www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ulgi na legitymację osoby niepełnosprawnej. (4643 - wyświetleń)
- Autor Joanna1996 Dodany 2012-08-30 16:22 Zmieniony 2012-08-30 16:29
Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy prócz zniżek na PKP i PKS, posiadając legitymację osoby niepełnosprawnej (stopień umiarkowany) przysługuje mi też zniżka na dojazd do szkoły także Busem?
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2012-08-30 19:03
Busem nie, to prywatny przewoźnik jemu nikt potem nie zapłaci za twój przejazd, bo PKS lub PKP to przewoźnicy państwowi i za Twój bilet ulgowy potem dostaną dopłatę z gminy za trasę przejazdu na której Ciebie wożą,. Fakt możesz popytać u właściciela busów bo zapytać nigdy nie zaszkodzi, może tak zwyczajnie po ludzku zgodzi się na obniżke dla Ciebie.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-30 19:17
Zgadza się :-)
Nadrzędny - Autor moerbecke Dodany 2012-09-07 22:11
Z moich przedmówców (a raczej przedpisców :D) kompetencja wprost paruje. Otóż nie jest tak, że prywatne busy nie honorują ulg. Honorują, tyle że nie wszystkie. Jeśli dana firma ma podpisana umowę z samorządem wojewódzkim na refundowanie ulg USTAWOWYCH (bo o takich tu mowa), to ulgi są takie same jak w PKS. Owszem, ponieważ z wielu busów korzysta mało osób niepełnosprawnych, czasami firmom się nie opłaca użerać z całą biurokracją dla kilku złotych refundacji. Nie jest jednak tak, ze prywatne busy nie akceptują ulg "bo nie są państwowe" (pokażcie mi dzisiaj jakikolwiek państwowy PKS- co najwyżej niektóre mogą być w rękach samorządów)- ustawa używa terminu "publiczne środki transportu zbiorowego". Jeśli dana firma transportowa spełnia kryteria (np. cenowe) to jak najbardziej otrzyma dofinansowanie na przejazdy ze środków publicznych.
W każdym razie przed udzieleniem odpowiedzi sprawdźcie czy przypadkiem nie robicie komuś wody z mózgu- w tym przypadku tak niewątpliwie jest.

Pozdrawiam,

moerbecke
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2012-09-08 18:38
Moerbecke uwazasz ze nie jestesmy osobami kompetentnymi ok skoro takie masz zdanie to sie nie kłócę z toba o to , w końcu ja mam tylko niepełnosprawną ON i co ja tam wiem tyle co nic, ale ty też nie wiele wiesz bo co z tego ze jest ustawa moze sobie być, chciałabym zobaczyć chociaż jednego prywatnego przewoźnika który podpisuje umowę z gminą, ustawa jest ale "martwa" tzn nikt z niej nie korzysta, więc nie pisz że z nas kompetencja paruje bo to forum ON i chyba wiemy jak ta nasza szara rzeczywistość prosperuje. Co komu po ustawach jak nikt z tego nie korzysta.
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2012-09-09 09:05
ja kilka razy jechałem prywatnym busem i miałem ulgę na przejazd
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-09-12 18:20
Busy u nas a i nie tylko bo Kraków też ma zniżki. Wiem bo jeżdżę, ale na legitymację z fotką i wpisem jaki stopień niepełnosprawności. Przed wejściem proszę pytać bo nie wywieszają odpowiednich tabliczek zniżkowych poza biletami miesięcznymi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ulgi na legitymację osoby niepełnosprawnej. (4643 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill