www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Czy slyszal ktos o technologiach asystujacych? (4651 - wyświetleń)
- Autor Inzynier technologji asystujacych Dodany 2012-08-08 10:57
Witam,
Zamiescilem juz jeden watek na tym forum tylko pod innym tematem, ale pytanie jest takie samo.
Czy znane sa panstwu urzadzenia elektroniczne (lub programy czy aplikacje) ktore osobie niepelnosprawnej pozwalaja byc bardziej niezaleznym/nej. Takie systemy pozwalaja jednym guzikiem* kontrolowac wiekszosc urzadzen w domu - DVD,TV, lampy, swiatla, telefon, domofon, itd.
Mozna powiedziec ze cos jak inteligentny dom, jednak przystosowany dla osoby niepelnosprawnej.
Prosze jakiekolwiek informacje i kontakty.
Z gory bardzo dziekuje.

* przez guzik rozumiem urzadzenie przelaczajace i moze byc sterowane palcem (nacisk), glosem, lub np mrugnieciem powieki, albo dmuchnieciem.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-08-08 22:11
Trzeba było to w poprzednim wątku napisać że chodzi o pełną elektroniczną obsługę całego mieszkania lub domu. Owszem są, ale nie znam ich etapu ani producenta. Byłam tylko w takim miejscu. Działają na zasadzie fotokomórki. Chyba, że znów czegoś nie rozumiem.

Inteligenty dom ..... hmmmm to kasa ponad miarę zwykłego zjadacza chleba.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2012-08-09 20:13
Ella - wcale to nie takie nieosiągalne :-)

Ja miałam kiedyś wyłącznik światła na pilota - tego samego co TV. Mam bramę garażowa na pilota. Pełnej obsługi nie mam, bo nie potrzebuję, ale myślę, że przy obecnych możliwościach elektroniki wcale nie jest takie nieosiągalne, zarówno technologicznie, jak i finansowo.

Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-08-10 19:17
Kryształku; Owszem i ja mam pager bo tak to się nazywa, ale nie za 50zł. No cóż myślałam o tych co mają renty niskie, a są na łasce osób trzecich.
Przytoczę przykład bloku i domofonu
na dole przycisk się nie zmienia:
1) Kupujemy Bellman nagłaśniacz z opcją nie tylko dźwiękową ale i sygnałem świetlnym = 3 - cztery cyfry bo musi być i pager(pilot)
2)   "           domofon za 45.- + podłączenie (nie zawsze w każdym pomieszczeniu działa fotokomórka) = 200.-
-----------------------------
Razem wyniesie to 4 cyfry

Pytanie: dlaczego przy domofonie aż 200zł
Odpowiedź: Samo podłączenie wynosi równo 145.-

Jeśli weżmiemy tylko to co powyżej to za co kupić leki chleb buty czy dać dziecku na bułkę mając przykładowo około 1000zł a są i tacy co mają 600.- 800.- m-cznie?
I dlatego dałam zdanie:

>Inteligenty dom .....
>hmmmm to kasa ponad miarę zwykłego zjadacza chleba.>


A gdzie urządzenia do otwierania drzwi, zapalania światła itp. .......

                       
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-11 16:49
Masz rację Elu - niestety :-(
Nadrzędny Autor Inzynier technologji asystujacych Dodany 2012-08-13 14:41
Dziekuje wszystkim za ta krotka dyskusje po moim wpisie.
Smutne to, ze chorzy nie moga miec takich systemow. Rozumiem kwestie finansowa. Prawdopodobnie 99% ludzi, ktorym ja takie systemy instaluje i naprawiam, nie byloby na nie stac. Sa one klasyfikowane jako urzadzenia medyczne, a to od razu winduje cene kilkukrotnie. Jednak tutaj chory nie placi ani grosza. Jak sie kwalifikuje to dostaje "na recepte" i juz.
Mialem nadzieje uslyszec tu na forum, ze sa jakies dofinansowania czy fundacje zajmujace sie porawa standaru zycia osob niepelnosprawnych, a dalej firmy, ktore to zapewniaja.
No, coz. Widac, ze w tej kwestji nic sie nie zmienilo. BRAWO SKACZACY SOBIE DO OCZU POLITYCY, BRAWO!
Dziekuje i zycze powodzenia.

(bede tu zagladal od czasu do czasu ale pewnie dlugo nic nowego sie nie dowiem)

PS. Pager to nie jest pilot, tylko urzadzenie do przesylania krotkich informacji textowych. Np lekarzowi jak zapiszczy taki przy pasku to zerknie i juz wie gdzie go potrzebuja.
My tez takie instalujemy dla niepelnosprawnych. Opiekun nie musi wtedy co 5min zagladac i pytac sie czy cos pomoc. Moze isc na zakupy i tylko jak mu zapika i zabrzeczy w kieszeni to wie ze jest wzywany.
Ale to tak na marginesie.

Wszystkiego dobrego, pozdrawiam.
Arek
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-08-13 22:11
Panie inżynierze to co mam nie jest pagerem do krótkich informacji tekstowych ale świetlnych - smoczek,ogień,domofon, telefon. Takie ma symbole. Nie ma nic wspólnego z zagranicznymi, które noszą przy sobie np. lekarze.

Sprawa dofinansowania - PFRON, NFZ, i tu pewnie ktoś mnie poprawi ale nic to PCPR, MOPS to tyle wiem. NFZ jak dofinansuje to kiepskie "grosze" reszta placówek nie śpieszy się z powodu braku kasy.
Tak to smutne ale prawdziwe. Teraz pewnie odezwę się dopiero za m-c
Pozdrawiam serdecznie i życzę panu wielu satysfakcji z pracy. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Czy slyszal ktos o technologiach asystujacych? (4651 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill