www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Proszę o podpowiedź. (3122 - wyświetleń)
- Autor julijka Dodany 2012-10-26 13:00
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam nadzieję, że znajdę tu ludzi, którzy choć odrobinę będą w stanie mi pomóc.
Mam 31 lat, od 16 roku życia borykam się z tzw. dyskopatią lędźwiową. Przeszłam już dwie operacje usuwające przepukliny na poz. l4-l5 i l5-s1. Ładnych parę lat było znośnie, niestety od grudnia ub. roku problem powrócił. Ostatnie badanie RM ze stycznia br. wykazało:
pooperacyjny brak ciągłości łuków kręgów po stronie prawej, spłycenie fizjologiczne lordozy lędźwiowej, obniżenie wysokości m/kręgowej na poz l4-l5, l5-s1. Na poz. l3-l4 okrężna uwypuklina dyskowa uciskająca worek oponowy i zwężająca obustronnie otwory m/m kręgowe. Na poz. l4-l5stan po operacji p.j.m - zwężenie otworów m/kanałowych większe po stronie prawej, prawy zachyłek kanału kręgowego z obecnością zmian włóknistych - zrostów powodujących modelowanie worka oponowego. Na poz. l4-l5 cechy złamania blaszek granicznych kręgów w odcinku przednim z przednią osteofitozą l4-l5. Podblaszkowa sklerotyzacja kręgów l4, l5. Na poz. l5-s1 tylno-prawostronna resztkowa p.j.m powodująca uciśnięcie worka oponowego i zwężenie prawego otworu m/kręgowego. Zrosty w prawym zachyłku kanału kręgowego na tym poziomie bez cech ucisku worka oponowego.
Nie będę opisywała dolegliwości bólowych, które towarzyszą mi każdego dnia, ponadto "coś" dzieje się w kręgosłupie piersiowym, gdyż tam ból nasila się z upływem czasu ( obecnie czekam na badanie RM tego odcinka). Także biodro ostatnio zaczęło się dziwnie zachowywać ( czekam na wizytę u ortopedy :-)). Wybieram kolejne rehabilitacje, które nic nie wnoszą. Lekarz neurochirurg proponuje kolejną operację ze śrubami i implantami dysków.

To tyle jeśli chodzi o badanie i moje dolegliwości. Od grudnia byłam na l4, później zgłosiłam się do ZUS ws zasiłku rehabilitacyjnego. Niestety otrzymałam go tylko na dwa miesiące, później zabrano mi go. Obecnie sprawa poszła już do sądu. Czekam na badanie przez biegłego. Teraz pytania:
- czy z takim schorzeniem mogę ubiegać się o orzeczenie stopnia niepełnosprawności?
- czy po wybraniu świadczenia będę mogła się starać o rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy?( zdaję sobie sprawę że tylko taka wchodzi w grę)
- czy ktoś łopatologicznie może mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi 5-cioma latami okresów składkowych i nieskładkowych - czytałam wiele artykułów ale niewiele zrozumiałam :-)

Może wypowie się ktoś z tym schorzeniem bądź podobnym. I jak walczyć o swoje prawa?

Pomóżcie proszę.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor krajka1964@wp.pl Dodany 2012-10-27 14:53
jeśli możesz,chcesz napisz na priv ,pozdrawiam Tomasz
Nadrzędny Autor julijka Dodany 2012-10-29 08:55
Wiadomość na priv wysłana, może ktoś jeszcze się odezwie? Wszędzie napotykam mur, mama nadzieję, że chociaż tutaj znajdę życzliwych ludzi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Proszę o podpowiedź. (3122 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill