www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / starz dla on (2589 - wyświetleń)
- Autor Dzoanna Dodany 2012-09-01 11:54
Witam, mam pytanie jak w temacie odnośnie stażu dla osoby niepełnosprawnej. Wiem oczywiście że osoba z rentą socjalną może zarejestrować sie tylko jako poszukująca pracy, a staż finansuje PEFRON. Ale mam takie pytanie bo planuję wyjechać do innego województwa i czy będzie mi przysługiwał staż z up w mieście w którym mieszkam, mimo że staż będzie zupełnie w innym mieście i województwie? Mam nadzieję że nie namotałam za dużo:)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-01 13:28
O ile zameldujesz się w mieście, w którym będziesz przebywał - jest to zresztą obowiązek, to staż możesz załatwiać w mieście, w którym będziesz mieszkał, zwłaszcza, że (jak rozumie) tam też chcesz odbyć ten staż.
Nadrzędny - Autor Dzoanna Dodany 2012-09-01 19:23
Tak w tym mieście gdzie planuję wyjechać chciałabym odbyć staż. A czy jest tak jak bym była zameldowana na pobyt czasowy czy muszę na stałe się meldować? I w takim razie mimo że mam rentę o staż mogę się starać, prawda bo kiedyś u mnie w UP powiedzieli mi że nie mogę, ale sprawdziłam gdzieś w internecie że jednak mi się należy i tutaj chciałam zweryfikować czy dobrze zrozumiałam.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-09-02 13:28
O staż z B.P. nie. Są programy skierowane do konkretnych osób - o.n. z rentą też - może o tym czytałaś? :-) Istnieją też różne rodzaje staży finansowane przez PUP i zależy czy się łapiesz czy nie. Wystarczy zameldowanie na pobyt czasowy, ale ze wszystkim musisz się zmieścić w tym okresie - pobytu czasowego, np. 3 miesięcy, 6 miesięcy itd.
Zaznaczam nie jestem z C.I. i nie ponoszę odpowiedzialności za najnowsze (z 4 miesięcy) zmiany w ustawach.
Pozdrawiam :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / starz dla on (2589 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill