www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta -sąd-wyrok (8830 - wyświetleń)
- Autor gre_ys Dodany 2012-11-08 19:32
Witam. Dzisiaj była moja sprawa w sądzie, o przywrócenie całkowitej niezdolności.  Wyrok- (nie wszystko dokładnie pamiętam)- uchylenie decyzji i ponowne rozpatrzenie przez komisję ZUS. Złożyłam wniosek o wyrok z uzasadnieniem na piśmie, teraz czekam. Nie wiem, czy mam czekać także na wezwanie z ZUS, jeśli ktoś z Was miał podobny problem , to proszę bardzo o jakieś podpowiedzi, nie mam już siły ani ochoty do dalszej walki.
Pozdrawiam Was serdecznie...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2012-11-08 21:56
gre_ys

>jeśli ktoś z Was miał podobny problem, to proszę bardzo o jakieś podpowiedzi, nie mam już siły ani ochoty do dalszej walki.<


miałem podobny problem więc pozwolę sobie na kilka słów.
Uchylenie decyzji to znaczący sukces bo taki wyrok świadczy o tym, że sąd nie zgodził się z decyzją ZUS-u. Szkoda, że nie zdecydował sam o przywróceniu całkowitej niezdolności ale fakt przekazania sprawy do ponownego rozpatrzenia "da do myślenia" tym niby-lekarzom z ZUS.

>Złożyłam wniosek o wyrok z uzasadnieniem na piśmie<


I bardzo dobrze zrobiłaś - teraz po przeczytaniu możesz zdecydować czy odwoływać się do wyższej instancji sądu a jeśli nie to uzasadnienie wyroku będziesz mogła wykorzystać w kolejnych "potyczkach" z ZUS-em.

>Nie wiem, czy mam czekać także na wezwanie z ZUS<


Po otrzymaniu wyroku i uzasadnienia będziesz miała 14 dni na decyzję (odwoływać się do sądu czy nie). Po tym czasie (jeśli się nie odwołasz) wyrok się uprawomocni i ZUS będzie zobowiązany do wykonania wyroku czyli ponownego rozpatrzenia. Sami się odezwą!
Pozostaje jeszcze jedna możliwość - odwołanie ZUS-u od wyroku do sądu wyższej instancji ale o tym możesz dowiedzieć się po upływie 7 dni od ogłoszenia wyroku (tj. od dzisiaj) dzwoniąc do sekretariatu sądu.

>nie mam już siły ani ochoty do dalszej walki<


Skoro tyle już przeszłaś to nie rezygnuj bo ZUS tylko na to liczy.
A dla przypomnienia przeczytaj sobie swój wpis w wątku "Nie poddawajcie się"  Autor gre_ys Dodany 2012-01-06 12:26
Trzymam kciuki,
pozdrawiam,
Tadeusz
Nadrzędny Autor gre_ys Dodany 2012-11-09 11:37
Witam. Dziękuję za słowa otuchy.

>Uchylenie decyzji< ??


Tak jak napisałam, dokładnie nie pamiętam wyroku, ale w skrócie: ze względu na to że, dostarczyłam najnowsze wyniki oraz wypis ze szpitala, a "opinia'' biegłego kardio podtrzymywała decyzję Zus-u, - przekazane do ponownego rozpatrzenia przez zus. Pobyt na sali rozpraw bardzo mnie stresował, tyle mniej więcej zapamiętałam, więc poczytam o tym póżniej.

Piszesz że, miałeś podobny problem, mam nadzieję że,  wszystko zakończyło się pozytywnie.

Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-08 22:41
nie poddawaj się :-)

mam pytanie, miałaś badanie przez biegłych sądowych czy Sąd od razu zadecydował o przekazaniu sprawy do ZUS rezygnując tym samym z biegłych?
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor gre_ys Dodany 2012-11-09 12:12
Witam, i dziękuję za wsparcie.

Badanie biegłego (choć nie nazwałabym tego badaniem), było oczywiście, podtrzymał opinię zus-u, napisałam zarzut do opinii, Sąd zdecydował że, biegły ma uzasadnić swoją opinię.... po przeczytaniu tego ''ręce mi opadły''....cyt:

> „wprowadzana reforma państwa  przeznaczona na czasy kryzysu ,nie będzie  opierała się tylko na „zabieraniu” chorym zasiłku rentowego  ,ale również na obciążaniu strony przegranej  kosztami sądowymi ,a wówczas może będzie więcej pieniędzy w budżecie państwa na te zasiłki.”<


i inne przytyki... już personalne, bardzo niesprawiedliwe i stronnicze, nadal żadnych odpowiedzi na pytania Sądu. Do tego również napisałam zarzut, wysłany 2-tygodnie przed sprawą.

Teraz czekam na odpis wyroku,tak się złożyło że za kilka dni wyjeżdżam, zostałam skierowana do Szpital Uzdrowiskowego, tam trochę podreperuję zdrówko, po powrocie zobaczę co dalej.

Pozdrawiam cieplutko.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-09 19:13
Witam,
po przeczytaniu twojego postu szczęka mi opadła. Zatkało mnie dosłownie. Mam tylko nadzieję że wszystko ułoży się dobrze.
Odpocznij w tym szpitalu bo to ci się bardzo przyda. Trzymam mocno kciuki i serdecznie pozdrawiam :*
Nadrzędny - Autor gre_ys Dodany 2013-01-15 18:37
Witam.
Mam już wyrok z uzasadnieniem na piśmie.
"sąd uchyla decyzję ZUS, przekazuje sprawę do rozpoznania organowi rentowemu i postępowanie umarza."
W uzasadnieniu- nastąpiły nowe okoliczności dotyczące stwierdzenia niezdolności do pracy (zaświadczenie lekarskie, wypis ze szpitala) które powstały po dniu złożenia odwołania od decyzji, a które nie były przedmiotem oceny
lekarzy orzeczników, ani   lekarzy biegłych.
Teraz czekam na ruch Zus-u, nie wiem jak to będzie wyglądać... czy to będzie komisja?. Jeśli ktoś ma podobne doświadczenia proszę o wskazówki.
Czy powinnam zorganizować świeże wyniki badań, itp...?
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-01-16 17:12
Wezwą Cię na komisję. Nowe wyniki nie zaszkodzą.
Nadrzędny - Autor hentor Dodany 2013-01-19 19:55
Witam, kuzyn znajduje się w podobnej sytuacji, jednakże jegoj pierwsza sprawa w sądzie została odroczona ze względu na dostarczoną nową dokumentację wraz z odniesieniem się do opinii biegłych lekarzy sądowych. Też czeka na ruch ZUSu i ustosunkowanie biegłych do ich własnych opinii. Co będzie dalej - nie wiem. Możliwe są ponowne badania lekarskie. Lekarze mają dwa tygodnie na wydanie powtórnej opinii.
Słyszałam, że jest jakieś odgórne zarządzenie ZUSu (a może ministerstwa) o nagminnym odbieraniu prawa do renty osobom niepełnosprawnym. Jest to tajemnica (P)poliszynela, ale na to trzeba mieć dowód. Ponoć w ZUSie jest takie zarządzenie. Z tego co słyszałam, w ostatnim czasie sąd jest przychylny ZUSowi.
Ciekawa jestem jakie wynagrodzenie otrzymują lekarze orzecznicy i biegli. Lada chwila potajemna eutanazja będzie na porządku dziennym. Ludzie nie będą mieli za co kupić leków, nie mówiąc już o tym, że i tak obecne renty są głodowe.
Jeżeli ktoś wie o rozporządzeniu o którym pisałam, proszę o info.
Pozdrawiam Wszystkich
Nadrzędny Autor jk1 Dodany 2013-01-19 20:21
Do hentor mysle ze bedzie wezwany na nowa komisje ze wzgledu na nowa dokumentacje ,ktora zostala dostarczona dopiero po WNIESIENIU ODWOLANIA OD DECYZJI ZUS do sadu Wiec ZUS mial prawo nie odniesc sie do tych nowych dokumentow Ja mialem podobnie ale zrobilem tak:  po otrzymaniu decyzji z ZUS mialem 30 dni na odwolanie wiec w ciagu tego czasu trafilem do szpitala -POWOD MOJA CHOROBA ,zrobilem badania RTG itp i dopiero zlozylem ODWOLANOA OD DECYZJI ZUS wiec wszystko odbylo sie zgodnie z prawem i sad powolal bieglych ale juz oni mogli odniesc sie do mojej nowej dokumentacji medycznej i wydac swoja opinie na podstawie wczesniejsze jak i nowej dokumentacji Takze u kuzyna bedzie powolana nastepna komisja ZUS
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta -sąd-wyrok (8830 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill