www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / wynagrodzenie (3132 - wyświetleń)
- Autor mikolaj Dodany 2012-05-28 18:22
  prosze o pomoc

bylem zatrudniony w zakladzie pracy jako chalpnik na umowie mialem 1500zl brutto wynagrodzenia.na rękę 1064.Miedzy mną a zakladem posredniczyl drugi zaklad pracy chronionej poniewarz jestem osoba niepelnosprawną umowe z zakladem tym pierwszym podpisalem 01.01.2012 ale do dnia dzisiejszego niemialem materialów do robienia pracy w domu z winy zakladu bo podobnierz niemieli materialu zaklad pierwszy czyli ten glówny przelewal wynagrodzenie na konto zakladu chronionego 1064zl a ten dopiero mi 600zl przez 3miesiace a potem przez 2miesiace 500zl mówiac ze tylko tyle bo placi jakies skladki do zus i musi oplacic koszty pracownika,ale dla mnie to zrobilo sie podejrzane bo przez pul roku zeby niemieli materialów do pracy wiec domagalem sie od zaklady chronionego zeby udostepnili mi wglad do papierów ze oplacali takie skladki ,pani z zakladu powiedziala ze niemaja zadnych papierow ze to byla umowa ustna a musze zaznaczyc ze comiesiac podpisywalem ze pobieram 1064zl bo tak kazali.teraz wychodzi na to ze poprostu zarabiali na mnie i zabierali mi polowe wynagrodzenia dla siebie ja na dowod tego ze mialem polowe wynagrodzenia mam wyciagi z banku w ktorym wchodzilo mi wynagrodzenie dwa dni po tym jak zaczolem sie interesowac papierami zostala wypowiedziana mi umowa.prosze o porade czy mam sznse na odzyskanie tych pieniedzy co byly mi co miesiac zabierane
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2012-05-29 22:02
Tak zrozumiałam, że nic nie robiłeś od początku roku i zarobiłeś ogólnie 2800 zlotych przez 5 mieisęcy? To może jakieś przestojowe było płacone? Jakim cudem "zabierali" Ci coś czego nie wypracowałeś?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / wynagrodzenie (3132 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill