www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / jak wybrac lata do obliczenia renty (3026 - wyświetleń)
- Autor janusz1958 Dodany 2012-07-27 19:48
Witam
chce zapytac o sposob wyboru lat pracy do obliczenia renty,z tego co wyczytalem to sa dwie mozliwosci tzn mozna wybrac najlepsze 10 lat z ostatnich 20,lub 10 lat z 20 w calym przebiegu pracy,nie wiem czy dobrze to wszystko zrozumialem i dlatego pisze z prosba o wyjasnienie mi tej kwestii,no i przy okazji nastepne pytanie ktory sposob jest bardziej korzystny dla rencisty ,czy zus daje mozliwosc wyboru czy sam decyduje i nalicza wedlug siebie prosze jeszcze raz o wyjasnienie mi tych spraw za co bede bardzo wdzieczny
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2012-07-27 20:49
Masz rację ale tylko w pierwszej wersji i też nie do końca:

>najlepsze 10 lat z ostatnich 20


/ALE TU WAŻNE!!! - KOLEJNYCH/

natomiast druga to 20 lat z całego okresu ubezpieczenia. Ustawa 17.12.1998 D.U. 2009 nr 153 poz 1227
Poniżej zamieszczam link do strony, na której można wyliczyć rentę lub emeryturę:
http://wieszjak.pl/narzedzia/kalkulatory/21,kalkulator-emerytalny-zus.html
ZUS też ma obowiązek wybrania najlepszej opcji i pod tym względem można im zaufać /ale sprawdzić nie zaszkodzi/
Powodzenia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / jak wybrac lata do obliczenia renty (3026 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill