www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Orzeczenie o niepełnosprawności - jaka wada wzroku (5450 - wyświetleń)
- Autor mamaB Dodany 2012-11-09 12:39
Witajcie Drodzy Forumowicze.

Zarejestrowałam się tutaj w nadziei, że ktoś mi pomoże/doradzi.
Sprawa dotyczy mojego synka, w październiku skończył 5 lat. Pół roku temu wykryto u niego podwichnięcie obu soczewek, astygmatyzm i krótkowzroczność.

W lipcu wyniki wyglądały następująco:
(R) SPH -0,75 CYL -9,00 AX 17
SPH -0,25 CYL -10,25 AX 19
SPH -0,50 CYL -9,50 AX 19

(L) SPH -0,25 CYL -9,50 AX 162

po badaniach 6 listopada okazało się, że wada się powiększyła. Syn prawie nie widzi na lewe oczko...

Teraz przejdźmy do meritum.
Pewna Pani zadała mi pytanie czy składałam już wniosek o orzeczenie niepełnosprawności. Zamurowało mnie, bo nie dopuszczałam do siebie myśli o tym, że moje dziecko może być niepełnosprawne... I teraz nie wiem co mam robić, czy jego wada kwalifikuje się do jakiegoś stopnia niepełnosprawności? Lekarka nic podobnego nie mowiła... jedynie dawała nadzieję, że być może w lutym syn będzie gotowy na przeprowadzenie operacji, na chwilę obecną jest jeszcze za wcześnie.
W Centrum Zdrowia Dziecka bedziemy 19 listopada na badaniach w poradni metabolicznej, więc dopiero wtedy będę mogła porozmawiać z lekarką.

Pewnie chaotycznie to napisałam, przepraszam, ale w mojej głowie panuje teraz wielka bitwa myśli ;-)
Nadrzędny Autor agadu1 Dodany 2012-11-11 14:09
Witam
Mojej znajomej córka w wieku 4 latach straciła słuch na prawe ucho. Też niczego nie wiedziała, dowiedziała się przypadkiem, że może złożyć wniosek o orzeczenie niepełnosprawności, miała przyznane do 16 roku życia i później nie wiem dokładnie,ale  miała też ustalony stopień niepełnosprawności. Moje dziecko urodziło się z jedną nerką, po 10 latach dowiedziałam się, że też mogę złożyć taki wniosek. Myślę, że ty tym bardziej powinnaś jak najszybciej pozbierać dokumentację i złożyć wniosek o orzeczenie niepełnosprawności. Pozdrawiam:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Orzeczenie o niepełnosprawności - jaka wada wzroku (5450 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill