www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / 01-U niepełnosprawnośc umysłowa (5460 - wyświetleń)
- Autor Iwona Sobczyk Dodany 2012-10-25 11:44
Witam! prawo o ruchu drogowym
Mój synek niedawno otrzymał symbol niepełnosprawności 01-U, obecnie ma autyzm, dziecięce porażenie mózgowe, lekki niedosłuch, ma 9-lat, jest wcześniakiem 6-miesięcy ze wszystkimi tego komplikacjami. Na szczecie chodzi i sygnalizuje potrzeby fizjologiczne, mówi jak 2 latek itp.. Zamierzamy się odwoływać, w obecnym orzeczeniu nie dostaliśmy pkt. 5 zaopatrzenia w przedmioty... i pkt. 9 prawo o ruchu drogowym. Szukam informacji co wchodzi w zakres 01-U i jakie z tego tytułu możemy  mieć korzyści. Może ktoś z Was ma jakieś źródło, bo ja nie mogę znaleźć szczegółów dot 01-U.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-11-06 16:00
O1-U oznacza przyczynę niepełnosprawności „ upośledzenie umysłowe począwszy od upośledzenia w stopniu umiarkowanym”. W zasadzie mówi tylko o obniżonej normie intelektualnej

Trochę dziwne, że na orzeczeniu nie wykazano przyczyn:
12-C -  całościowe zaburzenia rozwojowe, powstałe przed 16 rokiem życia, z utrwalonymi zaburzeniami interakcji społecznych lub komunikacji werbalnej oraz stereotypiami zachowań, zainteresowań i aktywności o co najmniej umiarkowanym stopniu nasilenia.
Jeśli występują problemy z ruchem to można było (skoro pojawił się autyzm)

MPD może być przyczyną „05-R - upośledzenie narządu ruchu” lub „10-N - choroby neurologiczne” zależnie od tego co jest bardziej zaawansowane.
Na orzeczeniu mogą być do 3 przyczyn niepełnosprawności – przy czym znaczenie ma też nasilenie schorzeń.
W razie problemów proszę o telefon 22 831 85 82 lub na Infolinie Integracja 801 801 015
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / 01-U niepełnosprawnośc umysłowa (5460 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill