www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Studia (1677 - wyświetleń)
- Autor wierszokletka Dodany 2012-05-23 12:46
Witam wszystkich! ;-)
   Nazywam się Emilia i od urodzenia choruje na MPD. Od października zamierzam samodzielnie studiować we Wrocławiu. Czy wśród forumowiczów są jacyś niepełnosprawni studenci, którzy mogliby udzielić mi jakiś rad z własnego doświadczenia dotyczących studiowania?
Zależy mi na takich technicznych radach dotyczących na przykład poruszania się po mieście itp.
    Czy ktoś z was może wie, czy jeśli zakwaterują mnie w domu studenckim dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, to będzie oznaczało, że w tym domu znajdują się wyłącznie niepełnosprawni?
Z góry dziękuję, za wszystkie porady i uwagi. ;-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2012-05-25 14:40
Odpowiedzi powinni Ci udzielać przede wszystkim studenci z Wrocławia (jeśli są tu tacy), a najlepiej z Twojej konkretnej uczelni. Ewentualnie zajrzyj też na: http://www.ipon.pl/forum/index.php

> czy jeśli zakwaterują mnie w domu studenckim dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, to będzie oznaczało, że w tym domu znajdują się wyłącznie niepełnosprawni?


Ja tylko mogę powiedzieć, że to jest mało prawdopodobne. Chyba, że to jest jakiś bardzo mały akademik. Spodziewałabym się raczej, że mieszkają tam różni studenci, natomiast część lub całość budynku jest też dostosowana dla studentów niepełnosprawnych.

Dużo sukcesów życzę. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Studia (1677 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill