważna sprawa ale proszę nie tracić nadzei i walczyć o każdy dzień. Proszę próbować starać sie o większe pieniążki. Serdecznie pozdrawiam i życzę żeby wszystko sie dobrze poukładało.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-05-18 19:24

>Mam męża i dwójkę dzieci. Mąż zarabia 2200zł na rękę
>alimenty w wysokości 560zł. Załatwiłam sobię tylko te 153zł z opieki


Razem to 2913 zł. czyli na osobę tyle ile wiele rent - niestety.
Tak straszna choroba w tym wieku to tragedia i serdecznie współczuję :-(
Jednak ta kwota na czteroosobową rodzinę może spokojnie starczyć. Nie rozumnię też tego "zostawiłam sobie".
Większość matek, żon nic sobie nie zostawia - jest wspólna kasa :-)
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2012-05-19 14:52

>Załatwiłam sobię tylko te 153zł z opieki
>Nie rozumnię też tego "zostawiłam sobie".


REA-dla Ciebie:
-załatwiłam sobie i zostawiłam sobie,to jedno i to samo?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-05-20 18:00
Tak, bo znaczenie główne ma słowo "SOBIE". :-)
Nadrzędny Autor asabert5 Dodany 2019-02-18 07:20
No cóż, zawsze można wziąć kredyt. Z tego co wiem to w AASA POLSKA mają bardzo korzystne warunki kredytowania i późniejszej spłaty, więc tak na prawdę nie powinno być problemów z takim kredytem. Dodatkowo mają niewysokie oprocentowanie a to kolejny spory atut
Nadrzędny Autor moderator Dodany 2019-03-11 07:37
Znajoma miała podobną sytuację uzyskała świadczenia poprzez rozprawę sądową
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Mam 1 grupę i skąd mogę liczyć na jakieś dodatkowe pieniądze (10965 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill