www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna dla ucznia (9441 - wyświetleń)
- Autor Michał M Dodany 2012-11-06 20:54
Witam, od jakiegoś czasu wertuję Wasze forum, ale nie znalazłem tego, co potrzebuje dlatego zwracam się do Was z pytaniem.
Czy ja, jako osoba pełnoletnia, ale wciąż uczeń mogę otrzymać rentę socjalną ?
Obecnie posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności (symbol 05-R) i odczuwam dość duży dyskomfort z powodu mojej wady (stopy końsko-szpotawe). Częste bóle i skurcze, a także ostatnio lekarz zalecił mi operację w niedalekim okresie czasu.
Byłem na komisji, ale lekarz orzecznik (reumatolog oO) stwierdził iż "nie jest Pan całkowicie niezdolny do pracy"-czyli częściowo jednak jestem ? Wiec czemu nie przyznają mi renty socjalnej z powodu częściowej niezdolności do pracy? Czy opłaca się pisać odwołanie ?
Pytam się, ponieważ dawniej, mój brat miał problem ze słuchem i miał 2 grupę inwalidzką, dzięki czemu otrzymywał świadczenia pieniężne przez okres trwania nauki, a to by mi bardzo ułatwiło życie na studiach.

Dziękuję i proszę o szybką odpowiedź :-)
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2012-11-06 21:20

>>Wiec czemu nie przyznają mi renty socjalnej z powodu częściowej niezdolności do pracy? Czy opłaca się pisać odwołanie ?


bo renta socjalna jest tylko jak sie ma calkowita niezdolnosc
Nadrzędny - Autor Michał M Dodany 2012-11-06 21:50
A czy ja jako osoba ucząca się, mogę zostać uznany za osobę niezdolną do pracy?
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2012-11-06 21:55
nauka nie ma z tym nic wspolnego

"Renta socjalna przysługuje osobie, która:

    jest pełnoletnia oraz
    jest całkowicie niezdolna do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:
        przed ukończeniem 18. roku życia albo
        w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej - przed ukończeniem 25. roku życia albo
        w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.

Renta socjalna przysługuje zatem wyłącznie osobie, która osiągnęła pełnoletność i która jest całkowicie niezdolna do pracy. Za osobę pełnoletnią uważa się osobę, która ukończyła 18 lat. Za osobę pełnoletnią uważa się również kobietę, która zawarła związek małżeński po ukończeniu 16 lat, a nie ukończyła 18. roku życia. "
Nadrzędny - Autor Michał M Dodany 2012-11-06 22:03
Ale to "niezdolność do pracy" oznacza że jestem niezdolny do nauki ? Bo to jest teraz tak jakby moja praca tak ?
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2012-11-06 22:12
niezdolnosci do nauki nie ma
Nadrzędny - Autor Michał M Dodany 2012-11-06 22:19
Dobra to chyba rozumiem już o co chodzi.
Dziękuję za pomoc.
Nadrzędny - Autor Timo Dodany 2012-11-06 22:30 Zmieniony 2012-11-06 22:32
Witam mam pytanko czy osoba co dostała rente socjalną pracowała kilka miesięcy potem skończyła szkołę zakłada działalność gospodarczą i kończy się jej renta stara się o wydłużenie jej czy dostanie normalną rentę inwalidzką chorobową i czy ona będzie wysza czy niska czy taka sama? A pracowałem przez te kilka miesiency na starzu potem 2-3 miesiące umowa o prace staż legalny płatny z urzedu pracy szkołę robię zaocznie. dodam 2 grupa inwalidzka ze starostwa i zus z zus renta a z mops 153 zł dodatku. grupa ustalona na epilepsje i depresje ale epilepsja już wyleczona ale depresja jest i mały autyzm stwierdzony przez psychiatrę co robić dostanę czy mi dadzą kopa i do łopatki marsz?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-11-07 10:36
A może Pan zadzwonić? To nie jest trudne do wytłumaczenia ale łatwiej mi będzie telefonicznie
22 831 85 82
801 801 015
Nadrzędny Autor nancy17 Dodany 2013-10-26 13:24
Sprzedam Kepprę za 1/4 ceny w aptece.Tydzień temu przestałam brać kepprę. Zostało mi 120 tabletek po 1000 mg i 20 tabletek po 500 mg. Oryginalne, z apteki. Odbiór w Warszawie na bielanach. Proszę o kontakt: nancy_art@vp.pl
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna dla ucznia (9441 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill