www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stałe orzecznie (4687 - wyświetleń)
- Autor scaza Dodany 2012-08-02 14:37
Witam
Mama takie pytanie bo staje do komisji o przyznanie kolejnego orzeczenia co dwa lata od 2006-08 i 2008-10 miałem umiarkowanie od 2010-2012 mam lekkie czy jest jakoś możliwość ustalenia stałego orzeczenia? Bo od kogoś usłyszałem że za trzecim razem muszą sie już jakoś ustosunkować
Dzięki za info
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-02 14:45
Mój znajomy ma czwarte na 2 lata - w ub. r. dostał :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-08-02 17:07
wszystko zależy od stanu zdrowia
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-08-02 19:47
to nie tak że za trzecim razem muszą sie ustosunkować, wszystko zależy od choroby podstawowej - jeżeli jest nieulaczelna i nie rokuje znacznej poprawy to za którymś tam razem dają na stałe, jeżeli choroba daje szanse na wyleczenie choćby w dalekiej przyszłości, albo na poprawienie komfortu życia z tą chorobą - wtedy dają okresowo. Zdarza się też że taka komisja orzeka na stałe przy chorobach rokujących poprawę jak i odwrotnie - nie rokującym poprawy daje okresowo, to tylko już od nich zależy. Mają pewne wytyczne ale różnie działają.
Obecnie ubiegam się o piąte orzeczenie i pewnie jeszcze kilka razy mnie to czeka, oby nie kilkanaście - mam nadzieję że wyzdrowieję :D

pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-08-04 17:20
lekarze orzecznicy ~ oni po prostu nie odbierają Ci nadzieji że wyzdrowiejesz ;-)
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-08-04 18:11
prawda a i jeszcze sami uzdrawiają ;-)
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-08-04 19:21
;-) kiedyś było hasło - ręce które leczą - na szczęście ;-) my mamy orzeczników którzy czynią cuda
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-04 19:51
W wielu wypadkach niestety mają rację. Jednak kierują się głównie wiekiem.
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2012-08-04 21:57
Rea  wybacz pierwsze zdanie rozumiem ale drugie do niczego dopasowac nie moge. Rozjasnij moje myslenie.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-04 22:11
Zależy ile Ci brakuje do wieku emerytalnego.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-05 16:10
Cieszę się Wolodia, że przynajmniej Ty rozumiesz pierwszą część mojej wypowiedzi, ale dla inteligentnych inaczej, lub tych, których to dotyczy: "w wielu wypadkach mają rację", bo jest wiele schorzeń, które można wyleczyć, z którymi wiele osób żyje, pracuje i nie stara się o rentę. Nawet po udarze - zależy jaki - znam osobę całkiem sprawną - tak na dobrą sprawę trudno powiedzieć czy był ten udar. Są osoby po operacji zaćmy i chore z wieku, tak na wszystko po trochu - mają renty np. na 5 lat, 2 lata - ja bym nie dała wcale. Jak to się ma do ludzi po amputacjach, ciężkich wypadkach - niesprawnych ruchowo, niedosłyszących itp?  Do chorych na nowotwory, psychicznych, z porażeniami i innymi chorobami postępującymi?
ZUS patrzy też ile brak do emerytury, jak masz wypracowane i brak ci np. 1 - 2 lat dostaniesz na stałe.
Tak z mojej obserwacji: najbardziej się rzucają ci najmniej chorzy :-(
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-08-04 23:06
rea ~ oni zawsze mają rację ! Masz w rodzinie orzecznika?
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-05 15:55
Pytanie bardzo inteligentne, na poziomie niektórych polityków :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stałe orzecznie (4687 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill