www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / artrodeza aPiP i korekcja osi palca. (4781 - wyświetleń)
- Autor venres Dodany 2012-09-04 17:24
Witam, cztery lata temu zgłosiłem się do szpitala ze zdeformowanym palcem piątym u stopy.
Cytuję:
Artrodeza międzypaliczkowa"
"Dokonano artrodezy aPiP i korekcji osi palca."

Od czasu tej operacji dokucza mi ból. Po przejściu nawet kawałka drogi do sklepu robi mi się opuchlizna i ból. Sprawia mi to naprawde wielki problem ponieważ trudno jest mi podjąć jakąkolwiek pracę. Więc odwiedziłem szpital gdzie miała miejsce ww operacja i lekarz powiedział że tak będzie juz do końca życia, zalecił mi jedynie rehabilitacje, które nie powiem że pomagają lecz tylko na jakiś okres. Dodam także że trudno jest mi utrzymać równowagę stojąc tylko na lewej stopie. No i tutaj rodzi sie moje pytanie, czy jest w ogóle sens starać się o przyznanie mi niepełnosprawności? Czy to się w ogóle kwalifikuje? Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-04 18:15
Dawno tak się nie uśmiałam!!! :-), :-), :-)
Wielu osobom "trudno utrzymać równowagę" stojąc nawet na 2 stopach, hi,hi
Nooo ale w kraju układów wszystko jest możliwe :-)
Nadrzędny - Autor venres Dodany 2012-09-04 20:00
Tak tak, mi to za to nie jest do śmiechu jak leże dwa dni nieruchomy :-) Zadałem pytanie i oczekiwałem dojrzałej opinii, ale w tym kraju widać ludzka niewiedza jest obiektem drwin dla innych :-) pozdrawiam
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-09-05 16:29

>dwa dni nieruchomy<


z powodu bólu 5 palca u nogi???
Nie chodzi o "niewiedzę" tylko o niepełnosprawność z powodu bólu palca u nogi i niemożność dłuższego stania na JEDNEJ nodze :-)
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2012-09-05 18:12
Venres, wierzę, że masz dolegliwości bólowe...Moja siostra miała operację palca  - tzw. palec młotkowy, z wiekiem tak się zniekształca u niektórych osób. Niby drobny zabieg, ale...po pierwsze przy wyciąganiu druta po 6 tygodniach od operacji kawałek urwali i został sobie...teraz uciska staw, bo się przesunął...cała stopa ją boli, rwący ból, zapuchnięta aż po kostkę od 3 miesięcy...
Winnych nie ma, bo...chodziła, a niby co - miała leżeć 6 tygodni, skoro można było chodzić? Teraz aby drut usunąć trzeba ciąć stopę. No i masz....
Zabiegi ciut zminimalizowały ból i obrzęk, ale...niewiele to pomaga...:-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / artrodeza aPiP i korekcja osi palca. (4781 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill