www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pytanie (2372 - wyświetleń)
- Autor xMariD Dodany 2012-06-25 17:05
Witam

Pisze, ponieważ jestem zirytowany niepełnosprawnością mojej osoby, moja lewa ręka jest niepoprawnie rozwinięta na skutek złego rozwoju płodowego. Posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności co jest dla mnie przesadne, ponieważ nie ma rzeczy której bym nie mógł zrobić no może pisać lewa ręką choć pewnie wystarczyło by poćwiczyć no ale nie o to miałem pytać. Chciał bym się dowiedzieć, ponieważ w ZSZ pare lat temu mi powiedzieli że nie mogę być np. spawaczem, elektrykiem, tynkarzem czy podobne zawody w szkole zawodowej nie mówię oczywiście o budownictwie chodź to też bym mógł robić lecz przez niepełnosprawność mam zakaz odgórny, czy jest możliwość pracy przez moją osobę w zawodach tego typu?  a drugie pytanie czy mając taką rękę można odwołać się do ZUS czy czegoś tam aby uznali moją osobę za pełno sprawną jest taka opcja czy to kompletnie odpada? wiem że to pytanie mija się z celem ale mam 21 lat i mam problem ze znalezieniem pracy ale nie dlatego, że nie dam rady jej wykonać bo sam sobie cięższe rzeczy robiłem, tylko przez papierek i ustawy odgórne co jest dla mnie jedna wielką pomyłka bo wiem że mogę coś zrobić a ktoś mi powie że nie i tyle z tego, może istnieje coś w stylu określenia możliwości wykonywania zawodów z owym schorzeniem, istnieje coś takiego? był bym bardzo wdzięczny jak by jakaś znając się na tym osoba mi pomogła, ponieważ jestem młody jeszcze i nie bardzo się na tym znam.

Dzięki z góry za pomoc
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-06-25 17:26
Twój post powinien wielkimi literami widnieć na wszystkich ZUS-ach. :-)
Tak prywatnie to chyba nie papierek Ci przeszkadza tylko widoczna wada ręki? Nikt nie zmusza chyba Cię do okazywania dokumentów? Możesz też zrezygnować z renty albo zarabiać na tyle dużo, że sami Ci zabiorą :-) bo rozumiem, że masz rentę socjalną?
Pozdrawiam, a może pomyśl o pracy umysłowej - nauce?
Nadrzędny - Autor xMariD Dodany 2012-06-25 17:43
No do okazywania nikt mnie nie zmusza ale wadę reki widać co wiąże się z cała resztą ograniczeń, renty nie mam i raczej mi nie dadzą bo jak mi w ZUS powiedzieli "jestem zdolny do pracy", a co do pracy umysłowej uczę się ale za coś trzeba żyć i studia też kosztują a bez wykształcenia narazie moge się z pracą pożegnać chodz i znajomi po studiach też maja problem z praca, jak już mówiłem jak by nie pitolenie o tym do czego osoba taka jak ja jest zdolna a do czego nie to już bym miał z 10 prac. np. oferta pracy przy ociepleniach, możecie mnie za to zamknąć robiłem na czarno przy tym po znajomości, wszystko bez problemu robiłem, szef chciał mi dać umowę normalnie i poszedł się lekarzy pytać czy jest taka opcja, bo naprawdę znam się na rzeczy i powiem szczerze wole popracować w takim czymś bo lubię niż siedzieć za biurkiem a zakończenie znacie :-) bezrobotny pff,   i czy to jet normalne ? 
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-06-25 18:54
po pierwsze to lekarz medycyny pracy może ci pomóc w dopuszczeniu do danego zawodu, szef nie może pytać się za ciebie, powiedzmy zainteresował sie tobą i wysyła cię do lekarza mecyny pracy (zakładowego) a ten decyduje czy możesz czy nie możesz, a jak możesz to z jakim ograniczeniem ;-)
po drugie, mając takie orzeczenie możesz pobierać zasiłek pielęgnacyjny (obecnie 153zł - nie dużo ale zawsze coś)
po trzecie, PFRON może cię wspomóc w finansowaniu studiów, na ich stronie dowiesz sie jaką pomoc oferują i jakie trzeba spełnić kryteria aby ją otrzymać
po czwarte nie pracuj na czarno, bo potem zabraknie ci składek, im młodszy jesteś tym mniej lat musisz mieć wypracowane do ew renty - gdybyś jednak kiedyś potrzebował ją, np w z powodu innej choroby - nidgy nie wiadomo jak się życie potoczy. Warto mieć jak najwięcej wypracowane, zwłaszcza po podwyższeniu wieku emerytalnego!
po piąte, bardzo się chwali że chcesz pracować jak każdy zdrowy człowiek :-)

serdecznie pozdrawiam i powodzenia, z takim podejściem na pewno sie uda dostać do wymarzonej pracy :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pytanie (2372 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill