www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / lordoza i skolioza a renta (17026 - wyświetleń)
- Autor nicolle Dodany 2012-10-14 18:38
Witam. Niedawni odebrałam wynik z rezonansu i mam skoliozę boczną kręgosłupa lędźwiowego dość dużą oraz lordozę kręgosłupa szyjnego. Pani z rentgena myślała , że jestem po wypadku  samochodowym bo mój kark jest strasznie prosty. Od pewnego czasu pogorszył mi sie wzrok, często boli mnie głowa, do tego dokucza mi rwa kulszowa, drętwieją mi palce u rąk, wykręca mi palce w lewej ręce ogólnie ból nie do zniesienia. Jestem przed wizyta u ortopedy. Czy to co opisałam kwalifikuje się do starania się o rentę? Jeśli tak to o co mam pytac lekarza. Dodam , że w dziecinstwie leczyłam się na skrzywienie kręgosłupa i leżałam w tzw. samolocie, miałam tez jedną nóżkę krótsza od drugiej ale udało sie to naprawić. W chwili obecnej nie moge za długo stać , leżeć , siedzieć i nie wspomnę , że spać nie mogę ze względu na ból. Bardzo prosze o pomoc
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-10-14 18:42
Ile masz lat?
Masz orzeczoną niepełnosprawność, skoro chorujesz od dzieciństwa?
Pracujesz?
Ile?
Starać się zawsze można, ale....
Nadrzędny Autor nicolle Dodany 2012-10-15 18:18
Nie mam zadnej niepełnosprawności, ale ból jest nie do zniesienia juz od jakiś dwóch lat, wcześniej nie było tak źle
Nadrzędny - Autor krajka1964@wp.pl Dodany 2012-10-14 19:35
próbowac zawsze możesz ale zabierają ludziom renty po 2-3 operacjach kręgosłupa , leczysz się gdzies na stałe?
Nadrzędny - Autor nicolle Dodany 2012-10-15 12:29
Dopiero zaczęłam się leczyć, ponieważ wcześniej byłam w ciąży, a potem ortopeda kazał zająć się moim rakiem szyjki macicy, bo inaczej nie jest w stanie niczego zrobić. Obecnie jestem miesiąc po histerektomii a wizyte u ortopedy mam dopiero na grudnia. W dziecinstwie nie miałam orzeczonej rzadnej niepełnosprawności, poniewaz moi rodzice nie za bardzo się tym interesowali. Chodziłam tylko na zajęcia korekcyjne , ale to chyba były zajęcia na płaskostopie. Jedyne co pamietam to szerokie pieluszkowanie(mam takie zdjęcia stąd wiem), z powodu krótszej nóżki no i leżenie w tym samolocie , bo miałam krzywy kręgosłup. W sumie nawet nie wiem czy potem było ok, bo mama nigdy mi ie mówiła, i teraz też nie bardzo chce o tym mówić. Wszystko się odezwało gdy po 9 latach zaszłam w ciąże. Teraz niestety nie mam na nic sił, nawet zwykłe zamiatanie jest dla mnie wielkm wysiłkiem i bardzo bolesnym. Dokucza mi kręgosłup aż od karku po sam krzyż, nieraz rwa zacznie boleć z nienacka tak mocno , że iść nie mogę. Jedym słowem mówiąc czuje się wrak człowieka a mam dopiero 31 lat. Chodziłam do pracy , ale ie dawałam rady. Jak siedziałam to tak bolało , że sie ruszyc potem nie mogłam, zmieniłam prace na bardziej ruchliwą to znowuz nogi nie dawały rady, i szyja bolała, a gdy miałam sie schylić , to po paru sekundach z wielkim bólem sie podnosiłam. Teraz jest jeszcze gorzej , bo zaczęła mnie głowa boleć, bez powodu, i wzrok mam gorszy. Nie wiem już sama co robić. pozdrawiam
Nadrzędny - Autor krajka1964@wp.pl Dodany 2012-10-15 14:14
witaj ,widzę że długa droga przed Tobą ,,aby najpierw postawili Ci właściwa diagnozę ,ortopeda na grudzień?,myslę że musisz raczej iśc gdzies prywatnie do dobrego neurochirurga ,w przychodni domyślam się co Ci powie ,jak panią wszystko boli ,to trzeba do psychologa ,psychiatry ,sam przez to przechodziłem , ,masz swiezy rezonans?bo sam rtg to za mało ,napisz na priv ,jesli chcesz pozdrawiam Tomasz
Nadrzędny - Autor nicolle Dodany 2012-10-15 15:16
Rezonans mam z 5 września i tez myślałam o prywatnym ortopedzie
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-10-15 16:32
chyba listopada
Nadrzędny - Autor krajka1964@wp.pl Dodany 2012-10-15 16:54
mieszkasz na mazowszu? raczej nie szukaj ortopedy ,a neurochirurga  i to dobrego ,  a byłaś u neurologa?
Nadrzędny - Autor nicolle Dodany 2012-10-15 17:19
U neurologa nie byłam , bo lekarz stwierdzłl że zobaczy jak wygląda mój rezonans a potem zdecyduje, a jestem z wielkopolski.
Nadrzędny - Autor krajka1964@wp.pl Dodany 2012-10-15 17:56
wybacz że tak dopytuję ale ,sam mam za soba trzy operacje kręgosłupa  łącznie ze stabilizacją z dostępu przedniego ,a jak czytałem to co napisałaś o objawach wypisz wymaluj miałem ,mam tak samo ,pomimo zabiegów ,tak że pamiętaj operacje to nie taki miód jak mówią lekarze ,raczej sama musisz szukac ,dobrego sensownego i przede wszystkim kumatego lekarza ,co Ci wyłoży dokładnie co i jak  może Ci pomóc
Nadrzędny - Autor nicolle Dodany 2012-10-15 18:16
O matko tylko nie operacja!! Po wybudzeniu mnie po histerektomii było ze mną źle. Zasypiałam co chwile i mnie budzili bo przestawałam oddychać i serce mi zwalniało. Dopiero po jakiś trzech godzinach przeszło i mogłam bez obaw iść spać. A tak w ogóle to chyba będę się zastanawiać nad zmianą lekarza
Nadrzędny Autor krajka1964@wp.pl Dodany 2012-10-15 19:06
po prostu zapomiałaś o oddychaniu ,zdarza się nie ma co panikowac a co do lekarza nie wypowiadam się ale jak sama nie znajdziesz dobrego ,czytaj prywatnie , w przychodni jest tylko spychologia idz do tego ,idż do tamtego ,wiem że u kazdego z kasa krucho ale jak sama nie zadbasz o siebie  to nie licz ze ktoś Ci pomoże na 100%zadna Fundacja czy coś takiego
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / lordoza i skolioza a renta (17026 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill