www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ulga rehabilitacyjna i remont łazienki. (4548 - wyświetleń)
- Autor dziobnij Dodany 2012-11-27 20:03
Dzień dobry.

Posiadam znaczny stopień niepełnosprawności. Chciałbym do końca roku wymienić wannę na prysznic, a następnie koszt odliczyć w zeznaniu podatkowym w styczniu w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Pytanie brzmi:

Odliczyć mogę koszty związane z zakupem rzeczy z, czy bez robocizny? Czytałem, że robocizny nie mogę odliczyć, ale jak w takim razie mam wymienić wannę na prysznic? Przecież sam tego nie zrobię.

Proszę o odpowiedź.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-27 21:24
dziobnij wkleję ci tu link ale całego nie czytaj tylk zjedź nim tak do 3/4 dołu. Tam dość dużo jest napuisane ale nie łapię :-)

http://www.podatki.biz/artykuly/14_8937.htm

zacznij od cytuję:
Wysokość wydatków na cele określone w ust. 7a ustala się na podstawie dokumentów stwierdzających ich poniesienie, z wyjątkiem wydatków, o których mowa w ust. 7a pkt 7, 8 i 14.

Z uwagi na to, iż w świetle cytowanych przepisów za wydatki rehabilitacyjne uważa się jedynie te, które bezpośrednio związane są z niepełnosprawnością orzeczoną przez właściwy organ, zasadność odliczeń z tytułu wydatków na cele rehabilitacyjne nie może być rozpatrywana z uwzględnieniem innych niż stanowiące podstawę dla wydania orzeczenia o inwalidztwie schorzeń potwierdzonych zaświadczeniem lekarskim. Istotnym jest zatem ustalenie, z jakiego tytułu została orzeczona niepełnosprawność, daje to bowiem możliwość oceny, jakiego rodzaju wydatki poniesione przez taką osobę są wydatkami na cele rehabilitacyjne.

Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Wnioskodawca jest osobą 
niepełnosprawną zaliczoną do I grupy inwalidztwa w związku z uszkodzeniem narządu ruchu oraz .......... itd
Nadrzędny Autor Wolodia Dodany 2012-11-29 17:21
Pani Pan Ella, co to za odpowiedz na konkretne pytanie? Nie prosciej podpowiedziec by potrzebujacy inwalida zlozyl wniosek do MOPSU lub podobnej instytucji przy  marsazalku wojewodztwa i oczekiwal na odpowiedz co mu dadza a co nie co mu sie nalezy a co nie? Wydaje mi sie ze jest to prostsze niz takie zamydlone w formie nie wiadomo co czy pomoc (gdzie ona w tej wypowiedzi jest) czy napisanie by zaliczyc w statystyce kolejny post bo licznik bije" a ja sie chce wykazac" nie wiadomo czym. Tak wiec pytajacy inwalida dostanie konkretna odpowiedz z Mopsu co mu przysluguje a co nie- tam nie cygania jezeli ktos zlozy zapytanie czy potrzebe na pismie oraz kiedy bedzie i jak bedzie mogl wykorzystac przyznany limit. Na dzień dzisiejszy podejrzewam ze tylko pociotek prezesa Mopsu dostanie cokolwiek . Takie sprawy zalatwia sie na poczatku roku czekajac cierpliwie dadza czy nie i to wszystko, nie ma przyszpieszenia i niem a nic ponadto
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-11-29 19:23 Zmieniony 2012-11-29 19:25
Wołodia odpowiadam ci w drodze wyjątku.
Trzeba czytać a nie zdawać się na los szczęścia i długie czekanie na korespondencję.
Tak sama treść linku jest dłuuuga, ale podałam mniej więcej co czytać. Trudno bym odrabiała lekcje za każdego. Co zaś się tyczy tego linku wygląda na to że nie można bo brak kasy i dają tylko na specjalnych warunkach.
A swoją drogą wiesz, że jak 2 lata pod rząd odpisywałeś internet to w tym roku podobno nie będzie można. Czekam właśnie na druki do pobrania

Już kiedyś pisałam że Ella to imię żeńskie a ja nie jestem homo nie wiadomo. Nie jestem pan.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ulga rehabilitacyjna i remont łazienki. (4548 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill