www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / leki na upośledzenie umysłowe (4070 - wyświetleń)
- Autor romek806 Dodany 2012-08-26 17:06
Mamy syna z rozpoznaniem upośledzenia umysłowego w stopniu znacznym z przejawami agresji ,i chciałbym zapytać dlaczego za leki każą nam płacić 100% bo ta jednostka chorobowa nie przewiduje zniżek a jest to choroba przewlekła i nie uleczalna ,proszę o jakąkolwiek wiadomośc.
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2012-08-27 11:15
Upośledzenie umysłowe to nie jest choroba przewlekła, fakt nie uleczalna ale na pewno nie przewlekła, bo jak ktos może być raz upośledzony a raz nie bo tym charakteryzuje sie przewlekłość. Co to są za leki i na co? nazwę ich, co za lekarz wystawia wam recepty? Swoją drogą jeśli np neurolog wypisuje receptę na lek to on bardzo dobrze wie czy zniżka się należy czy nie.
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2012-08-29 09:16
chrupka - co to za odpowiedź przeciez nic nie napisaloś konkretnego a pytaja sie o konkrety. Ja natomiast moge powiedziec ze czytajac i korzystajac z lekow psycho zawsze doczytuje sie ze sa i byly pelnoplatne ze cenniki rzadowe nie przewiduja innych ze jest to wstyd dla rzadzacych przyznac sie ze choruja oni czyinni w ich rodzinie lepiej deptac wszystkich. A ponadto ladnie sie czyta ze "niemcy przyjezdzaja do nas po pelnoplatne leki" bo u nas tanio . Jakbym zarabial 10 razy wiecej to tez bym chwalil. a tak to co religa zrobil dla sercowcow to dostaje w leb i coraz mniej tanszych lekow. A psychotropy zawsze u nas byly 100%
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2012-08-29 12:11
ja biore leki psychotropowe i wykupuje je na recepte ulgową jako choroba przewlekła
Nadrzędny Autor chrupka79 Dodany 2012-08-29 12:49
Wołodia a co można napisać jeśli ktoś pisze bez sensu, główna jednostka chorobowa jest upośledzenie umysłowe z tym wiąże sie agresja więc lekarze nie szukaja już chorób psychicznych, a tylko na choroby psychiczne są zniżki, są psychotropy ze zniżka ale chory musi miec stwierdzona tę chorobę lecz tak jak napisałam wyżej dla lekarzy upośledzenie jest wszystkim i nie szukaja juz nic innego. Wołodia co to znaczy upośledzenie, agresja , choroba psychiczna , jakie są leki ze zniżką i bez, to  wszystko wiem az za dobrze nie trzeba mnie uświadamiać  mam upośledzoną córkę więc żyje tym na co dzień, jak można odpowiedzieć konkretnie jesli nikt nie napisał nazwy leku i czy te leki przepisuje psychiatra czy tylko neurolog. Bo jaki lekarz kieruje dzieckiem to też jest ważne.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / leki na upośledzenie umysłowe (4070 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill