www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / sprzeciw do komisji lekarskiej ZUS (5255 - wyświetleń)
- Autor kasia123 Dodany 2012-11-20 13:10
Jak napisać sprzeciw do komisji lekarskiej ZUS?
Moja córka występowała o rentę socjalną, otrzymała orzeczenie lekarza orzecznika ZUS, że nie jest całkowicie niezdolna do pracy, od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Czy ja jako matka mogę się podpisać pod tym dokumentem, czy powinna córka?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
kasia123
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2012-11-20 16:30
na srodku piszesz slowo "sprzeciw", pod spodem uzasadniasz i zanosisz do zusu
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2012-11-20 17:03
Ja swój sprzeciw napisałam w podobnej formie jak przedstawiła małgorzata1980. W lewym górnym rogu dane osobowe, w prawym miejscowość i data niżej pośrodku Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ..............
   Zgłaszam sprzeciw do Komisji Lekarskiej ZUS od orzeczenia lekarskiego otrzymanego w dn........., nr sprawy.......
Tyle tylko napisałam, nawet nie uzasadniałam, bo powiedziano mi, że im mniej tym lepiej i tak nikt szczegółowo  tego nie czyta.Za dwa tygodnie dostałam wezwanie na badanie przez komisję.Nie jestem obeznana w prawie, ale wydaje mi się, że jeśli córka jest pełnoletnia, to powinna sama podpisać, jeśli nie może sama ( z jakichś względów), to powinnaś mieć  pełnomocnictwo do reprezentowania córki i wtedy piszesz sprzeciw i podpisujesz w imieniu córki.A jeśli nie jest pełnoletnia, to nie ma problemu, jesteś jej opiekunem ustawowym i do pełnoletności wszystko robisz za nią. Jeśli w którymś miejscu coś źle napisałam to mnie poprawcie, być może się mylę.....
Nadrzędny Autor małgorzata1980 Dodany 2012-11-20 20:23
skoro stara sie o rente socjalna to musi byc pelnoletnia
Nadrzędny Autor kasia123 Dodany 2012-11-20 21:54
dziękuję
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / sprzeciw do komisji lekarskiej ZUS (5255 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill