www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ręta Socjalna ZUS (17880 - wyświetleń)
- Autor piotr123 Dodany 2012-11-27 17:19
Witam Zus robi wszystko aby mi nie dac rety. po złozenu wniosku o przyznanie rety  po 2 miesiacach dostałem termin komisji okey wstawiłem sie na nia po czym zagieło mnie to wszystko : siedziały sobie takie 3 maniurki kolo 30 2 klepaly w pasjansa na kompach a 3 zadawała mi pytania np ile mam lat do jakiej szkoły chodze waga wzrost plany na przyszlosc po czym pzreszła do badań postawiła mnie na wadze zmiezyła wzrost kazała zrobic skłon wprzot oraz kazała sie polozyc na zezance zmiezyla mi cisnienie i  poklepala mnie po placach jakims mloteczkiem  TO MNIE ZAGIEŁO ( DLACZEGO ) ponieważ moja niepełnosprawnosc dotyczy wzroku mam odklejona siadkuwke oka lewego  ( niewidze nic na nie ) a w prawym mam zaawansowana krotko wzrocznosci dotego nosze okulary -13.5  bez nich mam wszystko rozmazane . POSIADAM 2 stopien niepełnosprawnosci   i nierozumiem okey fizycznie jestem okey i pod tym wzgledem przeprowadzono badania ale zkładalem wniosek o niepełnosprawnosc calkiem inna . ale okey po 2 tygodniach dostałem decyzje ze niejestem całkowicie niezdolny do pracy mialem 2 tygodnie na odwołanie sie okey odwołalem sie i znowu mam termik komisji okey wstawilem sie i co zobaczylem wchodze do pokoju a tam babsko po 50 przed kompem i pytania zadaje te same co poprzednio na 1 komisji i kikla nowych ale mniejsza z tym okey 2 tygodnie czekam i co decyzja przyszla ( nie jest pan całkonicie niezdolny do pracy )  i krew mnie zalala zlozylem odwołanie do sadu pracy i co tam to samo sad ozekl ze niejestem calkowicie niezdolny do pracy  i aby plakac zostało mi  rozprawa miała miejsce  w styczniu i nie wiem czy moge wogule  od nowa zkladac wniosek o przyznanie rety bo w decyzji sady bylo ze niemam prawa odwołac sie od decyzji sadu prosze o pomoc w tej sprawie ( prosze tez niezwracac na błedy itp mam dyslekcjie )
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-27 17:32
I co podpowiedzieć takiemu piotrowi? Ja nie potrafię.

Piotr popatrz na to oczami ZUS-u. okey.
Może w tym samym czasie do ZUS przyszedł górnik zniszczony pracą w kopalni.Oczy ma dobre bo pod ziemią ciemno.
To ZUS robi tak .
Piotra damy do kopalni bo zdrowy fizycznie a górnik bedzie liczył (cokolwiek) bo widzi.
Znaczy się oboje sprawni do pracy po przekwalifikowaniu. okey ;-)))
Cudotwórcy z ZUS-u
ps.
sorry za żart ale nic mi nie przychodzi innego do głowy
Nadrzędny - Autor piotr123 Dodany 2012-11-27 17:43
okey no ale tacy sa hop to niech znajda mi ta prace do ktorej jestem sprawny :D ( oni nato pewnie by powiedzieli ze niezajmuja sie szukaniema pracy dla innych ) ja niewidze tekstu pisanego 12 z 0.5 metra  no niebiore juz mniejszego tak samo na studiach musze pzrerwac bo caly czas na zyknikach wyswietlaja notatki polowa wykladowcow zglaszalem ta sytuacje ale ich to nie obchodzi i nieweim co zrobic z tym składaniem ponownego wniosku czy wogule mam taka mozliwosc po tym jak w sadze pzredrałem :-(
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-27 19:12
o wg zus i innych mądral na twoją niezdolność wpłynęło między innymi wykształcenie a nie choroba, gdybyś skończył tylko podstawówkę czy gimnazjum miałbyś całkowitą niezdolność do pracy - w tak durnym kraju żyjemy :-(
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2012-11-27 19:38
Piotrze, możesz wystąpić z wnioskiem o indywidualny tok studiów. Porozmawiaj z opiekunem roku, albo udaj się do dziekana.
Nadrzędny - Autor piotr123 Dodany 2012-11-27 23:05
dziekuje za odpowiec w sprawie studiow ale wciasz nie wiem co z tym zusem czy moge złozyc wniosek ponownie o rete  socjalna od poczatku tak jak za 1 razem ( ale za 1 razem przegralem odwołanie w sadzie to ostateczne )
Nadrzędny - Autor Romek. Dodany 2012-11-28 15:05
Jak student może robić tyle błędów? Masakra jakaś.
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2012-11-28 16:13
Kilka postów wyżej Piotr przepraszał za błędy, ale jest dyslektykiem, prawdopodobnie to wpływa na na jego niepoprawne pismo...
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-11-28 16:36 Zmieniony 2012-11-28 16:57
piotr123
Co studiujesz - kierunek i w jakim celu? Teraz chcesz otrzymać orzeczenie całkowicie niezdolny do pracy.
Kiedy zrozumiecie, całkowicie niezdolny do pracy to człowiek Bardzo Chory ! Naprawdę niezdolny do pracy i do różnych prac domowych, załatwienia spraw.
Posiadasz drugi stopień niepełnosprawności z PFRON, Nic to nie powie gdyż w tej Instytucji za błahostki stopnie rozdają.

PS. W innym temacie, wątku,  było  że lekarz ma kłopoty za wyzwiska  skierowane w stronę pacjenta Pana Leszka.
Zasada działa w dwie strony, policz ile brzydkich określeń użyłeś na orzecznika. To zdanie dotyczy wszystkich którzy opisują tutaj na forum swoje sytuacje i sypią przezwiskami epitetami na osoby w komisjach lekarskich, na orzeczników, na lekarzy
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-28 18:34 Zmieniony 2012-11-28 18:39

>Kiedy zrozumiecie, całkowicie niezdolny do pracy to człowiek Bardzo Chory ! Naprawdę niezdolny do pracy i do różnych prac domowych, załatwienia spraw.


masz trzy podziały:
częściowo niezdolny do pracy (dawna III gr)
całkowicie niezdolny do racy (dawna II gr)
całkowicie niezdolny do pracy i samodzielnej egzystencji (dawna I gr)

aby mieć prawo do renty soc, trzeba mieć minimum całkowitą niezdolność do pracy oraz choroba musi powstać przed 18rż lub w trakcie nauki.
Osoby które zachorowały do 18rż i w trakcie nauki na te choroby nie mogą otrzymać innej renty (nawet jak wypracują lata), ponieważ ZUS zasłania się przepisami że dana choroba powstała w latach i przysługuje tylko prawo do renty soc, a nie dadzą jej bo np nie ma całkowitej niezdolności do pracy. Mogą się jedynie ubiegać o rentę z tytułu niezdolności do pracy na inne choroby które powstały po okresie nauki. Cyrk bo to nie wina tych osób że zachorowały zbyt wcześnie.

>Posiadasz drugi stopień niepełnosprawności z PFRON, Nic to nie powie gdyż w tej Instytucji za błahostki stopnie rozdają.


PFRON nie "rozdaje" orzeczeń tylko zespoły ds orzekania, to zupełnie inne instytucje. Kiedyś te instytucje porozdawały właśnie renty soc na stałe (kiedy jeszcze pod nie podlegały) gdzie nikt tych osób nie weryfikuje. Od kilku lat w orzecznictwie pozarentowym zaostrzono kryteria przyznawania stopnia niepełn. - mają nowe wytyczne bo my mamy za duży odstetek o.n. i to faktycznie przyznany za pierdoły - zwłaszcza przed wieloma laty.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-11-29 11:24 Zmieniony 2012-11-29 11:32

>Autor Kundzia Dodany 2012-11-28 19:34 Zmieniony 2012-11-28 19:39


nie Ciebie pytałam.
Pytałam piotr123, wpis był do piotr123,

Jeśli odpowiedziałaś Kundzia na część z treści w PS. to dlatego, wyraziłaś stanowisko że nareszcie ktoś dojrzał do decyzji nie rozdawać za małe dolegliwości stopnia najwyższego, co również Ciebie dotyczy.  Ty obecnie również dostałaś za nisko i jakoś nie mogę uwierzyć że jesteś Bardzo chora zasługująca na całkowicie niezdolna do pracy.
A jeśli tak, czyli piotr123 , Kundzia i (...)  za taki stan zdrowia w który dość dobrze  funkcjonują w społeczeństwie oczekują całkowicie niezdolny do pracy to pytam : jakie orzeczenie przyznacie osobie leżącej stale w łóżku?osobie z tetraplegią, osobie niewidomej całkowicie....?

PFRON, jako jednostka główna stworzyła oddziały podrzędne PCPR, tam ma swoich orzeczników, żeby tez potencjalni klienci mieli bliżej od swojego miejsca zamieszkania

Nareszcie ktoś dojrzał do zweryfikowania Ustawy o rentach socjalnych
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-29 18:17

>Ty obecnie również dostałaś za nisko i jakoś nie mogę uwierzyć że jesteś Bardzo chora zasługująca na całkowicie niezdolna do pracy.


przez 8,5 miałam całkowitą niezdolność do pracy (i nie jest to najwyższy stopień, bo dawny II, lub umiarkowany - gdy wcześniej renty soc były przyznawane do września 2003 przez MOPS). Nie będe się tutaj rozpisywać nt mojego stanu zdrowia.

>jakie orzeczenie przyznacie osobie leżącej stale w łóżku?osobie z tetraplegią, osobie niewidomej całkowicie....?


taka osoba dostaje całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji a nie tylko całkowitą niezdolność do pracy - tu jest spora różnica wg orzecznictwa

>PFRON, jako jednostka główna stworzyła oddziały podrzędne PCPR, tam ma swoich orzeczników, żeby tez potencjalni klienci mieli bliżej od swojego miejsca zamieszkania


Powiatowe Zespoły ds Orzekania wydają orzeczenia TYLKO do celów pozarentowych a nie do celów rentowych.

>Nareszcie ktoś dojrzał do zweryfikowania Ustawy o rentach socjalnych


Nikt nie zweryfikował tej ustawy od 2003r.
Do września 2003r renty te przyznawały inne organy i na tych samych zasadach od października 2003r przeszły do ZUS. Jedyna różnica taka że umiarkowany stopień traktowano na równi z całkowitą niezdolnością do pracy, a znaczny z całkowitą niezdolnością do pracy i samodzielnej egzystencji.
Zatem osoby które miały orzeczone MOPS na stałe przed przejściem do ZUS, mają przyznane zaocznie orzeczenia przez ZUS i renty na stałe, bez jakiejkowiek weryfikacji. Osoby które miały orzeczenia na czas określony, kolejne komisje miały już w ZUS.

Nie zapominaj o jednym, ZUS nie ocenia na co jest się chorym, ale jakie ma się kwalifikacje zawodowe i doświadczenie. Dopiero na podstawie tych danych patrzy na chorobę i ocenia czy np przy tej chorobie moze pracować w danym zawodzie. I tutaj nie ma znaczenia do jakiej renty się kwalifikuje.
Osoby z wykształceniem średnim czy wyższym traktowane są ze mają już wysokie kwalifikacje do prac biurowych, a jeżeli jeszcze ktoś pracował w podobnym zawodzie to tym bardziej uznają że ma bardzo dobre kwalifikacje.
Decyzja np konsultanta na moim orzeczeniu brzmi tak: "przy ocenie niezdolności do pracy brano pod uwagę wiek, wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz stopień zaawansowania chorób. Przy wykształceniu oraz doświadczeniu zawodowym jakie obecnie posiada osoba badana, uważam że w znacznym stopniu utraciła zdolność do pracy"
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-28 17:07
Od nowa możesz - nikt Ci nie zabroni :-)
Może odczekaj trochę i pogorszenie zdrowia musi nastąpić.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-11-28 17:09
Te maniurki są niezłe :-)
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-28 18:41
Masz rację :-)
Jezeli się nie mylę to musi upłynąć jakiś okres czasu ale nie jestem pewna i ew ile zatem dobrze dopytać w ZUS, bo nie chcę wprowadzić w błąd. Oczywiście dobrze jeżeli dokumentacja wskazuje na pogorszenie.
Nadrzędny - Autor piotr123 Dodany 2012-11-29 14:24 Zmieniony 2012-11-29 14:45
sprawa w sadzie odbyła sie w kwietniu dokładnie no to juz sporo mineło od tamtej pody a co do wady wzroku to all zaczeło sie w 2 podctawowej miałem operacje w klinice okulistycznej ale nieudało sie przykleic siadkówki no i od tamtej pory jak lewe mi poleciało calkiem cały czaaaaas sie wada pogłebia w 2000 mialem -6    w 2005 mialem -7 w 2010 mialem -10  i w 2011 skoczyło mi na -13.5 i narazie od tamtej pory taką mam wade na prawym oku. Tak samo z ozeczeniem kreca :D od 2 podctawowej do 6 mialem I grupe od 1 gimnazjum do 3 dali mi II i od 1 liceum dali mi na rok w 2 tez na rok w 3 tez na rok  II i w przyszły wtorek mam znowu komisje ;/  i dziękuje za odpowiedzi dopiero po świetach sie zajme ta ręta bo jakos niemam ochoty przed świetami sie z ZUSEM szarpać
Nadrzędny - Autor piotr123 Dodany 2012-11-29 14:36 Zmieniony 2012-11-29 14:43
Czyli z tego co zrozumiałem muszę miec I grupe zeby mieć szanse na otrzymanie tej Rety ;/ mam teraz 19lat problemy zaczeły sie w 1 podctawowej i od 2 podctawowej uczęszczałem  do szkoły specjalnej  ( dla dzieci i młodziezy słabo widzącej w lublinie ) to też powinno wpłynac na decyzje komisji bo niedawałem rady w zwykłej szkole << tam skonczyłem podctawowke, gimnazjum, liceum >> i Odpowiem na pytanie up . Studiuje Informatyke ( po co? po to by nie siedziec w domu i nie gapic sie na ściany oraz by cos skonczyc poza ogolniakiem ) zaocznie  mimo mojego słabego wzroku  << lekarz medycyny pracy niewidział przeciwskazań co do tych studiow lecz mam pewne ograniczenia co do przebywania przed komputerem
Nadrzędny - Autor piotr123 Dodany 2012-11-29 14:56
Autor Kundzia Dodany 2012-11-28 19:34 Zmieniony 2012-11-28 19:39

>Kiedy zrozumiecie, całkowicie niezdolny do pracy to człowiek Bardzo Chory ! Naprawdę niezdolny do pracy i do różnych prac domowych, załatwienia spraw.


A ty kiedy zrozumiesz jak to jest prawie nic nie widziec i zyc ze swiadomoscia ze pewnego dnia calkiem straci sie wzrok ? niemoge miec prawa jazdy, nie widze nr autobusu nie muc przeczytac glupiego tekstu z polowy metra  a czasami blizej i tak dalej moge wymieniac ale nic to i tak nie da po prostu musze sie pogodzic z tym ze odctaje od innych  i zamiast takie teksty walic poprostu wes postaw sie na miejscu takiej osoby  i przemysle to co piszesz ;/ a co do tego rozdawania grup to mi pefron nie daje grupy tylko ZUS u mnie okresla to
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-11-29 15:00
piotr123

>Studiuje Informatyke


Człowiek który już teraz ma problemy z oczami, które opsałeś wyżej planuje potem pracować z monitorami, komputerami.
Nadrzędny Autor michoo7 Dodany 2012-11-29 15:56
Mam podobny problem co Piotr więc się wtrące.
Przy odwarstwieniach siatkowki i wysokich wadach ktrotkowzrocznosci praktycznie KAZDA niestacjonarna, związana z JAKIMKOLWIEK wysiłkiem fizycznym, schylaniem, przenoszeniem, podnoszeniem, przesuwaniem, etc, etc. ODPADA! Każdy okulista Ci to powie. Funkcjonowanie z niezabezpieczoną przed OS siatkówką (a przy wadzie -13,5 jest baaardzo narażony) jest praktycznie baaardzo ograniczone. Nie chodzi tyllko o niedowidzenie, czy zmniejszone pole widzenia (jest jednooczny, podobnie jak ja) ale konieczność unikania jakichkolwiek urazów głowy, uderzeń, mocniejszych wstrzasów. Krótko mówiac z chorymi na OS i zagrożonymi OS trzeba się obchodzić jak z jajkiem. Nawet mocniejsza kawa czy alkohol, podnosząc ciśnienie krwi, może spowodować pęknięcie słabych naczyń krwionośnych siatkówki, wylew do szklistki, a w konsekwencji otwory w siatkówce i odwarstwienie. Nie macie pojęcia nawet jak to łatwo spowodować. leczenie natomiast jest bolesne, długie i mało skuteczne. I żaden zabieg nie przywraca w 100 % sprawności siatkówki przed odwarstwieniem.

Dlatego własnie praca przed komputerem, biurowa jest własciwie JEDYNĄ jaką mozemy wykonywać, oczywiście w odpowiednich warunkach i z odpowiednim sprzętem.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-29 17:52

>Człowiek który już teraz ma problemy z oczami, które opsałeś wyżej planuje potem pracować z monitorami, komputerami.


jeszcze studiów nie skończył i nie wiadomo czy się uda, nie wiadomo też czy w przyszłości będzie wstanie pracować.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-29 17:49
nie koniecznie dawną I, ale wystarczy dawan II, czyli całkowita niezdolność do pracy.
Niestety przez ostatnie 2-3 lata ZUS coraz rzadziej ją daje, u wielu rencistów. Różnica polega na tym że człowiekowi który ma prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy, wystarczy już częściowa niezdolność do pracy (najwyżej kwota renty będzie niższa) natomiast z częściową niezdolnością nie ma sie prawa do renty soc i nie zawsze jest wstanie się pracować. Jest dyskryminacja w prawach przyznawania rent osób które zbyt wcześnie zachorowały czy urodziły sie już chore.

ZUS robi wszystko aby zmniejszyć ilość rencistów.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-11-29 20:44 Zmieniony 2012-11-29 21:21
Kundzia na postawione przeze mnie pytanie:  

>jakie orzeczenie przyznacie osobie leżącej stale w łóżku?osobie z tetraplegią, osobie niewidomej całkowicie....?


odpowiedziała

>taka osoba dostaje całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji a nie tylko całkowitą niezdolność do pracy - tu jest spora różnica wg orzecznictwa


Osoba młoda Tak.Uprawnienia do renty socjalnej.
Jeśli takie choroby i ciężej przytrafią się po 26 r.ż. trzeba spełnić wymagania ZUS Ustawa czytaj, a po 30 r.ż .jest jeszcze cięższy rygor odnośnie lat składkowych.
Jeśli Ty również oczekujesz podniesienia na wyższy :na całkowicie niezdolny to wyżej wymienionym osobom należy również podnieś, ale to jest niemożliwe gdyż wyższego nie ma.

Obraz: ten co nie ma jednej nogi przed kolanem dostaje całkowicie niezdolny. Jeden na tym pozostaje, a niektórzy...: staje na badanie orzecznika  w  PCPR  (PZds Oo N) dostaje stopień znaczny,zanosi do ZUS i pobiera dodatek pielęgnacyjny.
Ten sam co niedowidzi ma być potraktowany tak samo jak niewidomy

Bałagan orzeczników (rentowy i pozarentowy) stworzono w1998r. i trwa ten bajzel do dziś.

>Jest dyskryminacja w prawach przyznawania rent osób które zbyt wcześnie zachorowały czy urodziły sie już chore.


Choroba nie wybiera wieku i okoliczności i sama wybiera rozmiar !!!
To zdanie napisałam w marcu, odnajdź całość rozmów na ten temat, przytaczam ponownie.
Jeżeli uznaje się, że rentę socjalną można wypłacić za chorobę powstałą  przed 18 r. ż. bez wyliczanki okresów zatrudnienia, to  jeżeli przed obliczem orzecznika, Komisji, Sądu staje inwalida, kaleka, ciężko chory powinien mieć przyznaną przynajmniej rentę socjalną i nie być karanym  również za to, że  ma na swoim karku powyżej 30 lat życia i musi być potraktowany "jako dzieci innego pana boga"
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-29 21:41
Kundzia na postawione przeze mnie pytanie:  

>jakie orzeczenie przyznacie osobie leżącej stale w łóżku?osobie z tetraplegią, osobie niewidomej całkowicie....?


odpowiedziała

>taka osoba dostaje całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji a nie tylko całkowitą niezdolność do pracy - tu jest spora różnica wg orzecznictwa


>Osoba młoda Tak.Uprawnienia do renty socjalnej.


samo orzekanie w ZUS jest identycznie dla osób młodych czy starych, niezależnie od rodzaju renty - cała różnica polega tylko na wykształceniu i dośw zawodowym. Przyznanie świadczenia jest zależne od wymogów ustawowych, bo możesz być całkowicie niezdolnym do pracy a nie mieć wymaganych okresów składkowych, to nie masz renty (nie mówię o rencie soc).

Moja koleżanka była na komisji, jest bardzo chora na wiele chorób. Dostała całkowitą niezdolność do pracy. Po ok tyg przyszło pismo "zarzut wadliwosci decyzji" - czyli komisja. Na komisji orzecznik powiedział jej wprost: "gdyby pani miała wykształcenie zawodowe czy podstawowe i najlepiej brak dośw zawodowego, to miała by pani rentę, a tak zachciało się pani uczyć to nie możemy pani orzec całkowitej niezdolności do pracy". Skończyła dwa kierunki studiów i zanim zdrowie pogorszyło się to pracowała przez rok, ale dziś nie jest wstanie w ogóle pracować to orzeczników nie obchodzi bo ma wykształcenie i doświadczenie, a to najważniejsze argumety podczas orzekania niezdolności do pracy.

Mnie również powiedziano: Ja nie mogę dać pani całkowitej niezdolności do pracy bo Warszawa to cofnie. Zdaję sobie sprawę że z tego powodu nie jest pani wstanie dojeżdżać do pracy, ale w dobie internetu może pani pracować w domu przed komputerem. Ludzie bez rąk i nóg też pracują". Coś w tym stylu. Oczywiście też padł argument że mam za dobre wykształcenie i pracowałam kilka lat.
Nadrzędny - Autor michoo7 Dodany 2012-11-30 08:48
Bzdura. Przy orzekaniu niezdolnosci nie kieruja sie doswiadczeniem czy wyksztalceniem. Jestem na to dowodem. Pracuje 5 lat (prawie) w zawodzie, mam wyzsze wyksztalcenie inzynierskie, a dostalem calkowita niezdolnosc.
Tak naprawde nie wiadomo do konca czym sie kieruja orzekajac niezdolnosc.
Moze liczy sie czas chorowania,  tznnn przewlwklosc choroby i rokowania, wczesniejsze orzeczenia, typ choroby itd
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2012-11-30 10:21
oczywiscie ze liczy sie wyksztalcenie, wiek i warunki psychfizyczne - tak zawsze pisza w decyzji o przyznaniu lub odmowie renty socjalnej
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-11-30 11:37 Zmieniony 2012-11-30 11:52
Kundzia, przeglądowo, Twoje wpisy na forum są strasznie długie, po kilka razy opisujesz to samo.
Tylko po co? podczas gdy,  cytuję z Twojego wpisu :

>Nie usiedzę dłużej niż godzinę przed komputerem bo bardzo boli mnie wykrzywiony kręgosłup i dyski mi uciskają (drętwieje mi od tego lewa ręka i lewa noga) do tego pośladki bolą od siedzenia w jednej pozycji, do tego bardzo bolą mnie palce podczas pisania na klawiaturze


Zdecyduj się, dla potrzeb badania w ZUS opisujesz jak wyżej, a dla potrzeb własnych nie związanych z pracą masz chęć i siłę spedzać czas przed komputerem
Oszczędź się, dla własnego zdrowia, kto będzie chciał przeczyta Twoje poprzednie wpisy.

i jeszcze to:

>Autor Kundzia Dodany 2012-04-14 23:32
>u mnie jest pełno pracy dla osób niepełnosprawnych, do sklepów (kasy oraz wyładunek) oraz sprzątanie, tylko osoba która ma problemy zdrowotne (poza tylko psych, czy te upośledzeniem umysł.) nie da rady takiej pracy wykonywać bo jej stan zdrowia nie pozwoli. Czysty wyzysk , wielka harówa za nędzne grosze bo pracodwacom się opłaca.
>Doszło do tego że u mnie ludzie mają fałszywe orzeczenia o st.niepeł. po to tylko aby mieć szasnę na pracę bo zdrowych nie chcą.
>Orzeczenia dostają u mnie alkoholicy, biedni bezrobotni korzystający z MOPS, osoby z nerwicami i depresjami, zatem nie ma sie co dziwić że w Polsce jest taki duży odsetek osób niepeł. fałszywie niepeł a ludzie naprawdę chorzy mają problemy z usykaniem stopnia bo przecież trzeba jakoś wyrównać statystki xD


Tu wyraziłaś to, co od dawna powinno być zrobione, a dokładnie nie dopuszczone do powstania badania Orzeczników dla celów pozarentowych.
Pierwsza sprawa zlikwidować orzeczników w PCPR .
Jednolita jednostka do spraw niepełnosprawności, żeby wszystkich badała według tych samych ścisłych zasad jakie teraz stosowane są w ZUS.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-30 16:42

> dokładnie nie dopuszczone do powstania badania Orzeczników dla celów pozarentowych.<


TO SIĘ NAZYWA ZAWIŚĆ - TAKA POLSKA BEZINTERESOWNA :-(

>Jednolita jednostka do spraw niepełnosprawności, żeby wszystkich badała według tych samych ścisłych zasad jakie teraz stosowane są w ZUS.<


Jakoś nie zauważyłam i sądzę, że wielu innych chorych też, żeby ZUS stosował się ŚCIŚLE DO ŚCISŁYCH zasad :-)

Masz 2 krowy, a sąsiad 4 to mu zabijesz 3, a niech ma gorzej.
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-30 18:12

>Jakoś nie zauważyłam i sądzę, że wielu innych chorych też, żeby ZUS stosował się ŚCIŚLE DO ŚCISŁYCH zasad


też nie zauważyłam, chyba co orzecznik to ma swoje zasady, co widać w ostatnio modnych "zarzutach wadliwych decyzji" po badaniu przez orzecznika i wzywaniu na komisję która wydaje już inne orzeczenie :-(
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-30 18:09 Zmieniony 2012-11-30 18:17

>od dawna powinno być zrobione, a dokładnie nie dopuszczone do powstania badania Orzeczników dla celów pozarentowych.


>Pierwsza sprawa zlikwidować orzeczników w PCPR .


to na orzeczenia w ZUS trzeba by było czekać miesiacami, albo zatrudnić masę dodatkowych orzeczników aby się wyrobili ;-)

>Jednolita jednostka do spraw niepełnosprawności, żeby wszystkich badała według tych samych ścisłych zasad jakie teraz stosowane są w ZUS


w obu orzecznictwach orzekają ci sami lekarze którzy są zatrudnieni zarówno w ZUS jak i PSdsOO. W PSdsOO dodatkowo jest doradca zaw/psycholog i pracownik socjalny - ci czasami naciągają stopień w górę o ile jest możliwość ale i tak najwięcej zależy od lekarza. Wg mnie powinien orzekać tylko lekarz ew dodatkowo doradca zawodowy a tego pracownika soc można by sobie darować.
W 2004-2006r miałam dostęp do wytycznych dla orzeczników w PSdsOO

>Zdecyduj się, dla potrzeb badania w ZUS opisujesz jak wyżej, a dla potrzeb własnych nie związanych z pracą masz chęć i siłę spedzać czas przed komputerem


Oszczędź się, dla własnego zdrowia, kto będzie chciał przeczyta Twoje poprzednie wpisy.
korzystam z internetu w komórce
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-30 18:13
może trafiłeś na orzecznika który logicznie myśli a nie kieruje się tylko "wytycznymi"
Nadrzędny - Autor piotr123 Dodany 2012-11-30 21:35
Witam w ostatnich dniach musiałem załatwić sobie badanie pola widzenia oczywiście u około 12 okulistów niezrobiłem badania bo niemaja sprzetu. Poszedłem do kliniki okulistycznej w lublinie i także niezrobiłem tego badania> a dlaczego ? powiedziała mi okulistka ze nie moge zrobic tego badania w klinice bo niemaja czasu przyjmowac ludzi z zewnatz poniewaz maja pacjetow w szpitalu ktorymi trzeba sie zajac. dopiero po zapłaceniu 100zł za badanie w prywatnej przychodni udało sie to zrobic  Państwo w Państwie.

A co do wypowiedzi up jestem zdania że w komisjach orzekajacych stopien niepełnosprawnosci czy ręt itd... powinni znajdować sie lekarze ktozy specjalizuja sie w danej dziedzinie niepełnosprawnosci a nie ci ktozy maja tylko i wyłacznie uprawnienia do tego typu zawodu.

To spewnościa rozwiązało by tego typu problemy, bo lekarz ktory zna sie na określonej wadzie lepiej wie czy taka osoba bedzie mogła pracowac/ lub nie.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-12-01 13:46

>Kundzia
>w obu orzecznictwach orzekają ci sami lekarze którzy są zatrudnieni zarówno w ZUS jak i PSdsOO.


a skąd Ty to wiesz, to jest bardzo ciekawe, skąd ??? masz takie informacje.

>w obu orzecznictwach orzekają ci sami lekarze którzy są zatrudnieni zarówno w ZUS jak i PSdsOO. W PSdsOO dodatkowo jest doradca zaw/psycholog i pracownik socjalny - ci czasami naciągają stopień w górę o ile jest możliwość ale i tak najwięcej zależy od lekarza. Wg mnie powinien orzekać tylko lekarz ew dodatkowo doradca zawodowy a tego pracownika soc można by sobie darować.
>W 2004-2006r miałam dostęp do wytycznych dla orzeczników w PSdsOO


Kundzia, co to jest PSdsOO?
Piszesz już sama nie wiesz co !
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-12-01 16:19 Zmieniony 2012-12-01 16:25

>Kundzia, co to jest PSdsOO?
>Piszesz już sama nie wiesz co !


sorki chodziło mi o PZdsOO, ale niestety zdarza mi się robić błędy :-(

>a skąd Ty to wiesz, to jest bardzo ciekawe, skąd ??? masz takie informacje.


z własnego dośw oraz doświadczenia moich znajomych. Ostatnio na komisji w PZdsOO trafiłam na tą samą lekarkę którą miałam w ZUS, nie pomyłka bo wiem co mam na pieczątce. W moim regionie ci sami lekarze orzecznicy pracują i w ZUS i PZdsOO. Zapytałam też znajomego który kiedyś był doradcą zawodowym w PZdsOO - potwierdził że to ci sami lekarze. Oni posiadają uprawnienia zarówno do orzekania w ZUS jak i PZdsOO, bo orzeka się dokładnie na tych samych zasadach i wszystko podlega pod te same przepisy. Jedynie co lekarz orzecznik ZUS nie może być jednocześnie członkiem komisji lekarskiej ZUS (bo tu chodzi o odwołania).
Znajomi, z różnych części kraju również trafiali na tych samych orzeczników w obu miejscach.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-12-01 16:31
j>estem zdania że w komisjach orzekajacych stopien niepełnosprawnosci czy ręt itd... powinni znajdować sie lekarze ktozy specjalizuja sie w danej dziedzinie niepełnosprawnosci a nie ci ktozy maja tylko i wyłacznie uprawnienia do tego typu zawodu.

>To spewnościa rozwiązało by tego typu problemy, bo lekarz ktory zna sie na określonej wadzie lepiej wie czy taka osoba bedzie mogła pracowac/ lub nie.


Masz rację, tak powinno być. Odsyłanie do tzw konsultanów to najczęściej forma przerzucenia na nich odpowiedzialności za wydnie decyzji przez orzecznika.

Przykładowo, zazwyczaj trafiałam na orzeczników którzy znali się na moich chorobach. Bez problemu orzekali całkowitą niezdolność do pracy, potrafili jeszcze doradzić ew do którego specjalisty jeszcze się udać aby poprawić stan zdrowia, potrafili poradzić w jaki sposób uważać na siebie itd. Ludzie którzy naprawdę mieli wiedzę i z niej korzystali.
Dwa razy trafiłam na lekarzy którzy nie mieli o niczym pojęcia (chirurg i dermatolog), wyśmiewali to co opisali mi profesorowie, zarzucali wręcz im niewiedzę. Odsyłali mnie na "konsultacje", a wynik wiadomy - odmowna decyzja.
Nadrzędny Autor Julka_ Dodany 2012-12-01 16:47 Zmieniony 2012-12-01 17:06

>Kundzia, co to jest PSdsOO?


odpowiadasz:  

>sorki chodziło mi o PZdsOO, ale niestety zdarza mi się robić błędy


Tak. I nadal z błędem. Przykre to, wymądrzasz się że aż! Ale ... Stawałaś, dostałaś umiarkowany na 3 lata,  masz pismo z pieczęcią , gdybyś była tak mądra jak tu na forum się popisujesz to spojrzałabyś na pismo i odpowiedziała poprawnie

Napiszę Ci, że w wcześniejszym  moim wpisie (dnia 29-11-2012) jest skrót, gdybyś znała go dokładnie lub czytała uważnie to byś ponownego błędu nie popełniła.
Tłustym drukiem, to może spamiętasz gdzie stawałaś na badanie dla celów pozarentowych
PZdsOoN :Powiatowy Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności

>W moim regionie ci sami lekarze orzecznicy pracują i w ZUS i PZdsOO


I tutaj masz odpowiedź, że gdyby była jedna Instytucja .... o czym pisałam wcześniej,  były większy porządek, a tak, orzecznik ma dwa miejsca pracy i dwie wypłaty.
Kundzia ponadto, że masz dolegliwości to nikt nie zaprzeczył, ZUS uznał częściowo niezdolna do pracy
Druga sprawa: MAŁO KTO  PRZYZNA SIĘ ŻE MU SIĘ ZDROWIE POLEPSZYŁO. CHOCIAŻ NAPRAWDĘ JEST ZDROWSZY TO NADAL DLA POZYSKANIA PIENIĘDZY (RENTY) TWIERDZI ŻE MU SIĘ POGORSZYŁO. STANDARDOWE ZACHOWANIA I UWAŻASZ ŻE LEKARZE NIE WIEDZĄ O TAKICH STANDARDOWYCH ZACHOWANIACH STARAJĄCEGO SIĘ O RENTĘ
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ręta Socjalna ZUS (17880 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill