www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta Socjalna (6047 - wyświetleń)
- Autor WRECKERR Dodany 2012-08-01 09:40
Witam posiadam stopień niepełnosprawności umiarkowany.
Przyczyna niepełnosprawności 10-N 05-R
W związku z tym mam pytanie,Czy przysługują mi jakieś usługi socjalne jeśli tak to jakie ?
I cz mogła bym się starać o rentę socjalną i dodatek rehabilitacyjny ?
Nadrzędny - Autor michoo7 Dodany 2012-08-01 10:51
A ile masz latek??
jeśli twoja niepełnosprawność powstała do 18 roku zycia lub w przypadku gdy studiujesz - do 25 roku życia, to masz podstawę do starania się o rente socjalną. Jeśli chodzi o zasiłek pielęgnacyjny (153 zł) to jeśli spełniasz ww. warunek to ZDAJE się ze Ci się należy. Udaj się do MOPS-u (miasto) lub GOPS-u i dowiedz się czy tak jest.
Żeby uzyskac rentę socjalną musisz uzyskać orzeczenie w zusie o całkowitej niezdolności do pracy, a z tym jest cieżko.
Składaj wniosek do Zusu a sie dowiesz czy spełniasz swszystkie wymagania czy nie.

POwodzenia!
Nadrzędny - Autor WRECKERR Dodany 2012-08-01 12:04
W moim przypadku niepełnosprawność powstała po 25 roku życia
Mój wiek to 50 lat
w tej chwili jestem na zasiłku dla bezrobotnych ponieważ firma uległa likwidacji
Nadrzędny - Autor michoo7 Dodany 2012-08-02 12:29
To staraj sie nie o socjalna a z tytułu niezdolnosci do pracy. Wykaż 5 lat okresów składkowych (praca) i nieskładkowych (studia, zwolnienia itd. ) w ostatnim dziesiecioleciu i składaj do zusu.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-02 14:42
Nie tylko! Możesz złożyć wniosek o zasiłek stały wyrównawczy do MOPS. Kwota zależy od dochodu rodziny lub osoby samotnie gospodarującej. Było to ok. 500 zł. ZAZNACZAM OKOŁO :-) Najlepiej z Orzeczeniem zgłoś się do Opieki Społ. tam Ci powiedzą co dalej. Masz zniżkę na przejazdy MPK. Łatwiej się zatrudnić. W ZUS trzeba trochę więcej warunków spełnić. Zależy o jakie "usługi ci chodzi".
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor inkara2001 Dodany 2012-08-04 20:42
jezeli w zusie dostałaś orzeczenie o częściowej zdolności do pracy  i bez prawa do renty możesz się zgosic do mopsu lub gopsu zależy gdzie mieszkasz i muszą ci przyznać rentę socjalną takie masz prawo
Nadrzędny - Autor inkara2001 Dodany 2012-08-04 21:24
- -/- Autor inkara2001 Dodany 2012-08-04 20:43 Zmieniony 2012-08-04 20:53
ja tez wałczę z zusem od października 2011- najpierw  zabrali mi jeden dzień chorobowego  wież złożyłam sprzeciw do sadu biegli sadowi uznali ze cyt kruszenie kopi o jeden dzień chorobowego w moim przypadku jest absurdalne,potem oczywiście były komisje o rentę inwalidzką od stycznia 2012 walczę i stawiam się na komisje najpierw była komisja jednoosobowa potem trzy osobowa i odwołania do sadu teraz 3 września mam kolejne badania przez biegłych sądowych i zobaczymy .po napisaniu kilku listów do rożnych  ministerstw w naszym kraju i kancelarii premiera i prezydenta zus odpisał mi w odpowiedzi że dostosuje sie do decyzji sądu i nie będzie już dalej się odwoływał
Jeśli mogę komuś pomóc w pisaniu takich pism proszę oto mój e mail inkara2001@gmail.com postaram się pomagać w miarę moich możliwości
Nie jestem prawnikiem lecz zwykłą osobą która została pokrzywdzona przez zus
Odpowiedz Edytuj Usuń
Nadrzędny - -/- Autor REA Dodany 2012-08-04 20:48
To też metoda:)
Odpowiedz Zgłoś
Nadrzędny - -/- Autor inkara2001 Dodany 2012-08-04 20:55 Zmieniony 2012-08-04 21:01
łapie się wszystkich możliwości ministerstwo zdrowia zaskarżyło ostatnia decyzje zusu w odwołaniu do sadu napisałam BRAK KOMPETENCJI LEKARZY ORZECZNIKÓW ZUS podałam nazwiska całej komisji trzyosobowej ze badania przeprowadzone przez ów orzeczniczki były  uwłaczające ludzkiej godności
Odpowiedz Edytuj Usuń
Nadrzędny -/- Autor Kundzia Dodany 2012-08-04 21:13
możesz mi powiedzieć jak to zrobiłaś że ministerstwo zaskarżyło decyzję zus? Ciekawa sytuacja :-)
Dobrze że im nie odpuściłaś, trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam :-)
Odpowiedz Zgłoś
Nadrzędny - -/- Autor inkara2001 Dodany 2012-08-04 21:30 Zmieniony 2012-08-04 21:34
opisałam całą sytuacje badań przez komisje i wysłałam do ministerstwa zdrowia w odpowiedzi o ów ministerstwa
Departament nadzoru kontroli i skarg  MZ przekazuje w załączniku dotycząca zastrzerzen do orzecznictwa lekarskiego oraz trudności w otrzymaniu świadczeń rentowych
jednocześnie informujemy o przekazaniu skargi i zaskarżenia do departamentu ministerstwa
mam mnustwo odpowiedzi na rożne moje pisma  pisałam również do gazet i do tych wszystkich programów typu uwaga ale nikt mi nie odpisał
postanowiłam sobie ze im nie odpuszczę i napisze nawet do Strasburga jak będzie trzeba
Odpowiedz Edytuj Usuń
Nadrzędny - -/- Autor Kundzia Dodany 2012-08-04 21:42
gratuluję pomysłów i determinacji, mam nadzieję że wszystko się uda, trzymam kciuki :-)
Odpowiedz Zgłoś
Nadrzędny -/- Autor inkara2001 Dodany 2012-08-04 21:43 Zmieniony 2012-08-04 21:48
dziękuje pozdrawiam
a tak w ogóle to chciałabym zając się tym profesjonalnie czyli pomagać osoba poszkodowanym przez zus ale nie wiem od czego zacząc i nie wiem czy stworzyć fundacje czy stowarzyszenie ale jak się dowiem to będę pomagać takim osobą jak ja  może mi się uda załatwić rożnych prawników pro-bono może dam rade  osoby które chcą pomagać  za darmo innym proszę o kontakt e-mail.inkara2001@gmail.com
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-04 21:29
A CO TO MA BYĆ?????
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-04 21:31
Wprowadzasz ludzi w błąd inkara. Z MOPS czy GOPS są zasiłki, a nie renty socjalne.
Nadrzędny - Autor inkara2001 Dodany 2012-08-04 21:35
rea masz racje
przepraszam zasiłki stałe ale warunkiem musisz mieć orzeczenie z zusu o niezdolności do pracy bez prawa do renty inwalidzkiej
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-04 22:14
Niekoniecznie z ZUS, może być z Zespołu d.s. orzekania o niepełnosprawności. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta Socjalna (6047 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill