www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak postarać się o własne mieszkanie. PILNE !!! (2224 - wyświetleń)
- Autor Darasmo Dodany 2012-08-03 10:14
Witam,
mam pytanie jak w temacie. Jestem osobą niepełnosprawną o stopniu umiarkowanym, oraz o całkowitym zakazie pracy. Chciałbym się dowiedzieć czy taka osoba jak ja może liczyć na jakąś pomoc od państwa w zakupie lub innej pomoc przy zdobyciu swojego mieszkania. Gdzie się udać.
Z góry dziękuje za każdą odpowiedzi.
Oczywiście wiem że można iść do banku po kredyt, ale też nie chodzi mi żeby dostać mieszkanie za darmo.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-08-03 13:39
Możesz udać się do swojej gminy - tam mają pełnomocnika ds osób niepełnosprawnych, być może coś ci podpowiedzą.

Są tzw TBS - wpłaca się x% wartości mieszkania - to w gminach, obowiązuje kolejność zgłoszeń i trzeba spełniać ich kryteria - niestety nie wiem jakie, ponieważ każda gmina ma swoje wew rozporządzenia, jeżeli spełniasz je, to powiedzą co trzeba zrobić, gdzie i jakie dokumenty złożyć. Na takie mieszkanie trochę się czeka

Są też mieszkania komunalne (obecnie jeszcze na czas nieoznaczony) oraz socjalne (umowa najmu np na 2 lata i przedłużana do czasu poprawy sytuacji finansowej). Tymi lokalami dysponuje gmina. Aby się o nie ubiegać, trzeba spełnić jednocześnie kilka warunków - jakie to też zależy od danej gminy, ale na pewno kryterium jest metraż w obecnie zajmowanym mieszkaniu/pokoju, brak mieszkania własnościowego, kryterium dochodowe, być obywatelem Polski i być mieszkańcem danej gminy - każda gmina może mieć różne kryterium, zatem dobrze się udać do nich i zapytać czy się kwalifikujesz. Jeżeli tak, składasz wniosek i czekasz aż komisja mieszkaniowa zakwalifikuję cię na listę, a potem czekasz w kolejce na mieszkanie, nie raz wiele lat

pozdrawiam serdecznie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak postarać się o własne mieszkanie. PILNE !!! (2224 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill