www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ulga na leki (2783 - wyświetleń)
- Autor sisfire Dodany 2012-10-16 13:37
Jestem osoba niepełnosprawną (umiarkowany st. niepełn., przysługuje mi renta socjalna i zasiłek pielęgnacyjny na stałe) i samotną mamą noworodka. Będę ponosić w najbliższym czasie koszty szczepień dodatkowych i skojarzonych obowiązkowych (dopłacę, żeby te wszystkie żółtaczki, polio i inne krztuśce dziecko dostało w jednym zastrzyku zamiast kilkukrotne wkłucia przy jednej wizycie), sa to koszty ogromne, w pierwszym roku życia dziecka około 2.000 zł. Chcę dziecko posłać do żłobka, bo chciałabym wrócić do pracy, a lekarze każą żłobkowe dzieci szczepić na wszystko. Czy sądzicie, że jest szansa koszty tych szczepień odliczyć jakoś od podatku czy dochodu w PIT? Np jako leki... Jakkolwiek.  Może się wygłupiam z tym zapytaniem, ale co mi szkodzi. Dodam, że dziecko jest zdrowe, to ja jestem ON.
Nadrzędny Autor chrupka79 Dodany 2012-10-18 07:21
Niestety ale nie, gdyby dziecko było ON to sanepid na wniosek lekarza moze zwolnic cie od kosztów ale w tej sytuacji nie, wiem bo mam niepełnosprawna córkę i pamietam jej szczepienia, była zwalniana z niektórych szczepionek bo wydac np 500zł za jedna to chyba by mnie coś trawiło.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ulga na leki (2783 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill