www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Orzeczenie o niepełnosprawności (6526 - wyświetleń)
- Autor mojo Dodany 2012-08-24 17:32 Zmieniony 2012-08-24 18:15
Witam.
Otrzymałem z powiatowego zespołu orzeczenie o umiarkowanym stopniu ale bez karty parkingowej o którą wnosiłem.
Pytanie jest krótkie.
Czy komisja wojewódzka może mi zmienić stopień jezeli w odwołaniu podnosiłem tylko fakt nie przyznania karty?
Proszę o pilną odpowiedź bo komisja już 28.08 a umiarkowany stopień jest mi niezbędny do pracy, wiec najwyżej nie pójdę.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-08-24 20:33
No i jak zwykle: najpierw coś robisz a później zaczynasz się zastanawiać... Gratuluję.
Może zmienić stopień.
I obawiam się, że może się to odbyć także bez Twojej obecności - zaocznie, na podstawie dokumentacji. I ciekawe, co wtedy.
Nadrzędny - Autor mojo Dodany 2012-08-25 12:06
Pytanie było proste czy ktoś z Państwa wie tak czy nie - mogą zmienić ( zmniejszyć) stopień niepełnosprawności jeżeli odwołuję się od nie otrzymania karty parkingowej. Trzeba czytać ze zrozumieniem. A o zaocznosć się nie boję bo we wezwaniu jest napisane, że nie stawiennictwo skutkuje nie rozpatrzeniem sprawy.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2012-08-25 16:54
Moim zdaniem, skoro nie kwestionujesz stopnia niepełnosprawności, a tylko jeden z elementów, do którego masz zastrzeżenia, bo uważasz, że spełniasz warunki - to tylko ten wątek będzie rozpatrywany.
I życzę dobrego zakończenia, powodzenia!
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-25 17:45
Blu... najpierw poczytaj, poucz się itd, a potem pisz :-)
mojo: nie masz się czego bać, gdyż żadne odwołanie, apelacja itp. itd. NIE MOGĄ BYĆ (SKUTKOWAĆ) NA NIEKORZYŚĆ WNOSZĄCEGO  :-) Najwyżej podtrzymają decyzję.
Nadrzędny - Autor mojo Dodany 2012-08-25 19:24
Dziękuję za podpowiedzi.
Nadrzędny - Autor mojo Dodany 2012-09-19 17:33
Witam
Otóż byłem na wojewódzkiej pięknie, cacy ę ą itd jaki pan chory że na powiecie dali umiarkowany, ależ oczywiście że należy się karta po czym przysłali że podtrzymują zaskarżoną decyzję. Teraz do sądu. Czy tu jest tak samo czy nie mogą uchylić w ogóle?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-19 17:46
Uczciwie piszę, że.... No właśnie - moim zdaniem nie pomoże Sąd :-(
Nadrzędny - Autor mojo Dodany 2012-09-19 20:15
???ROZWIŃ PROSZE???
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-09-20 16:37
Zwyczajnie: skoro woj. podtrzymała to muszą mieć prawne (ustawowe) podstawy i tyle. Szczerze mówiąc nie wiem i nie chce mi się szukać, ale sam możesz poszukać, czy w Sądzie przy odwołaniu od decyzji, Sąd może orzec na niekorzyść czy nie. Tzn. jest tak, że w niektórych sprawach Sąd na odwołaniu - chociażby się dopatrzył nieprawidłowości nie może orzec na niekorzyść powoda. Poza tym zastanawia mnie to, że boisz się, że ci zabiorą grupę - to tak chory może nie jesteś, albo papiery masz nie tak mocne - sam musisz podjąć decyzję, po spr. tego o czym pisałam wyżej :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Orzeczenie o niepełnosprawności (6526 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill